1
21:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:54

Ο Παναθηναϊκός επικρατεί με 0-1 του Ατρομήτου και επιστρέφει στις νίκες μετά την ήττα από την Ξάνθη.

21:54

Λήξη του αγώνα.

21:53

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Νταβιώτη.

21:51

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:46

Μπήκαμε στο 85', με τον Ατρόμητο να έχει βγει μπροστά...

21:41

80': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βγαίνει ο Μπαένα, μπαίνει ο Ενσικουλού.

21:37

76': Εκτελείται το κόρνερ του Παναθηναϊκού, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

21:36

75': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Αλεξανδρόπουλος αντί Κουρμπέλη.

21:35

75': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουζούκης πιάνει ένα μακρινό σουτ, ο Μανδάς πέφτει στην αριστερή του γωνία και παραχωρεί κόρνερ.

21:33

73': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Δώνη.

21:32

71': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Χατζηγιοβάνης, μέσα ο Κολοβός.

21:32

71': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη.

21:30

70': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκτελείται ένα φάουλ από τον άξονα, η μπάλα φτάνει στον Μανούσο που σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά αστοχεί.

21:30

69': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Νταβιώτης αντικαθιστά τον Ανδρούτσο.

21:28

68': Σουτ του Μπουζούκη, λίγο έξω από την περιοχή, πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει ο Μανδάς.

21:27

66': Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον.

21:23

63': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Ζαχίντ, μέσα ο Χατζηθεοδωρίδης.

21:22

62': Ο Χατζηγιοβάνης μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και πλασάρει με το δεξί, αλλά ο Μανδάς μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

21:21

61': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βέλλιος αντί Ρόσα.

21:17

56': Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα.

21:13

52': Πατούν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι.

21:09

48': Σουτ του Μανούσου έξω από την περιοχή, πολύ άστοχο.

21:06

20:48

Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 0-1 του Ατρόμητου. Δίκαιο αποτέλεσμα, ήταν πιο απειλητικοί οι «πράσινοι».

20:48

20:46

Δύο λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:45

44': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη να βγαίνει φάτσα με τον Μανδά, μετά από πάσα του Ζαχίντ, αλλά να κάνει τσαφ.

20:44

Ο Μπουζούκης βρίσκει με ωραία μπαλιά τον Χατζηγιοβάνη, ο οποίος με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά σκοράρει για το 0-1.

20:43

43': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:39

39': Μακρινό σουτ του Μπουζούκη, δεν έχει καμία τύχη.

20:37

36': Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ.

20:36

35': Εκτελεί απευθείας και χαμηλά το φάουλ ο Ρόσα, μπλοκάρει σταθερά ο Διούδης.

20:34

34': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ατρόμητο, καθώς ο Διούδης βρήκε τη μπάλα με το χέρι λίγο έξω από την περιοχή. Είδε και την κίτρινη κάρτα ο γκολκίπερ του ΠΑΟ.

20:31

31': Οφσάιντ ο Χατζηγιοβάνης, ήταν ένα πόδι πιο μπροστά από την άμυνα του Ατρόμητου.

20:29

29': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, απευθείας στα χέρια του Διούδη η μπάλα.

20:26

26': Ο Ρόσα αποφεύγει με προσποιήσεις τον Μπουζούκη και κάνει το σουτ εκτός περιοχής και αριστερά, ψηλά άουτ.

20:25

25': Συστάσεις του Παπαπέτρου στον Χαρίση για ένα φάουλ στον Μπουζούκη.

20:19

18': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηγιοβάνης ξεμαρκαρίζεται και πιάνει ένα σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής και δεξιά, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:17

17': Οφσάιντ ο Ζαχίντ, αλλά καλυπτόταν.

20:14

13': «Χλιαρό» ουτ εκτός περιοχής από τον Κουρμπέλη, 2-3 μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μανδά η μπάλα.

20:13

Ισορροπημένο το παιχνίδι στα πρώτα 12 λεπτά.

20:08

7': Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον Ατρόμητο, περνούν ανεκμετάλλευτα.

20:06

6': Το εκτελεί ο Ζαχίντ στο πίσω δοκάρι, απευθείας άουτ η μπάλα.

20:06

5': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά.

20:01

1': Έναρξη αναμέτρησης.

19:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:51

Οι παίκτες των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους και έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

19:50

Την προηγούμενη αγωνιστική, οι Περιστεριώτες κέρδισαν με 2-3 τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό ενώ το «τριφύλλι» ηττήθηκε εντός έδρας με 0-1 από την Ξάνθη.

19:43

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Παναθηναϊκό, για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.