1
18:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:51

Ο Άρης, όπως και πέρσι, κερδίζει με 0-1 την Ξάνθη και κατακτά το πρώτο του διπλό στο φετινό πρωτάθλημα.

18:50

Λήξη του αγώνα.

18:49

90+4': Από το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Κοβάσεβιτς που σουτάρει έξω από την περιοχή αλλά αστοχεί.

18:49

90+4': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά.

18:46

90+1': Σουτ εκτός περιοχής από τον Κοβάσεβιτς, πάνω από τα δοκάρια.

18:45

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:41

86': Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον για καθυστέρηση.

18:41

86': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ματίγια ξεχύνεται στην κόντρα, μοιράζει στον Ιντέγιε που βγαίνει τετ α τετ με τον Άμπαντ αλλά πλασάρει πάνω του.

18:40

85': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, διώχνει ο Έμαν.

18:35

82': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη και αναγκαστική. Ο Γκάμα έχει πρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Σόουζα.

18:34

79': Κίτρινη κάρτα στον Φασίδη.

18:31

77': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ρενέλα αντί Εντουάρντο.

18:28

73': Ο Ιντέγιε πιάνει ένα εντυπωσιακό ψαλιδάκι, με τον Άμπαντ να αποκρούει. Ωστόσο, η φάση είναι σα να μην έγινε, καθώς στο ξεκίνημά της ο Λάρσον ήταν εκτεθειμένος και υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

18:25

70': Από μία κίτρινη κάρτα σε Τερκί και Ρόουζ, που είχαν μία «κοκορομαχία».

18:22

68': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Λάρσον αντικαθιστά τον Φετφατζίδη, που λίγα λεπτά νωρίτερα έπεσε κάτω πιάνοντας τη γάμπα του.

18:19

65': Αλλαγή για την Ξάνθη. Τζουρίτσκοβιτς αντί Φοσέ.

18:19

64': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κόρχουτ αφήνει τη θέση του στον Μπα.

18:14

58': Ο Ιντέγιε σκοράρει από το σημείο του πέναλτι αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σωστή υπόδειξη καθώς ο Κόρχουτ που του έκανε την πάσα ήταν εκτεθειμένος.

18:13

58': Μπαλιά του Ντε Αμορίμ στον Στάρτζεον, που βγαίνει πολύ πλάγια και δεξιά μέσα στην περιοχή, πλασάρει αλλά ο Έμαν μπλοκάρει εύκολα.

18:12

57': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:11

Σηκώνεται ο Γάλλος και το ματς συνεχίζεται εκ νέου.

18:10

55': Μικρή διακοπη για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Ντιγκινί που δέχθηκε ένα χτύπημα στο ζυγωματικό και δείχνει να υποφέρει.

18:09

54': Ο Γκάμα κερδίζει την κόντρα και σουτάρει από τη γωνία της μικρής περιοχής και αριστερά, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

18:08

53': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:07

51': Οι γηπεδούχοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου.

18:04

Στην ανάπαυλα, η Ξάνθη βράβευσε έναν φίλο της που τον περασμένο Αύγουστο έσωσε τη ζωή ενός συνανθρώπου μας.

18:03

48': Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.

18:02

47': Ο Άμπαντ εξουδετερώνει το σουτ στη κίνηση του Φετφατζίδη αλλά η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη καθώς ο άσος του Άρη ήταν εκτεθειμένος.

18:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

18:01

Αλλαγή για την Ξάνθη. Φασίδης αντί Μαλεζά.

17:46

Ο Άρης πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 0-1 χάρις στο γκολ με πέναλτι του Γκάμα στο 3'.

17:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

17:44

44': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Διαγώνιο σουτ του του Στάρτζεον από τα δεξιά, ο Ντε Αμορίμ πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι και κάνει την προβολή αλλά δεν μπορεί να βρει τη μπάλα, που καταλήγει άουτ.

17:43

43': Κίτρινη κάρτα στον Σάσα.

17:40

40': Σουτ του Γκάμα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άστοχο.

17:38

38': Σέντρα του Κόρχουτ από τα αριστερά, ο Ιντέγιε παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα φεύγει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Άμπαντ.

17:36

36': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Ντιγκινί.

17:31

30': Μακρινό σουτ - βολίδα του Λισγάρα, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

17:29

28': Ο Ιντέγιε κερδίζει την κόντρα και πλασάρει από τη γωνία της μικρής περιοχής και αριστερά αλλά ο Τέρκί τον κόβει σωτήρια.

17:27

26': Στο 52% - 48% υπέρ των γηπεδούχων η κατοχή της μπάλας.

17:21

20': Σουτ του Ντιγκινί λίγο έξω από την περιοχή, πολύ άστοχο.

17:17

17': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Ντε Αμορίμ συγκλίνει από τα αριστερά προς τα μέσα, πιάνει ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής αλλά ο Έμαν απογειώνεται και αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

17:13

13': Οφσάιντ ο Στάρτζεον, ήταν οριακά εκτεθειμένος.

17:11

Παρά την απαγόρευση μετακίνησής τους στα Πηγάδια, στο γήπεδο υπάρχουν και αρκετοί φίλοι του Άρη.

17:05

Ο Γκάμα εκτελεί χαμηλά στη δεξιά γωνία του Άμπαντ, που έπεσε σωστά, αλλά δεν μπόρεσε να αποκρούσει. 0-1 για τους Θεσσαλονικείς.

17:03

3': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:01

Ο Ιντέγιε δέχεται την κάθετη μπαλιά από τον Κόρχουτ, βγαίνει απέναντι από τον Άμπαντ, που τον ανατρέπει καθαρά, και ο Καραντώνης δείχνει την άσπρη βούλα.

17:01

1': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ!

17:01

16:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

16:54

Λιακάδα στην Ξάνθη, αλλά με πολλή υγρασία.

16:51

Το ντεμπούτο του στον πάγκο του Άρη θα κάνει ο Μίκαελ Ένινγκ ο οποίος ανακοινώθηκε στα μέσα της εβδομάδας.

16:46

Οι Θρακιώτες προέρχονται από μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 0-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό ενώ οι «κίτρινοι» από ήττα με 1-2 από τον Ολυμπιακό στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

16:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση Ξάνθη - Άρης, για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.