2
21:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:54

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν στο Αγρίνιο οι δύο ομάδες με τον Παναιτωλικό να μην φτάνει και πάλι στη νίκη και να έχει πλέον 2 βαθμούς, ενώ η ΑΕΛ έφτασε στους 9. Οι "βυσσινί" προηγήθηκαν με τον Μιχαήλ (27'), ο Ντίας ισοφάρισε στο 34' και ο Μπαΐροβιτς έδωσε το προβάδισμα στο 77' κάνοντας το 2-1. Ο Μόρας με κεφαλιά στο 80' το τελικό 2-2.

21:53

Λήξη της αναμέτρησης στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός - ΑΕΛ 2-2.

21:50

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:50

90': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ΑΕΛ με τον Ασούμπρε να αντικαθιστά τον Ουάρντα.

21:42

Ισοφαρίζει σε 2-2 η ΑΕΛ με κεφαλιά του Μόρα ο οποίος εκμεταλλεύεται την άστοχη έξοδο του Γιαννακόπουλου.

21:41

80': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

21:39

Ο Ντίας με πάσα βρίσκει τον Ντουάρτε και εκείνος τον Μπαΐροβιτς ο οποίος με κοντινό σουτ κάνει το 2-1, δευτερόλεπτα μόλις μπήκε στο ματς.

21:38

77': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

21:37

76': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό με τον Μπαΐροβιτς να περνά στο ματς αντί του Μοράρ.

21:35

74': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Μοράρ του Παναιτωλικού.

21:33

73': Ο Ρομάν στο ματς αντί του Ντάλσιο στη δεύτερη αλλαγή του Παναιτωλικού.

21:28

68': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ ο Φατιόν στη θέση του Σεσέροβιτς.

21:21

62': Από την εκτέλεση κόρνερ του Λουσέρο, κεφαλιά του Λουσέρο, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

21:20

61': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να κάνει το 2-1 με τον Μοράρ να σουτάρει και τον Κρίστινσον να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

21:14

55': Πρώτη αλλαγή για Παναιτωλικό ο Ντουάρτε αντί του Αριγίμπι.

21:05

46': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ με τον Ντάουντα να περνά στο ματς αντί του Νούνιτς.

21:05

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:53

Και φυσικά ματς της ΑΕΛ χωρίς ανακοίνωση είναι φαγητό χωρίς αλάτι. "Πόσο ξύλο πρέπει να φάει ο Ουάρντα για να πάρει μια κίτρινη κάρτα ο Μαρσιάλ;" αναφέρουν οι "βυσσινί".

20:49

Ισόπαλοι με 1-1 στο πρώτο μέρος Παναιτωλικός και ΑΕΛ. Οι "βυσσινί" προηγήθηκαν 0-1 με τέρμα του Μιχαήλ στο 27', οι Αγρινιώτες ισοφάρισαν στο 34΄με τον Ντίας.

20:48

Ημίχρονο στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός - ΑΕΛ 1-1.

20:46

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:36

Ισοφαρίζει σε 1-1 ο Παναιτωλικός με τέρμα του Ντίας με κοντινό σουτ μετά από αδράνεια της άμυνας της ΑΕΛ και τον Μπράλιτς που δεν μπόρεσε να διώξει.

20:35

34': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

20:29

Γκολ με την βοήθεια του VAR και 0-1 η ΑΕΛ μέσα στο Αγρίνιο. Σκόρερ για τους "βυσσινί" ο Μιχαήλ με κεφαλιά.

20:27

27': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:24

Στα μισά του πρώτου μέρους παραμένει το 0-0 στο Αγρίνιο σε ένα κακό ματς.

20:05

4': Σουτ του Ουάρντα από πλευράς ΑΕΛ η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

20:02

1': Έναρξη της αναμέτρησης στη σέντρα η ΑΕΛ

19:58

Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

19:52

Η ΑΕΛ έχει ξεκινήσει θετικά το πρωτάθλημα έχοντας μέχρι στιγμής οκτώ βαθμούς με μοιρασιά αποτελεσμάτων, δύο νίκες, δύο ισοπαλίες, δύο ήττες. Οι Λαρισαίοι προέρχονται και εκείνοι από λευκή ισοπαλία, με αντίπαλο την ΑΕΚ στην έδρα τους και θέλουν ένα θετικό αποτέλεσμα στην πάντα δύσκολη έδρα του Αγρινίου. Επιστροφή και για τον Αμρ Ουάρντα στο Αγρίνιο, εκεί που ξεκίνησε την εν Ελλάδι καριέρα του το 2015.

19:50

Ένα παιχνίδι στο οποίο ο Παναιτωλικός θέλει επιτέλους να πάρει την πρώτη του νίκη έχοντας στα πρώτα πέντε ματς μία ισοπαλία και πέντε ήττες. Η αρχή στα θετικά αποτελέσματα έγινε για τα "καναρίνια" με το 0-0 στην Λαμία και σήμερα θέλουν να πετύχουν την πρώτη τους νίκη. Ντεμπούτο και για τον προπονητή Μάκη Χάβο ο οποίος επιστρέφει για τρίτη φορά στον πάγκο του Παναιτωλικού.

19:48

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Παναιτωλικού με αντίπαλο την ΑΕΛ για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

19:47

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr καλησπέρα σας.

Γιαννακόπουλος, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Σίενστεντ, Ταχάρ, Ντίας, Ντάλσιο, Αριγίμπι, Μοράρ.
Αναπ: Κνετ, Τσιγγάρας, Μπαϊρόβιτς, Μπάλμπι, Ντουάρτε, Ρομάν, Λιάβας.
ΑΕΛ
Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μπράλιτς, Μόρας, Μπέρτος, Στάνκοβιτς, Κάτσε, Σεσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Ουάρντα, Νούνιτς.
Αναπ: Ρίστιτς, Ντάουντα, Γκόλιας, Καρανίκας, Ασούμπρε, Ζίβκοβιτς, Φατιόν.
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας), Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Δίπλαρης (Καρδίτσας), 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων), VAR: Γκορτσίλας (Μακεδονίας), AVAR: Απτόσογλου (Αθηνών).