Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:56

Άρης-Απόλλων Λάρισας 3-1

16:55

90+3': Λήξη του αγώνα.

16:54

90': 3 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:51

Ο Μαντσίνι πετάει από την άλλη γωνία τον Γκέκα και κάνει το 3-1.

16:51

90': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

16:50

89' Πέναλτι για τον Άρη. Ο Χατζής ανατρέπει τον Μαντσίνι.

16:48

87': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαντσίνι, η μπάλα παίρνει φάλτσο και καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Γκέκα.

16:47

85': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Σάντος παραχωρεί τη θέση του στον Καρίκι.

16:45

85': Αλλαγή για τον Άρη. Τσαγκαλίδης στη θέση του Μαρτίνες.

16:43

82': Σουτ του Μαντσίνι, μπλοκάρει σταθερά ο Γκέκας.

16:42

80': Αλλαγή για τον Άρη. Ο νεαρός Μαρμαρίδης στη θέση του Ντουάρτε.

16:41

79': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Σιφναίος αντί του Μπαστακού.

16:39

78': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Μαρτίνες από τα πλάγια στο ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

16:38

Έπεσε ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο.

16:31

69': Σουτ του Χατζή αρκετά μέτρα εκτός περιοχής, δεν ανησυχεί ο Τσιλιγγίρης.

16:26

65': Δυνατό σουτ του Χατζή εκτός περιοχής, περνάει πάνω από τα δοκάρια του Τσιλιγγίρη.

16:24

62': Αλλαγή για τον Άρη. Μπακούτσης στη θέση του Διαμαντόπουλου.

16:21

59': Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Μπιμάι και Νούσιος περνάνε στις θέσεις των Νυκτάρη και Κωστούλα.

16:16

55': Κεφαλιά του Καρατάσιου, η μπάλα περνάει άουτ.

16:16

55': Κόρνερ για τον Απόλλωνα.

16:07

46': Σουτ του Κωνσταντινίδη από μέσα δεξιά, απομακρύνει ο Γκέκας στην κλειστή του γωνία σε κόρνερ.

16:06

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

15:50

45': Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Άρης-Απόλλων Λάρισας 2-1.

15:50

45': Φαλτσαριστό σουτ του Μαρτίνες μέσα από την περιοχή του Απόλλωνα, η μπάλα περνάει άουτ.

15:48

43': Δυνατό συρτό σουτ του Σάντος, μπλοκάρει σταθερά ο Τσιλιγγίρης.

15:46

41': Αδύναμο σουτ του Σάντος, δεν ανησυχεί ο Τσιλιγγίρης.

15:41

35': Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι.

15:39

35': Σπουδαία απόκρουση του Τσιλιγγίρη με το σώμα σε τετ α τετ με τον Νύκταρη, μετά από λάθος της άμυνας του Άρη.

15:36

Λάθος απομάκρυνση του Γκέκα, ο Τόνσο κλέβει την μπάλα και με εύστοχο πλασέ γράφει το 2-1.

15:36

32': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

15:35

31': Εξαιρετική προσωπική ενέργεια του Μαρτίνες, η μπάλα καταλήγει άουτ.

15:31

27': Εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νύκταρη από τα αριστερά, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Τσιλιγγίρη.

15:24

20': Καλό σουτ του Σάντος, περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Τσιλιγγίρη.

15:17

12': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα Λάρισας με τον Τασιούλη, η μπάλα περνάει άουτ.

15:16

Κακό διώξιμο από τον Μαρτίνες, κεφαλιά του Ναζίμ σε κενή εστία μετά από σέντρα του Μπαστακού και 1-1.

15:15

11': ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα!

15:14

10': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Απόλλωνα.

15:13

8': Σουτ του Τασιούλη μέσα από την περιοχή του Άρη, περνάει άουτ.

15:11

Κάθετη μπαλιά στον κενό χώρο του Μαντσίνι, ο Τόνσο με διπλή προσπάθεια απέναντι στον Γκέκα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:11

7': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

15:10

6': Κεφαλιά του Σόουζα, διώχνει ο Γκέκας σε κόρνερ.

15:08

4': Πρώτη τελική στο ματς, σουτ στην κίνηση του Σάντος, η μπάλα περνάει αρκετά άουτ.

15:05

1’: Έναρξη της αναμέτρησης.

15:03

14:53

Από την πλευρά του, ο προπονητής του Απόλλωνα Λάρισας, Αριάν Μπελά, θα έχει τη δυνατότητα σε ένα δυνατό φιλικό να τσεκάρει το επίπεδο ετοιμότητας της ομάδας του λόγω και της διακοπής στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 2.

14:51

Ο Άρης δεν υπολογίζει στους διεθνείς του Φετφατζίδη, Έμαν και Κόρχουτ.

14:50

Ο Τόλης Τερζής αναμένεται να δώσει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν αγωνίστηκαν αρκετά το τελευταίο διάστημα.

14:46

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Αγροτικού Αστέρα, στον Εύοσμο.

14:44

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον Άρη και τον Απόλλωνα Λάρισας ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

01:01

Ο φιλικός αγώνας ανάμεσα στον Άρη και τον Απόλλωνα Λάρισας αρχίζει στις 15:00 της Τετάρτης (9/10).