1
21:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:56

Η ΑΕΚ περνά με 0-1 από την έδρα του Παναιτωλικού και κατακτά την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

21:55

Λήξη του αγώνα.

21:52

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:51

90': Πλασαριστό σουτ του Γαλανόπουλου έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Κνετ.

21:49

88': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Ντίας, μέσα ο Μπαΐροβιτς.

21:47

Σέντρα του Παουλίνιο από τα δεξιά, κεφαλιά του Λιβάγια στο δεύτερο δοκάρι, ο Κνετ βρίσκει τη μπάλα με τα ακροδάχτυλα και στη συνέχεια αυτή χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και φεύγει κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

21:47

86': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ!

21:44

83': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος αφήνει τη θέση του στον Χουλτ.

21:42

81': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Τσιγγάρας αντί Ταχάρ.

21:41

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο...

21:39

78': Αλλαγή για την ΑΕΚ. 'Εξω ο Κρίστιτσιτς, μέσα ο Γαλανόπουλος.

21:36

76': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Καββαδίας αντί Λουσέρο.

21:36

75': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπάλμπι εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, κεφαλιά του Μαλή, πάνω από τα δοκάρια.

21:33

72': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

21:31

Ο Μάνταλος δίνει στον Λιβάγια στα αριστερά, ο Κροάτης συγκλίνει προς τα μέσα και με δυνατό σουτ στη κλειστή γωνία του Κνετ γράφει το 0-1.

21:30

69': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:29

68': Οφσάιντ ο Λιβάγια, ήταν εκτεθειμένος.

21:26

65': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιακουμάκης αντί Αλμπάνη.

21:23

62': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος με εξαιρετική μπαλιά βγάζει τετ α τετ με τον Κνετ τον Λιβάγια αλλά το πλασέ του Κροάτη φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:22

61': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εκτελεί το κόρνερ ο Μάνταλος, κεφαλιά του Βράνιες από το πέναλτι, λίγο έξω.

21:22

61': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

21:20

59': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γλυκιά σέντρα του Λόπες από τα αριστερά, κεφαλιά του Λιβάγια από το ύψος της μικρής περιοχής, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:18

57': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος ανοίγει αριστερά στον Λιβάγια, που μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει από πλάγια θέση αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

21:16

55': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες.

21:15

54': Εκτελεί απευθείας ο Μάνταλος, στο τείχος η μπάλα.

21:14

53': Φάουλ για την ΑΕΚ 6-7 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά.

21:13

52': Ο Μάνταλος πασάρει μέσα στην περιοχή στον Λιβάγια που σουτάρει αλλά ο Κνετ μπλοκάρει.

21:12

50': Οφσάιντ ο Μοράρ, αλλά καλυπτόταν.

21:10

Πιέζει ψηλά η ΑΕΚ στο ξεκίνημα της επανάληψης.

21:06

46': Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές Παναιτωλικός και ΑΕΚ.

20:49

Παναιτωλικός και ΑΕΚ ισόπαλοι στο 0-0.

20:48

20:48

20:47

45': Φάουλ για την ΑΕΚ, 5-6 μέτρα εκτός περιοχής, εκτελεί απευθείας χαμηλά ο Λιβάγια στο τείχος.

20:44

42': Το εκτελεί χαμηλά ο Μοράρ, μπλοκάρει σταθερά ο Μπάρκας.

20:43

41': Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλή θέση, ελάχιστα έξω από την περιοχή και αριστερά.

20:40

38': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Λουσέρο στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

20:40

38': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά.

20:35

33': Κίτρινη κάρτα στον Κρίστιτσιτς.

20:29

28': Ο Μοράρ σκοράρει με λόμπα αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν όντως εκτεθειμένος ο επιθετικός του Παναιτωλικού.

20:25

23': Οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή υπόδειξη.

20:19

18': Σουτ του Λόπες, έξω από την περιοχή και αρκετά αριστερά, στην αγκαλιά του Κνετ.

20:18

16': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά, σέντρα Λιβάγια αλλά μπλοκάρει ο Κνετ.

20:14

11': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Παουλίνιο από τα δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Μάνταλου, αουτ.

20:08

6': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Λόπες από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά, ο Μάνταλος κάνει το γυριστό από το ύψος του πέναλτι, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κνετ.

20:05

3': Οφσάιντ ο Λόπες, ήταν ελάχιστα πιο μπροστά.

20:02

19:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:53

Στους 27 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στο Αγρίνιο.

19:48

Στην αντίπερα όχθη, η Ένωση έχει 6 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισε με 2-0 τη Λαμία στο ΟΑΚΑ.

19:45

Χωρίς βαθμό μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα οι γηπεδούχοι, που προέρχονται από ήττα (3-1) από τον ΟΦΗ στην Κρήτη.

19:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση του Παναιτωλικού με την ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Κνετ, Σανιά, Μαλής, Γιοβάνοβιτς, Μπάλμπι, Λουσέρο, Ταχάρ, Ντίας, Ντάλσιο, Αριγίμπι, Μοράρ
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Φυτόπουλος, Λιάβας, Μπαΐροβιτς, Παρράς, Τσιγγάρας, Καββαδίας
Μπάρκας, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Παουλίνιο, Σιμόες, Κρίστιτσιτς, Λόπες, Μάνταλος, Αλμπάνης, Λιβάγια
Αναπ: Αθανασιάδης, Οικονόμου, Χουλτ, Γαλανόπουλος, Ζεράλδες, Βέρντε, Γιακουμάκης
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Πάτρας (Μακεδονίας) 4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς) VAR: Σκουλάς (Θεσσαλίας) AVAR: Νικολακάκης (Ηρακλείου)