Η Ξάνθη κερδίζει 2-1 τον Αστέρα και κάνει το 3Χ3.

20:49

Λήξη του αγώνα

20:49

90+4': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Κεφαλιά ψαράκι του Μπαράλες, πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει ενστικτωδώς σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:46

90+1': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Κεφαλιά πάσα του Μπαράλες στον Χαουρέγκι ο οποίος προλαβαίνει ίσα ίσα τη μπάλα στην τελική γραμμή, πλασάρει αλλά τη στέλνει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

20:45

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:43

88': Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα.

20:40

85': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Μουνάφο, μέσα ο Ιγκλέσιας.

20:38

83': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.

20:36

81': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Καμαρά αντί Στέρτζεον.

20:32

77': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

20:31

76': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Μπαράλες που προσπαθεί να κάνει την προβολή αλλά ο Σάο Μπέντο διώχνει με τις γροθιές.

20:30

75': Οφσάιντ ο Λουίς Φερνάντεθ, αλλά καλυπτόταν.

20:28

73': Αλλαγή και για τον Αστέρα. Χαουρέγκι αντί Ριέρα.

20:26

73': Αλλαγή για την Ξάνθη. Έξω ο Μπαριέντος, μέσα ο Φοσέ.

20:22

66': Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.

20:20

65': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντε Αμορίμ αφήνει τη θέση του στον Τζουρίτσκοβιτς.

20:18

63': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Γύρισμα του Κώτσιρα από τα δεξιά, ο Λουίς Φερνάντεθ σουτάρει με τη μία αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:13

Κάθετη του Μπαράλες στον Μαρκ Φερνάντεθ που πλασάρει από θέση μέσα αριστερά για το 2-1. Αρχικά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ αλλά στη συνέχεια, με χρήση του VAR, μέτρησε σωστά.

20:12

57': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

20:10

Από το κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Στέρτζεον ο οποίος αφύλακτος από το μικρή περιοχή τσιμπάει τη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα για το 2-0.

20:10

54': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

20:09

54': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα του Στέρτζεον από τα δεξιά, ο Μπαριέντος κοντρολάρει και εκτελεί από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Παπαδόπουλος αποκρούει με τα πόδια σε κόρνερ.

20:08

53': Κερδισμένο κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Στέρτζεον.

20:02

19:59

Αλλαγή για τον Αστέρα. Κώτσιρας αντί Αντζουλά.

19:45

Η Ξάνθη προηγείται με 1-0 χάρις στο γκολ του Τζουρίτσκοβιτς στο 19' με κεφαλιά.

19:44

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

19:41

43': Ο Ριέρα συγκλίνει προς τα μέσα από τα αριστερά, επιχειρεί ένα φαλτσαριστό σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί.

19:39

Συμπληρώθηκαν 40 λεπτά αγώνα στα Πηγάδια.

19:37

38': Σε θέση οφσάιντ και ο Μπαράλες, σωστή και αυτή η υπόδειξη.

19:35

36': Οφσάιντ ο Λουίς Φερνάντεθ, ήταν εκτεθειμένος.

19:31

32΄: Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Λουίς Φερνάντεθ κάνει συρτή πάσα στον Ριέρα, ο οποίος πλασάρει από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά αλλά ο Σάο Μπέντο αποκρούει.

19:26

26': Ελέγχει το ματς η Ξάνθη μετά το τέρμα της, αδυνατούν να πατήσουν την αντίπαλη περιοχή οι Αρκάδες.

19:21

22': Σουτ του Λουίς Φερνάντεθ έξω από την περιοχή και δεξιά, μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια ο Σάο Μπέντο.

19:18

Ο Στέρτζεον κάνει τη σέντρα από τα αριστερά και ο Τζουρίτσκοβιτς με υπέροχη κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι γράφει το 1-0.

19:17

19': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

19:15

Χωρίς φάση ακόμα το παιχνίδι...

19:09

Χαμηλό τέμπο στο ματς στο πρώτο δεκάλεπτο.

19:05

6': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:01

ΞΑΝΘΗ
Σάο Μπέντο, Ντίρεσταμ, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Σόσα, Τερκί, Κοβάτσεβιτς, Μπαριέντος, Τεσέιρα, Τζουρίτσκοβιτς, Στέρτζεον
Αναπ: Σταθάκης, Μουλέν, Ντε Αμορίμ, Μαλεζάς, Φόσε, Ντε Λούκας, Καμαρά
Παπαδόπουλος, Αντζουλάς, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μαρτίνεθ, Καπίγια, Μουνάφο, Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ, Ριέρα, Μπαράλες
Αναπ: Μιχαήλ, Τασουλής, Χαουρέγκι, Ιγκλέσιας, Σουάρεθ, Κώτσιρας, Τζίμας
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά), Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Φίλος (Βοιωτίας), 4ος: Τάσης (Ηπείρου), VAR: Κομίνης (Θεσπρωτίας), AVAR: Μπαλτάς (Αχαΐας).