0
21:12

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:10

Πρώτη νίκη για τον Πανιώνιο ο οποίος επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ με τέρμα του Μαξίμοβιτς στο 56' και μείωσαν την ποινή τους έχοντας πλέον -3 βαθμούς. Καλύτερη η ΑΕΛ στο πρώτο μέρος αλλά φλύαρη στο δεύτερο, γνώρισε δεύτερη σερί ήττα. Με δέκα τελείωσαν το ματς οι "βυσσινί" λόγω αποβολής του Ζίβκοβιτς.

21:09

Λήξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος - ΑΕΛ 1-0.

21:06

90+3': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Μαξίμοβιτς να αποχωρεί από το ματς και τον Παπαγεωργίου να περνά για τα τελευταία λεπτά.

21:04

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, πέντε επιπλέον.

21:02

Και πάλι με έντεκα ο Πανιώνιος, επέστρεψε ο Κόρμπος.

21:01

87': Στο έδαφος ο Κόρμπος από μαρκάρισμα του εκνευρισμένου Ουάρντα. Στο κεφάλι ο τραυματισμός του αμυντικού του Πανιωνίου ο οποίος αποχωρεί.

20:57

84': Ο Κάτσε εκτελεί φάουλ από πλάγια αριστερά, κεφαλιά του Ουάρντα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

20:55

82': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Οικονομίδη να αντικαθιστά τον Άρτσε.

20:55

82': Κίτρινη κάρτα την βλέπει ο Άρτσε.

20:53

80': Κίτρινη κάρτα ο Σαραμαντάς.

20:51

78': ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα και με δέκα παίκτες η ΑΕΛ. Την κόκκινη βλέπει ο Ζίβκοβιτς για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ρέντζα.

20:50

77': Πρώτη επαφή του Φιλίποβιτς με την μπάλα και σουτ από το ύψος της περιοχής με τον Κότνικ να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

20:49

76': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Καμαρά και έτσι γίνεται αλλαγή, με τον Παπανικολάου να τον αντικαθιστά.

20:48

75': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ΑΕΛ με τον Φιλίποβιτς να παίρνει την θέση του Μπούστος.

20:47

74': Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Καμαρά. Δύσκολα θα συνεχίσει ο φορ του Πανιωνίου.

20:45

72': Ο Καμαρά με ωραία ενέργεια από τα αριστερά μπαίνει μέσα στην περιοχή και κάνει το σουτ, με τον Κότνικ να διώχνει σε κόρνερ με τα πόδια.

20:41

69': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ με τους Μιλοσάβλιεβιτς και Νούνιτς να περνούν στις θέσεις των Φατιόν και Μόρα αντίστοιχα.

20:37

65': Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ.

20:34

62': Απίστευτη ευκαιρία για το 1-1 χάνει η ΑΕΛ όταν από κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ ο Μπράλιτς άφησε για τον Μπούστος και εκείνος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα προς την εστία, αλλά πάνω στη γραμμή ο Κότνικ την απομάκρυνε.

20:33

61': Κίτρινη κάρτα στον Ρέντζα του Πανιωνίου για φάουλ στον Ουάρντα.

20:31

59': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ να κάνει το 1-1 με τον Κάτσε να κάνει την σέντρα προς την περιοχή εκεί που ο Μιχαήλ πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κότνικ.

20:29

Στην πρώτη τους αξιόλογη στιγμή οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ. Μετά από ωραία προσπάθεια του Καμαρά και πάσα στον Μαξίμοβιτς, εκείνος κάνει άνω κάτω την άμυνα της ΑΕΛ και με κοντινό δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

20:28

56': ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!

20:26

54': Ο Ουάρντα πιάνει την κεφαλιά με τον Κότνικ να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.

20:18

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

20:06

Ελαφρώς καλύτερη η ΑΕΛ θα μπορούσε να προηγείται σε αυτό το πρώτο ημίχρονο έχοντας ως κύριους εκφραστές επιθέσεων τους Κάτσε, Ουάρντα και Ντάουντα. Λίγα πράγματα ο Πανιώνιος.

20:04

Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη, Πανιώνιος - ΑΕΛ 0-0

20:03

Ο Μαξίμοβιτς εκτελεί το φάουλ η μπάλα βρίσκει στο τοίχος και απομακρύνεται.

20:02

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:02

45': Νέα κίτρινη για την ΑΕΛ την βλέπει ο Κάτσε για φάουλ στον Μαξίμοβιτς.

20:01

44': Κίτρινη κάρτα στον Ντάουντα.

19:58

42': Ο Μαξίμοβιτς εκτελεί το φάουλ μπλοκάρει την μπάλα ο Κρίστινσον.

19:57

41': Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα για φάουλ στον Τσιλούλη.

19:55

39': Κίτρινη κάρτα στον Αραμπούλι του Πανιωνίου.

19:53

36': Ο Κάτσε εκτελεί απευθείας κόρνερ, που κέρδισε ο ίδιος από τον Κόρμπο, μπλοκάρει την μπάλα ο Κότνικ.

19:52

Δέκα λεπτά πριν το ημίχρονο η ΑΕΛ στέκεται καλύτερα.

19:47

30': Ο Ντάουντα με ωραίο κοντρόλ κατεβάζει την μπάλα, πασάρει στον Μπούστος που πιάνει το σουτ με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

19:46

29': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Ζίβκοβιτς της ΑΕΛ για μαρκάρισμα στον Τσιλούλη.

19:44

27': Από πάσα του Καρανίκα στον Ουάρντα ωραία ντρίπλα και "σπάσιμο" της μπάλας στον Φατιόν που σουτάρει για να διώξει ο Κότνικ.

19:42

Σηκώθηκε ο μέσος της ΑΕΛ, όλα καλά.

19:41

24': Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Φατιόν από μαρκάρισμα του Μαξίμοβιτς.

19:39

22': Ο Ντάουντα από τα δεξιά κάνει το γύρισμα σε κόρνερ ο Σαραμαντάς.

19:34

Χωρίς φάσεις το ματς μετά τις δύο ευκαιρίες, μία για κάθε ομάδα.

19:26

10': Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Τσιλούλη από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή κάνει το παράλληλο γύρισμα, αλλά δεν κινείται κανείς στην πορεία της μπάλας με τους αμυντικούς της ΑΕΛ να απομακρύνουν.

19:25

9': Κόρνερ για τον Πανιώνιο το κερδίζει ο Καμαρά από την απόκρουση Καρανίκα.

19:21

5': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ να κάνει το 0-1 με τον Κάτσε να εκτελεί το κόρνερ την μπάλα να απομακρύνεται προσωρινά από την άμυνα, όμως από την κόντρα στρώνεται στον Ουάρντα ο οποίος μέσα από την περιοχή σουτάρει με την μπάλα να περνά λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

19:21

4': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάτσε από πλευράς ΑΕΛ η μπάλα στο τοίχος και κόρνερ.

19:17

1': Έναρξη της αναμέτρησης

19:15

Ενός λεπτού σιγή για την επέτειο της Μικρασιατικής καταστροφής.

19:12

19:09

Από την άλλη η ΑΕΛ μετά το 1-1 στο Περιστέρι ηττήθηκε 1-0 στην Λάρισα από τον Ολυμπιακό και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα σε μία έδρα που έχει κακή παράδοση.

19:06

Ματς-τελικό έχουν χαρακτηρίσει στον Πανιώνιο αυτό απέναντι στην ΑΕΛ μετά την ήττα της πρεμιέρας με 1-2 από τον Βόλο, αλλά και στην Τούμπα από τον ΠΑΟΚ επίσης με 2-1. Οι "κυανέρυθροι" θυμίζουμε ότι ξεκίνησαν με -6 βαθμούς. Ντεμπούτο και για τον νέο τεχνικό Νίκκι Παπαβασιλείου.

19:03

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Πανιωνίου με την ΑΕΛ για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

19:02

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr

01:01

Το ματς ξεκινά στις 19:15 την Κυριακή (15/9).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Ρέντζας, Σαραμαντάς, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Άρτσε, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Τσιλούλης, Αραμπούλι, Καμαρά.
Αναπ: Μάλερμπ, Μανιάτης, Λυμπεράκης, Παπανικολάου, Οικονομίδης, Σιντί - Αλί, Παπαγεωργίου.
ΑΕΛ
Κρίστινσον, Μόρας, Ζίβκοβιτς, Μπράλιτς, Μιχαήλ, Κάτσε, Φατιόν, Καρανίκας, Ουάρντα, Μπούστος, Ντάουντα.
Αναπ: Ρίστιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Ζίζιτς, Σεσέροβιτς, Μπέρτος, Νούνιτς, Φιλίποβιτς.
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Αϊναλής (Μακεδονίας), 4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας), VAR: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), AVAR: Ψαρρής (Ζακύνθου)