0
23:27

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:26

Ο Άρης κερδίζει με 4-0 τον τραγικό ΠΑΟ και πετυχαίνει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Παραμένει στον έναν βαθμό η ομάδα του Δώνη...

23:26

Λήξη του αγώνα.

23:24

90+5': Σουτ του Ντιγκινί, ξανά άουτ.

23:22

90+4': Ο Ντιγκινί προσπαθεί να σκοράρει από μακριά, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

23:20

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον.

23:19

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:18

89': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

23:16

87': Δεν μετρά το γκολ καθώς είχε προηγηθεί εκτός φάσης χτύπημα του Μακέντα στον Σάσα. Μάλιστα, ο Ιταλός φορ του Παναθηναϊκού είδε και την κίτρινη κάρτα.

23:15

Υπάρχει έλεγχος VAR από τον Φωτιά.

23:13

Ο Περέα φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κατεβάζει την μπάλα και με πλασέ σκοράρει.

23:11

83': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Εκτός γηπέδου ο Βέλεθ, μπαίνει ο Δεληζήσης.

23:09

Μπήκαμε στο 80', διαδικαστικά πλέον τα επόμενα λεπτά...

23:05

76': Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, πάνω από τα δοκάρια.

23:03

74': Κίτρινη στον Ματίγια για διαμαρτυρία.

23:02

73': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης αφήνει τη θέση του στον Μαντσίνι.

23:02

72': Κόρνερ του Χατζηγιοβάνη, κεφαλιά από τον Κολοβέτσιο πάνω από την εστία.

22:59

71': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηγιοβάνη.

22:57

68': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Περέα αντί Ινσούα.

22:56

67': Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα.

22:55

Εικόνα διάλυσης παρουσιάζει ο Παναθηναϊκός.

22:53

Ο Λάρσον κλέβει και φεύγει στην κόντρα, πασάρει στον Ντιγκινί, εκείνος γεμίζει για τον Ιντέγιε και ο Νιγηριανός με προσποίηση και σουτ νικά τον Διούδη για το 4-0.

22:53

64': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

22:51

63': Αλλαγή για τον Άρη. Λάρσον αντί Μπρούνο Γκάμα.

22:51

62': Σουτ του Χατζηγιοβάνη, στην αγκαλιά του Κουέστα.

22:47

59': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Ζαχίντ, μπαίνει ο Χατζηθεοδωρίδης.

22:44

Ο Φετφατζίδης κάνει παράλληλο γύρισμα από τα δεξιά και ο Ντιγκινί ανενόχλητος σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

22:43

55': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

22:39

50': Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τον Παναθηναϊκό να έχει την κατοχή και τους γηπεδούχους να τον περιμένουν.

22:37

Χωρίς κάποια αλλαγή ο Άρης.

22:34

22:34

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Μαυρομμάτης, μέσα ο Κολοβός.

22:17

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ο Άρης προηγείται δίκαια με 2-0 του Παναθηναϊκού.

22:16

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

22:16

Μετράει κανονικά το γκολ.

22:14

Ο Βέλεθ παίρνει τη μπάλα από τον Φετφατζίδη, διασχίζει το μισό γήπεδο, φτάνει στην αντίπαλη περιοχή και με ιδανικό πλασέ σκοράρει για το 2-0. Περιμένει το VAR ο Φωτιάς μήπως υπάρχει περίπτωση οφσάιντ.

22:14

44: ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

22:13

43': Κόρνερ για τον ΠΑΟ από τα δεξιά, διώχνει ο Σούντγκρεν.

22:11

41': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Γύρισμα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, αλλά ο Μακέντα από κοντά, στο δεύτερο δοκάρι, δεν μπορεί να κάνει την προβολή.

22:09

40': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:08

38': Ο Μπουζούκης βρίσκει χώρο, κάνει το σουτ, με τη μπάλα να χτυπά στην πλάτη του Ματίγια και να καταλήγει στην αγκαλιά του Κουέστα.

22:07

36': Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναθηναϊκό, διώχνει με τις γροθιές ο Κουέστα.

22:03

32': Φάση διαρκείας για τον Άρη. Ο Ιντέγιε κάνει το σουτ, ο Διούδης αποκρούει, με τον Φετφατζίδη να παίρνει το ριμπάουντ και να σουτάρει αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΟ βάζει ξανά στοπ.

22:01

30': Ο Κολοβός πήρε εντολή από τον Δώνη να ξεκινήσει ζέσταμα.

21:55

25': Οφσάιντ ο Ιντέγιε, ήταν εκτεθειμένος.

21:55

24': Ευκαιρία για τον Άρη. Ωραία μπαλιά του Ντιγκινί στην πλάτη της άμυνας, ο Ιντέγιε προλαβαίνει τον Διούδη, πλασάρει αλλά στέλνει τη μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

21:53

22': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μπρούνο Γκάμα σουτάρει αλλά ο Διούδης αποκρούει, νέο σουτ του Ντιγκινί ξανά ο Διούδης λέει «όχι».

21:50

Ο Ζαχίντ κάνει τραγικό λάθος, γυρίζοντας τη μπάλα στην «πράσινη» περιοχή, ο Φετφατζίδης κλέβει, στοπάρει τη μπάλα και με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά γράφει το 1-0.

21:50

20': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:45

15': Συρτή σέντρα του Φετφατζίδη από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Διούδης ενώ καιροφυλακτούσε ο Ιντέγιε.

21:44

14': Κόρνερ για τον Άρη, βγαίνει και μαζεύει εύκολα ο Διούδης.

21:41

Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά, με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή.

21:37

5': Εκτελείται το κόρνερ, ο Ιντέγιε πιάνει μία δύσκολη κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21:35

4': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά.

21:34

Πιέζει ψηλά στο ξεκίνημα ο Άρης.

21:30

1': Ξεκινάει το παιχνίδι.

21:27

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:23

Αξίζει να σημειωθεί ότι λίγο πριν από τη σέντρα αντιπροσωπεία της Θύρας 13 κατέθεσε στεφάνι στη μνήμη του Κουκ, του οπαδού του Άρη που έφυγε από τη ζωή.

21:22

Αρκετός ο κόσμος στις εξέδρες του «Κλεάνθης Βικελίδης». Σχεδόν γεμάτο είναι το γήπεδο.

21:21

Και οι δύο ομάδες «καίγονται» για το τρίποντο καθώς έχουν μόλις έναν βαθμό.

21:17

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση του Άρη με τον Παναθηναϊκό, για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.