Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό βράδυ από το a-sports.gr

23:39

Ανασύνταξη εδώ και τώρα καθώς αυτό δεν είναι Εθνική ομάδα.

23:37

Τραγική για ακόμα μία φορά η Εθνική δεν μπόρεσε να νικήσει ούτε το Λιχτενστάιν. Η Ελλάδα προηγήθηκε με τέρμα του Μασούρα στο 33', είχε δοκάρια με τους Κουλούρη (47') και Μανωλά (51') και όταν δεν καθαρίζεις ένα ματς μπορεί να το πληρώσεις. Όπως και έγινε με το τέρμα του Σαλάνοβιτς στο 84' που ισοφάρισε σε 1-1. Πρώτος βαθμός και πρώτο γκολ για το Λιχτενστάιν σε αυτά τα προκριματικά.

23:37

Λήξη της αναμέτρησης, Ελλάδα - Λιχτενστάιν 1-1.

23:36

Από την εκτέλεση του Βρουσάι, η μπάλα καταλήγει κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:36

90+2': Φάουλ κερδίζει η Ελλάδα για να δούμε.

23:33

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:31

86': Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα

23:30

85': Τρίτη αλλαγή και για την Εθνική μας με τον Γιαννούλη να αντικαθιστά τον Μασούρα.

23:29

Το Λιχτενστάιν ισοφαρίζει σε 1-1. Από μαγική μπαλιά ο Σαλάνοβιτς ξεχύθηκε μπροστά και πλασάροντας τον Μπάρκα φέρνει το ματς στα ίσια. Πρώτο γκολ στα προκριματικά για το Λιχτενστάιν.

23:28

84': ΓΚΟΛ για το Λιχτενστάιν!

23:26

Η Ιταλία έχει κάνει το 1-2 στην Φινλανδία με πέναλτι του Ζορζίνιο στο 80'.

23:25

81': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για το Λιχτενστάιν με τον Χόφερ να αντικαθιστά τον Ριχτστάινερ.

23:20

Η Φινλανδία από το 72' έχει ισοφαρίσει σε 1-1 το ματς με την Ιταλία με πέναλτι του Πούκι.

23:12

69': Δεύτερη αλλαγή για την Ελλάδα με τον Παυλίδη να αντικαθιστά τον Φετφατζίδη.

23:11

68': Ωραία προσπάθεια και πάσα του Μπακάκη στον Φετφατζίδη ο οποίος αποφεύγει όλους τους αντιπάλους τους, κάνει το σουτ με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Μπούχελ.

23:10

Η Ιταλία από το 60' προηγείται με 1-0 της Φινλανδίας με γκολ του Ιμόμπιλε.

23:09

Κακό το δεύτερο ημίχρονο στα πρώτα 20 λεπτά με εξαίρεση τα δύο δοκάρια της Εθνικής μας με τους Κουλούρη και Μανωλά.

23:07

64': Δεύτερη αλλαγή για το Λιχτενστάιν με τον Μπράντλε να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο και τον Μέιερ να βγαίνει εκτός.

23:05

62': Πρώτη αλλαγή για την Ελλάδα με τον Ζέκα να μπαίνει στο ματς και τον Μπουχαλάκη να αποχωρεί.

22:58

55': Πρώτη αλλαγή για το Λιχτενστάιν, με τον Γκούπσερ να αποχωρεί και τον Γιλντίζ να περνά στο ματς.

22:57

54': Κίτρινη κάρτα στον Μέιερ.

22:54

51': Δεύτερο δοκάρι για την Ελλάδα! Τρομερό σουτ του Μανωλά από τα δεξιά με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Μπούχελ. Στην εξέλιξη της φάσης ο Βρουσάι γίνεται κάτοχος της μπάλας κάνει το γυριστό σουτ με τον Μπούχελ να μπλοκάρει την μπάλα.

22:51

48': Κόρνερ κερδίζει ο Μπουχαλάκης. Περνά ανεκμετάλλευτο.

22:50

47': Δοκάρι για την Ελλάδα! Ο Μασούρας με σέντρα από τα αριστερά βρίσκει τον Κουλούρη που πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

22:49

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

22:48

Έτοιμες οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.

22:34

Με το τέρμα του Γιώργου Μασούρα στο 33' η Εθνική μας ομάδα προηγείται με 1-0 του Λιχτενστάιν. Κακή πάντως η εικόνα μας, απέναντι σε έναν σαφώς αδύναμο αντίπαλο. Κίτρινη κάρτα ο σκόρερ που χάνει το επόμενο ματς με την Ιταλία στη Ρώμη.

22:33

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, Ελλάδα - Λιχτενστάιν 1-0.

22:32

45+3': Ο Φετφατζίδης εκτελεί το κόρνερ, διώχνει με τις γροθιές ο Μπούχελ.

22:31

45+2': Από σέντρα του Βρουσάι από τα δεξιά, ο Κουλούρης πιάνει την κεφαλιά που κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ.

22:30

Συμπληρώσαμε τα 45, τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:29

45': Ο Γκούπσαρ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ, παρότι βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση.

22:24

Έχει ανέβει η Εθνική μετά το γκολ.

22:23

39': Ο Κουλούρης με τον Φετφατζίδη συνδυάστηκαν όμορφα συρτό σουτ του τελευταίου, δύσκολα σε κόρνερ ο Μπούχελ.

22:21

37': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Μασούρας. Ο σκόρερ της Εθνικής θα χάσει το επόμενο ματς με αντίπαλο την Ιταλία στη Ρώμη.

22:20

36': Ο Μασούρας από τα αριστερά αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο και κάνει το σουτ για να διώξει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

22:19

35': Ο Βιέζερ εκτελεί φάουλ για το Λιχτενστάιν από τα δεξιά και λίγο έξω από την περιοχή, με τον Μπάρκα να μπλοκάρει.

22:18

Η Ελλάδα ανοίγει το σκορ με το παρθενικό γκολ του Γιώργου Μασούρα με την "Γαλανόλευκη". Ο Μανωλάς με πάσα βρήκε τον Κουλούρη ο οποίος λίγο έξω από την περιοχή έκανε το σουτ με τον παίκτη του Ολυμπιακού να παρεμβαίνει στην πορεία της μπάλας και από κανονική θέση να την στέλνει στα δίχτυα του Μπούχελ για το 1-0.

22:17

33': ΓΚΟΛ για την Ελλάδα!

22:14

30': Ο Τσιμίκας από τα αριστερά πασάρει στον Μασούρα ο οποίος λίγο έξω από την περιοχή κάνει το σουτ με τον Μπούχελ να μπλοκάρει.

22:11

27': Πρώτη τελική για την Ελλάδα με τον Μπακάκη να κάνει το σουτ και τον πορτιέρο του Λιχτενστάιν να μπλοκάρει την μπάλα.

22:09

25': Εκτέλεση φάουλ του Τσιμίκα, κεφαλιά του Κάουφμαν προς τα πίσω, ο Μπούχελ μπλοκάρει την μπάλα.

22:06

22': Διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκαν οι Μασούρας και Ρεχστέινερ στην προσπάθεια τους να διεκδικήσουν την μπάλα. Το ιατρικό τιμ δίνει τις πρώτες βοήθειες στους δύο παίκτες.

22:03

18': Ο Βρουσάι από τα δεξιά εκτελεί το κόρνερ με τον Μπούχελ να διώχνε με τις γροθιές.

22:02

18': Ο Κουλούρης από τα δεξιά κάνει ωραία προσπάθεια και κερδίζει κόρνερ.

22:01

17': Εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι διώχνουν οι αμυντικοί του Λιχτενστάιν πριν γίνει επικίνδυνος ο προωθημένος Παπασταθόπουλος.

21:58

13': Ο Κουλούρης μπαίνει στην περιοχή, αλλά δεν κάνει καλό κοντρόλ και διώχνουν σε κόρνερ οι αμυνόμενοι του Λιχτενστάιν.

21:56

11': Κόρνερ κερδίζει η Ελλάδα το παραχωρεί ο Μπούχελ σε προσπάθεια του Μασούρα.

21:55

Δέκα λεπτά στο ΟΑΚΑ τίποτα το σημαντικό.

21:52

7': Εκτέλεση φάουλ από τον Βίεζερ ο Μπάρκας μπλοκάρει σταθερά.

21:49

Με 4-2-3-1 παρατάσσει την Εθνική ομάδα ο Τζον Φαν΄τ Σιπ με τον Μπάρκα κάτω από τα δοκάρια, τον Μπακάκη στο δεξί άκρο της άμυνας, τον Τσιμίκα στο αριστερό και τους Παπασταθόπουλο, Μανωλά στα στόπερ. Σάμαρης και Μπουχαλάκης στον άξονα της μεσαίας γραμμής, με τον Φετφατζίδη στο δεξί "φτερό" και τον Μασούρα στο αριστερό, ενώ ανάμεσα τους θα είναι ο Βρουσάι. Στην κορυφή της επίθεσης ο Κουλούρης.

21:48

Με 4-3-3 η σύνθεση του Λιχτενστάιν. Ο Μπούχελ στην εστία, με τον Γκόπελ στα δεξιά της άμυνας και τον Ρεχτστέινερ στο αριστερό και τους Κάουφμαν, Μαλίν κεντρικό αμυντικό δίδυμο. Τριάδα στα χαφ με τους Βίεζερ, Μ. Μπούχελ και Χάσλερ, ενώ στα δεξιά της επίθεσης ο Μέιερ, στα αριστερά ο Σαλάνοβιτς και ο Γκούμπσερ είναι στην κορυφή.

21:45

1': Έναρξη της αναμέτρησης. Στη σέντρα το Λιχτενστάιν.