2
21:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

21:54

Ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στην Λαμία με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό στο τελικό 2-2. Το 1-0 στο 11' ο Σάλιακας με απευθείας εκτέλεση φάουλ, το 1-1 στο 35' ο Γούτας με κεφαλιά. Με πέναλτι το 2-1 της Λαμίας στο 78' με τον Τουράμ και σωστή κίτρινη στον Θεοδωράκη. Άμεση απάντηση Ατρόμητου με γκολάρα του Βέλλιου με ανάποδο ψαλίδι. Στο 81' ακυρώθηκε σωστά γκολ του επιθετικού του Ατρόμητου.

21:53

Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία - Ατρόμητος 2-2.

21:51

90+3: Φάουλ σε καλή θέση, λίγο έξω από την περοχή κερδίζει η Λαμία. Το εκτελεί ο Σάλιακας φωνάζουν για χέρι οι της Λαμίας. Κανένα χέρι, σωστά δεν δίνεται κάτι.

21:50

90+2: Δεύτερη αλλαγή για την Λαμία εκτός ο Ρόμανιτς, μέσα ο Τσούκαλος.

21:48

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τρία λεπτά καθυστερήσεις.

21:44

86': Δεύτερη αλλαγή για την Λαμία με τον Καραμάνο να αφήνει την θέση του στον Σκόνδρα.

21:43

85': Ο Μανούσος γίνεται αποδέκτης της μπάλας μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά κάνει το πλασέ, όμως η μπάλα περνά λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Βελλίδη.

21:43

Και εκεί που δεν είχαμε τίποτα στο ματς, είδαμε τα... πάντα...

21:39

81': Ο Βέλλιος πετυχαίνει γκολ το οποίο σωστά ακυρώνεται με την χρήση του VAR καθώς ο Έλληνας φορ ήταν εκτεθειμένος την στιγμή που σκόραρε.

21:38

Απίθανο γκολ από τον Βέλλιο το οποίο δύσκολα δεν θα βγει καλύτερο της χρονιάς. Ο φορ του Ατρόμητου μέσα στην περιοχή κάνει κοντρόλ και ανάποδο ψαλίδι στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη που ήταν αδύνατον να αποκρούσει. ΓΚΟΛΑΡΑ.

21:37

79': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

21:36

Ο Τουράμ εκτελεί άψογα το πέναλτι και βάζει μπροστά στο σκορ την Λαμία (2-1).

21:36

78': ΓΚΟΛ για την Λαμία!

21:35

77': Κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Ατρόμητου. Σωστή η κίτρινη γιατί ο κίπερ του Ατρόμητου πάει για την μπάλα.

21:34

76': Πέναλτι για την Λαμία! Τραγικό λάθος του Ρισβάνη το εκμεταλλεύεται ο Ρόμανιτς που βγαίνει τετ-α-τετ με τον Θεοδωράκη, ο οποίος τον ανατρέπει.

21:28

69': Στο ίδιο λεπτό δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο και ντεμπούτο Ανδρούτσου ο οποίος περνά στο ματς αντί του Ούμπιντες.

21:28

69': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο με τον Βέλλιο να μπαίνει στο ματς αντί του Ενσικουλού.

21:27

68': Ο Σάλιακας κάνει λάθος με τον Μανούσο να κλέβει την μπάλα, αλλά το τελείωμα του είναι τελείως άστοχο.

21:26

67': Ωραία ενέργεια και σουτ του Νάτσου από τα δεξιά η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Βελλίδη.

21:23

64': Μακρινό σουτ του Μπεχαράνο μπλοκάρει την μπάλα ο Θεοδωράκης.

21:22

63': Εκτέλεση κόρνερ του Ούμπιντες με τον Ρισβάνη να πιάνει την κεφαλιά αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ.

21:20

61': Ξαφνικό μακρινό σουτ του Χαρίση, διώχνει δύσκολα ο Βελλίδης.

21:17

58': Επέστρεψε ο ποδοσφαιριστής της Λαμίας.

21:15

56': Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Μπεχαράνο με δέκα η Λαμία.

21:13

54': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Ουμπίντες να σεντράρει στην περιοχή και τον Μανούσο με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα άουτ.

21:10

52': Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο για φάουλ στον Καραμάνο.

21:04

46': Πρώτη αλλαγή στο ματς και είναι για την Λαμία. Ο Τουράμ στο ματς αντί του Βασιλόγιαννη.

21:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:47

Ημίχρονο στη Λαμία, 1-1 η τοπική ομάδα με τον Ατρόμητο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με φάουλ του Σάλιακα (11') με τον Ατρόμητο να ισοφαρίζει με κεφαλιά του Γούτα (35').

20:46

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.

20:46

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά

20:38

36': Κόρνερ για την Λαμία με τον Σάλιακα να το εκτελεί, τον Γούτα να διώχνει προσωρινά, με την μπάλα να φτάνει στον Μπεχαράνο που κάνει κεφαλιά πάσα στον Αντέτζο, αλλά η κεφαλιά του αμυντικού της Λαμίας είναι αδύναμη με τον Θεοδωράκη να μπλοκάρει την μπάλα.

20:36

Ισοφαρίζει σε 1-1 ο Ατρόμητος. Ο Ούμπιντες εκτελεί το κόρνερ και ο Γούτας με δυνατή κεφαλιά φέρνει το ματς στα ίσια (1-1).

20:36

35': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

20:35

35': Ο Ενσικουλού από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή με τον Βάντερσον να παραχωρεί κόρνερ.

20:31

Ημίωρο στη Λαμία, οι γηπεδούχοι προηγούνται με 1-0. Κακό παιχνίδι μετά την ευκαιρία του Αντέτζο.

20:26

Περάσαμε τα μισά του πρώτου μέρους καλύτερη η Λαμία μέχρι στιγμής.

20:18

18': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.

20:16

16': Ο Σάλιακας εκτελεί το κόρνερ με την μπάλα να φτάνει στον Βασιλόγιαννη ο οποίος από τα αριστερά σεντράρει στον αφύλαχτο Αντέτζο ο οποίος από το σημείο του πέναλτι σουτάρει για να διώξει με υπερένταση σε κόρνερ ο Θεοδωράκης.

20:15

15': Από προσπάθεια του Σάλιακα, ο Ρισβάνης σε κόρνερ.

20:13

13': Σουτ του Ρόσα λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ παρά την προσπάθεια του Βελλίδη.

20:12

Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Σάλιακα με τον Θεοδωράκη να βρίσκει την μπάλα η οποία πηγαίνει στο δεξί δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα του.

20:11

11': ΓΚΟΛ για την Λαμία!

20:10

10': Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη για φάουλ στον Ρόμανιτς.

20:08

8': Αντεπίθεση της Λαμίας από τα αριστερά με τον Ρόμανιτς να μπαίνει στην περιοχή και τον Ρισβάνη να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

20:06

Ίδιο σύστημα και για την Λαμία με τον Βελλίδη κάτω από τα δοκάρια, τον Βύντρα στο δεξί άκρο της άμυνας, τον Βάντερσον στο αριστερό και τους Αντέτζο, Βασιλόγιαννη στα στόπερ. Αμυντικά χαφ οι Πλιάτσικας, Μπεχαράνο, με τους Σάλιακα, Δημούτσο, Ρόμανιτς στην τριάδα μπροστά και αιχμή του δόρατος ο Καραμάνος.

20:05

Με 4-2-3-1 η σύνθεση του Ατρόμητου με τον Θεοδωράκη στην εστία, τον Νάτσο στα δεξιά της άμυνας, τον Κατράνη στα αριστερά και τους Γούτα, Ρισβάνη κεντρικό αμυντικό δίδυμο. Στον άξονα οι Μάντσον, Χαρίσης και τριάδα μπροστά τους οι Ρόσα, Ουμπίντες, Ενσικουλού, ενώ στην κορυφή της επίθεσης ο Μανούσος.

20:04

4': Ο Ουμπίντες εκτελεί φάουλ σε καλό σημείο με τον Βελλίδη να μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

20:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης στην σέντρα ο Ατρόμητος.

19:58

Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

19:56

Θυμίζουμε ότι στο περσινό παιχνίδι η Λαμία είχε επικρατήσει των Αθηναίων με 2-1.

19:55

Για την Λαμία αυτό είναι το δεύτερο σερί παιχνίδι της με την ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου να θέλει μόνο τη νίκη.

19:54

Δεύτερη αγωνιστική με τις δύο ομάδες να ξεκινούν την προηγούμενη εβδομάδα με ισοπαλία. Η Λαμία εντός κόντρα στον Παναθηναϊκό με 1-1 και ο Ατρόμητος στην έδρα του με αντίπαλο την ΑΕΛ επίσης με 1-1.

19:50

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Λαμία - Ατρόμητος στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.

19:48

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 20:00 την Κυριακή (1/9).

ΛΑΜΙΑ
Βελλίδης, Αντέτζο, Βασιλόγιαννης, Πλιάτσικας, Καραμάνος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς, Δημούτσος, Βύντρα, Βάντερσον, Σάλιακας.
Αναπ: Κατσίκας, Τζανετόπουλος, Τουράμ, Σκόνδρας, Μπάχανακ, Τσούκαλος, Καραγιάννης.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Θεοδωράκης, Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης, Ούμπιντες, Ρόσα, Ενσικουλού, Μανούσος.
Αναπ: Μανδάς, Ουγκράι, Ταλόχα, Καχίλα, Βέλλιος, Ανδρούτσος, Νταβιώτης.
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς), Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Σάββας (Σερρών), 4ος: Βρέσκας (Πιερίας), VAR: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας), AVAR: Χριστακόγλου (Χαλκιδικής).