2
21:57

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:56

Στο 0-1 του ημιχρόνου από το γκολ του Μεντβέντεφ στο 37' ο ΠΑΟΚ απάντησε μέσα σε ένα λεπτό με τους Λημνιό (49') και Σφιντέρσκι (50') δείχνοντας ότι είναι θέμα χρόνου η ανατροπή. Το 2-2 του Ντε Μάρκο στο 61' έκανε δύσκολο το έργο των πρωταθλητών Ελλάδος που το μόνο που κατάφεραν ήταν να πάρουν τη νίκη με το γκολ του Γιαννούλη στο 87'.

21:55

Παρά την μεγάλη προσπάθεια, παρά τις 29 τελικές η ουσία είναι τα γκολ και αυτά ο ΠΑΟΚ δεν τα είχε, τουλάχιστον ένα ακόμα για να προκριθεί. Η Σλόβαν πέτυχε τον σκοπό της και φεύγει με μία μεγάλη πρόκριση από την Ελλάδα.

21:54

Εκτός Ευρώπης από τον Αύγουστο ο ΠΑΟΚ, παρά τη νίκη του με 3-2 απέναντι στην Σλόβαν.

21:54

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Σλόβαν Μπρατισλάβας 3-2 και η Σλόβαν στους ομίλους του Γιουρόπα Λίγκ.

21:53

Εκτελεί ο Μίσιτς το κόρνερ, άστοχο σουτ του Γιαννούλη. Μέχρι και ο Πασχαλάκης ανέβηκε για το κόρνερ.

21:53

90+4': Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ σε προσπάθεια του Λημνιού.

21:50

90+1': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Άκμπομ να κάνει την προβολή αλλά την μπάλα να περνά λίγο άουτ.

21:49

Για να δούμε...

21:49

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, αλλα πέντε οι καθυστερήσεις.

21:46

Το 3-2 για τον "Δικέφαλο του Βορρά", με τον Γιαννούλη να γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ κάνει το 3-2 και κρατά ζωντανή την ομάδα του.

21:46

86': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:44

Συνεχώς μπροστά ο ΠΑΟΚ αλλά 2-2 και αποκλεισμός μέχρι στιγμής.

21:43

83': Από την εκτέλεση κόρνερ του Μίσιτς η μπάλα φτάνει στον Σφιντέρσκι που κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

21:43

Εκτελεί ο Μίσιτς το κόρνερ, διώχνουν σε νέο κόρνερ οι φιλοξενούμενοι.

21:41

82': Δυνατό σουτ του Μίσιτς, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γκράεφ.

21:37

78': Δεύτερη αλλαγή για την Σλόβαν, ο Σουκότσκι αντικαθιστά τον Ραρσαλά.

21:36

77': Όλα καλά με τον παίκτη του ΠΑΟΚ που σηκώνεται.

21:35

76': Από την εκτέλεση του φάουλ του Μπίσεσβαρ, ο Ντάγκλας Αουγκούστο σε μονομαχία με τον Αμπένα πέφτει πάνω στο δοκάρι και τραυματίζεται.

21:33

74': Κίτρινη κάρτα σε Νόνο, κίτρινη και ο Μεντβέντεφ, κίτρινη και ο Βαρέλα. Ο πρώτος για φάουλ, οι άλλοι δύο για αψιμαχία.

21:32

73': Κίτρινη κάρτα στον Γκράεφ για καθυστερήσεις.

21:31

72': Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Βαρέλα η μπάλα άουτ.

21:30

Εκτελείται το κόρνερ στο ίδιο λεπτό, σε νέο κόρνερ ο Γκρέιφ.

21:30

71': Σέντρα σουτ του Λημνιού σε κόρνερ οι της Σλόβαν.

21:27

68': Πρώτη αλλαγή για την Σλόβαν με τον Νόνο να περνά στο ματς αντί του Ιμπραχίμ.

21:27

68': ΔΟΚΆΡΙ για την Σλόβαν! Εκτέλεση φάουλ του Χόλμαν με τον Μποζίκοφ να πιάνει την κεφαλιά, αλλά την μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη. Ευκαιρία για τους Σλοβάκους να τελειώσουν το ματς.

21:25

66': Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ με τον Λημνιό, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:23

64': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Μίσιτς να περνά στο ματς αντί του Εσίτι.

21:22

Δύο γκολ θέλει πλέον η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα.

21:20

Ξανά φαβορί για την πρόκριση η Σλόβαν καθώς φτάνει στο 2-2. Από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα από τις κόντρες στρώνεται στον Ντε Μάρκο ο οποίος με κοντινό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του ΠΑΟΚ για το 2-2.

21:20

61': ΓΚΟΛ για την Σλόβαν!

21:18

59': Νέα ευκαιρία για τους πρωταθλητές Ελλάδος, με τον Σφιντέρσκι να γυρίζει το σώμα του και με αριστερό σουτ να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

21:17

58': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με την Λημνιό να πασάρει στον Άκπομ ο οποίος από πλάγια δεξιά στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

21:14

55': Ο Χόλμαν εκτός περιοχής για την Σλόβαν κάνει το σουτ, αλλά αυτό είναι μακρινό και άστοχο με την μπάλα να περνά αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Πασχαλάκη.

21:10

51': Κίτρινη κάρτα στον Ντεκάμπς.

21:08

Το 2-1 για τον "Δικέφαλο του Βορρά" με σκόρερ τον Σφιντέρσκι. Μέσα σε ένα λεπτό δεύτερο γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Άκμπο από τα δεξιά "σπάει" την μπάλα στον Ροντρίγκο και αυτός με γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι στέλνει την μπάλα στον Σφιντέρσκι ο οποίος ψύχραιμα με πλασέ κάνει το 2-1.

21:08

50': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:07

Αυτό που ζητούσε ο ΠΑΟΚ έγινε πραγματικότητα. 1-1 με τον Λημνιό. Πιο συγκεκριμένα από σέντρα του Γιαννούλη, ο Λημνιός με αριστερό πλασέ κάνει το 1-1 με την μπάλα να βρίσκει πρώτα και το κάθετο δοκάρι.

21:07

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:06

48': Το κόρνερ εκτελεί ο Μπίσεσβαρ, κεφαλιά του Εσίτι η μπάλα ψηλά άουτ.

21:05

47': Ακόμα ένα κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ.

21:04

46': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Σφιντέρσκι στο ματς αντί του Πέλκα.

21:03

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:48

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές τελικές, αρκετά κόρνερ ο ΠΑΟΚ ηττάται με 0-1 από την Σλόβαν Μπρατισλάβας. Αυτό διότι στο ποδόσφαιρο η ουσία είναι το γκολ και αυτή δεν την έχει μέχρι στιγμής ο Δικέφαλος του Βορρά. Πλέον οι Θεσσαλονικείς χρειάζονται τρία τέρματα για να μην μείνουν από τον Αύγουστο εκτός Ευρώπης.

20:47

Ημίχρονο στην Τούμπα, ΠΑΟΚ - Σλόβαν Μπρατισλάβας 0-1.

20:45

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, δύο θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:45

45': Ξαφνικό σουτ του Ντάγκλας Αουγκούστο απομακρύνει με υπερένταση στην αριστερή του γωνία ο Γκρέιφ.

20:43

43': Ο Πέλκας βγαίνει τετ-α-τετ με τον Γκρέιφ ο οποίος σταματά τον Έλληνα επιθετικό.

20:42

42': Από την εκτέλεση του Πέλκα η μπάλα πάει στον Μπίσεσβαρ που από το ύψος του πέναλτι πιάνει το σουτ με την μπάλα να περνά άουτ.

20:42

42': Κόρνερ, το 8ο για τον ΠΑΟΚ, το κερδίζει ο Μπίσεσβαρ.

20:40

Δύσκολα τα πράγματα για τον ΠΑΟΚ που πλέον θέλει τρία γκολ για να προκριθεί, ενώ δεν υπάρχει πιθανότητα παράτασης.

20:39

"Παγώνει" η Τούμπα καθώς η Σλόβαν κάνει το 0-1. Πιο συγκεκριμένα ο Μεντβέντεφ με φοβερό μακρινό σουτ στέλνει την μπάλα στο "Γ" του Πασχαλάκη που ήταν ανήμπορος να αντιδράσει.

20:38

38': ΓΚΟΛ για την Σλόβαν!

20:34

34': Ο ΠΑΟΚ κερδίζει φάουλ, με τον Αουγκούστο να το εκτελεί, αλλά την μπάλα να περνά άουτ.

20:31

31': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, αναγκαστική. Ο Ελ Καντουρί δεν μπορεί να συνεχίσει με τον Ντάγκλας Αουγκούστο να τον αντικαθιστά.

20:29

29': Πλήγμα για τον ΠΑΟΚ καθώς τραυματίζεται ο Ελ Καντουρί. Ενοχλήσεις στον προσαγωγό αισθάνεται ο άσος του Δικεφάλου.

20:27

27': Εκτέλεση φάουλ του Χόλμαν ο Πασχαλάκης απομακρύνει με τις γροθιές.

20:26

Όλο και αυξάνεται η πίεση του ΠΑΟΚ αλλά χωρίς την ουσία το γκολ και θυμίζουμε ότι οι Θεσσαλονικείς χρειάζονται δύο.

20:23

23': Ο Πέλκας πασάρει στον Ελ Καντουρί με τον τελευταίο να σεντράρει προς τον Άκπομ που πιάνει την κεφαλιά, όμως είναι αδύναμη και ο Γκρέιφ μπλοκάρει την μπάλα.

20:22

22': Εκτελεί το κόρνερ ο Πέλκας, διώχνει ο Σποράρ και απομακρύνουν οι της Σλόβαν.

20:22

22': Σέντρα του Πέλκα από τα αριστερά, νέο κόρνερ.

20:19

19': Το πέμπτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το εκτελεί ο Πέλκας μπλοκάρει ο Γκρέιφ.

20:17

17': Τέταρτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το κερδίζει ο Ροντρίγκο. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:16

16': Τρίτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το κερδίζει ο Λημνιός μετά από ωραίο ένα-δυο με τον Πέλκα.

20:14

14': Ο Γιαννούλης από τα αριστερά κάνει επικίνδυνη σέντρα, διώχνει την τελευταία στιγμή ο Αμπένα.

20:12

12': Πρώτη κίτρινη, την βλέπει ο Ντε Μάρκο της Σλόβαν για σκληρό μαρκάρισμα στον Λημνιό.

20:08

8': Από την εκτέλεση κόρνερ του Πέλκα η μπάλα φτάνει στον Βαρέλα που με σουτ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

20:07

7': Ο Πέλκας εκτελεί το κόρνερ κεφαλιά του Άκπομ η μπάλα πάει προς το οριζόντιο δοκάρι με τον Γκρέιφ να την διώχνει σε κόρνερ.

20:06

6': Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το κερδίζει ο Μπίσεσβαρ.

20:05

Από την άλλη με 4-4-1-1 ο ΠΑΟΚ με τον Πασχαλάκη στο τέρμα, τον Ροντρίγκο στα δεξιά της άμυνας, τον Γιαννούλη στα αριστερά και τους Βαρέλα, Κρέσπο στα στόπερ. Εσίτι και Ελ Καντουρί είναι το δίδυμο στα χαφ και στα "φτερά" οι Λημνιός, Μπίσεσβαρ, ενώ σε ελεύθερο ρόλο ο Πέλκας. Στη κορυφή της επίθεσης ο Άκπομ.

20:03

Με 4-2-3-1 η Σλόβαν με τον Γκρέιφ κάτω από τα δοκάρια, τον Ντεκαμπς στο δεξί άκρο της άμυνας, τον Ίμπραχιμ στο αριστερό και τους Ραρσάλα, Σποράρ στο κέντρο της άμυνας. Αμπένα και Μεντβέντεφ στον άξονα και τριάδα μπροστά τους οι Χόλμαν, Μποζίκοφ και Μπάιριτς. Μοναδικός προωθημένος ο Ντε Μάρκο.

20:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης. Ο ΠΑΟΚ στη σέντρα.

19:57

Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

19:55

Σχεδόν γεμάτο το γήπεδο της Τούμπας.

19:54

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στα πλέι οφ μετά τον αποκλεισμό από το Τσάμπιονς Λιγκ από τον Άγιαξ, ενώ η Σλόβαν Μπρατισλάβας απέκλεισε εύκολα στον προηγούμενο γύρο την Ντάνταλκ από την Ιρλανδία.

19:52

Περίπου οκτώ λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα στην Τούμπα.

19:46

Θυμίζουμε ότι η Σλόβαν έχει ένα μικρό προβάδισμα από τη νίκη της στο πρώτο παιχνίδι με 1-0, ενώ ο ΠΑΟΚ καλείται να κάνει την ανατροπή αν δεν θέλει να μείνει εκτός Ευρώπης από τον Αύγουστο.

19:45

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την ρεβάνς του ΠΑΟΚ με αντίπαλο την Σλόβαν Μπρατισλάβας για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

19:44

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr!

01:01

Το ματς ξεκινά στις 20:00 την Πέμπτη (29/8).

Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Βαρέλα, Κρέσπο, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Άκπομ.
Αναπ: Ζίφκοβιτς, Ίνγκασον, Σφιντέρσκι, Μίστς, Αουγκούστο, Ζαμπά, Στοχ.
Γκρέιφ, Ντε Γκαμπς, Μόχα, Σποράρ, Ιμπραχίμ, Αμπένα, Μεντβέντεφ, Χόλμαν, Μποζίνκοφ, Μπάιριτς, Ντε Μάρκο.
Αναπ: Σιλά, Ντράζιτς, Στρέλετς, Ντάνιελ, Ράφαελ Ρατάο, Νόνο, Σουκότσκι.
Διαιτητής: Αντρέας Έκμπεργκ (Σουηδία), Βοηθοί: Μεχμέτ Τσουλούμ, Στέφαν Χάλμπεργκ (Σουηδία), Τέταρτος: Κρίστοφερ Κάρλσον (Σουηδία)