2
22:24

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:23

Η ΑΕΚ κερδίζει με 0-2 την Τραμπζονσπόρ αλλά μένει εκτός των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

22:23

Λήξη του αγώνα.

22:21

90+3': Κόκκινη κάρτα στον Λόπες, που μάρκαρε αντικανονικά τον Εκουμπάν που έβγαινε μόνος του απέναντι από τον Μπάρκα.

22:19

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:16

88': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Οικονόμου, μπαίνει ο Κλωναρίδης.

22:15

87': Κόρνερ για την Τραμπζονσπόρ από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, σουτ του Σόσα, κόντρα και νέο κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:12

84': Σουτ του Σέρλοθ από το ύψος της περιοχής, κακό και άουτ.

22:10

83': Τρίτη αλλαγή για την Τραμπζονσπόρ. Ερντογάν αντί Σαρί.

22:10

82': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά πάνω στη γραμμή διώχνει ο Σιμόες.

22:09

81': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Μάνταλος, μέσα ο Γιακουμάκης.

22:09

81': Σουτ του Νουακέμε, αποκρούει σε κόρνερ ο Μπάρκας.

22:07

79': Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη.

22:04

76': Κίτρινη κάρτα στον Κρίστιτσιτς.

22:01

73': Ευκαιρία για την Τραμπζονσπόρ. Φαλτσαριστό σουτ του Παρμάκ έξω από το ημικύκλιο, αποκρούει στην αριστερή του γωνία ο Μπάρκας.

21:56

68': Κίτρινη κάρτα στον Σαρί.

21:51

63': Κίτρινη κάρτα στον Βράνιες.

21:47

58': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Γαλανόπουλος, μέσα ο Κρίστιτσιτς.

21:45

57': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο επειδή έσπρωξε αντίπαλό του.

21:43

Ο Νουακέμε προσπαθεί να κάνει ένα σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Μπακάκη, πάει στο οριζόντιο δοκάρι και κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:42

54': ΔΟΚΑΡΙ για την ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ!

21:39

51': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά και νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά, διώχνει ο Σέρλοθ.

21:38

49': Κόρνερ για την Τραμπζονσπόρ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

21:35

47': Ευκαιρία για την Τραμπζονσπόρ. Ο Σαρί μπαίνει μόνος από τα δεξιά, πλασάρει αλλά ο Οικονόμου βάζει σωτήρια την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:34

46': Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.

21:17

Εξαιρετική η Ένωση στο πρώτο ημίχρονο, εγκλώβισε τους Τούρκους και πέτυχε δύο γκολ. Πλέον, χρειάζεται ακόμη ένα για να πάρει την πρόκριση.

21:17

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Τραμπζονσπόρ - ΑΕΚ 0-2.

21:16

45+2': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, σταματά η φάση για φάουλ πάνω στον Τσακίρ.

21:15

45+1': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος βρίσκει στον Ολιβέιρα, που μπαίνει μέσα στην περιοχή κάνει το πλασέ αλλά ο Τσακίρ τον σταματάει.

21:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:13

44': Αναγκαστική αλλαγή για την Τραμπζονσπόρ. Ο Ομούρ αντιμετωπίζει πρόβλημα και αφήνει τη θέση του στον Σαρί.

21:11

42': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά. Το εκτελεί χαμηλά ο Λιβάγια, σταματά η φάουλ για επιθετικό φάουλ.

21:10

41': Κίτρινη κάρτα στον Περέιρα.

21:09

Συνεχίζεται το ματς στο λεπτό.

21:08

38': Μικρή διακοπή, για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Βράνιες.

21:04

35': Αλλαγή για την Τραμπζονσπόρ. Σέρλοθ αντί Μίκελ.

21:04

35': Δυνατό σουτ με φάλτσα του Μάνταλου, έξω από την περιοχή και αρκετά αριστερά, άουτ.

21:02

33': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, διώχνει ο Σόσα.

20:59

Ο Μάνταλος εκτελεί το πέναλτι στη δεξιά γωνία του Τσακίρ και ευστοχεί για το 0-2.

20:59

30': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:58

Το κερδίζει ο Ολιβέιρα από τον Μίκελ που βλέπει και την κίτρινη κάρτα. Ο επιθετικός της ΑΕΚ μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, ο Νιγηριανός τον κράτησε και τον έριξε στο έδαφος.

20:57

28': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ!

20:53

Ο Ολιβέιρα πιέζει τον Ιβανίλντο στα όρια της περιοχής, ο Λιβάγια επωφελείται, αδειάζει τον στόπερ της Τραμπζονσπόρ και με σκαφτό πλασέ κάνει το 0-1.

20:53

24': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:53

23': Οφσάιντ ο Λόπες, ήταν εκτεθειμένος ο Πορτογάλος.

20:50

21': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά, γίνεται η σέντρα αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Τσιγκρίνσκι.

20:45

16': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ομούρ, αλλά ο Μπάρκας μπλοκάρει.

20:44

15': Φάουλ του Τσιγκρίνσκι, 4-5 μέτρα εκτός περιοχής και λίγο δεξιά. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο στόπερ της ΑΕΚ.

20:40

11': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος εκτελεί το φάουλ χαμηλά, αλλά η μπάλα περνά ελάχιστα έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Τσακίρ.

20:39

10': Φάουλ για την ΑΕΚ λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά.

20:37

8': Σέντρα του Λόπες από τα αριστερά, κεφαλιά του Ολιβέιρα υπό πίεση, πάνω από τα δοκάρια.

20:34

5': Οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή υπόδειξη.

20:32

2': Με διάθεση να επιτεθεί έχει μπει στο γήπεδο η ΑΕΚ.

20:30

20:26

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

20:23

Με υπηρεσιακό προπονητή τον Νίκο Κωστένογλου η ΑΕΚ, έπειτα και την απόλυση του Μιγκέλ Καρντόσο.

20:18

Η Ένωση αναζητά ένα... θαύμα για να προκριθεί στους ομίλους της διοργάνωσης καθώς στο πρώτο ματς στο ΟΑΚΑ ηττήθηκε με 1-3.

20:16

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Τραμπζονσπόρ και την ΑΕΚ, για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Τσακίρ, Περέιρα, Ιβανίλντο, Καμπί, Νόβακ, Μίκελ, Παρμάκ, Σόσα, Ομούρ, Νουακέμε, Εκουμπάν
Αναπ: Καρντεσλέρ, Ντονίς, Ερντογάν, Χοσεϊνί, Σαρί, Σέρλοθ, Τουρκμέν
Μπάρκας, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Μπακάκης, Λόπες, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Λιβάγια, Ολιβέιρα
Αναπ: Τσιντώτας, Σβάρνας, Παουλίνιο, Κρίστισιτς, Βέρντε, Γιακουμάκης, Κλωναρίδης.
Ρέφερι: Μάικλ Όλιβερ (Αγγλία) Βοηθοί: Στιούαρτ Μπαρτ (Αγγλία), Σάιμον Μπένετ (Αγγλία) 4ος: Ντέιβιντι Κουτ (Αγγλία)