2
21:17

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:15

Πανιώνιος - Βόλος 1-2. Μεγάλη, ιστορική και πρώτη νίκη για τον Βόλο στην ιστορία του στην Σούπερ Λίγκα 1 κερδίζει τους Νεοσμυρνιώτες στην Πλατεία. Μεγάλος πρωταγωνιστής και σκόρερ ο Μουνίθ (38' και 70') με χρήση του VAR μέτρησε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του Φεράντο. Λίγα πράγματα ο Πανιώνιος που απλά μείωσε στο τελικό 1-2 με τον Αραμπούλι στις καθυστερήσεις, εκμεταλλευόμενος το ότι ο Βόλος έπαιζε με παίκτη λιγότερο λόγω τραυματισμού του Μπασόνγκ καθώς είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές. Παραμένει το -6 τον Ιστορικό.

21:14

Λήξη της αναμέτρησης στη Νέα Σμύρνη.

21:12

90+5': Κόρνερ κερδίζει ο Πανιώνιος το εκτελεί ο Άρτσε, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Φεράρι.

21:11

Σέντρα από τα δεξιά του Παπαγεωργίου και ο Αραμπούλι με κεφαλιά εντελώς αμαρκάριστος μειώνει σε 1-2.

21:10

90+3': ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!

21:07

Τυπική διαδικασία οι καθυστερήσεις καθώς ο Βόλος θα πάρει την νίκη στη Νέα Σμύρνη

21:07

Συμπληρώνονται τα 90 λεπτά, θα παιχθούν άλλα έξι.

21:04

87': Ο Καμαρά από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή όμως ενεργεί χωρίς καθαρό μυαλό καθώς δεν γυρίζει την μπάλα στην περιοχή, παρά κάνει το σουτ που περνά μακριά άουτ.

21:02

86': Σημαντικό πρόβλημα φέρεται να έχει ο Μπασόνγκ καθώς δεν μπορεί καν να πατήσει το πόδι του. Με 10 θα συνεχίσει ο Βόλος καθώς έχουν γίνει και οι τρεις αλλαγές.

21:01

85': Μικρή διακοπή στο ματς καθώς ο Μπασόνγκ του Βόλου είναι στο έδαφος.

20:58

82': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Χουάν Φεράντο με τον Σαρμιέντο να περνά στο ματς στη θέση του μεγάλου πρωταγωνιστή, Μουνίθ.

20:55

79': Μακρινό σουτ του Παπαγεωργίου για τον Πανιώνιο, πάνω από τα δοκάρια του Γκαραβέλη.

20:54

78': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο, ο Μαξ παίρνει την θέση του Μυστακίδη.

20:52

76': Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο να κάνει το 0-3. Από λάθος του Ευαγγέλου ο Γέντρισεκ βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κότνικ, τον οποίο αποφεύγει, όμως σωτήρια διώχνει σε κόρνερ ο Σαραμαντάς.

20:51

75': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο, έξω ο Δούμτσιος μέσα ο Αραμπούλι.

20:50

Μετράει κανονικά το γκολ και Πανιώνιος - Βόλος 0-2.

20:49

71': Αποβολή του Ζαμάνη από τον πάγκο του Πανιωνίου.

20:48

Βαθιά μπαλιά του Δημόπουλου προς τον Μουνίθ που φεύγει μπροστά και αφού περνά τον προσωπικό του αντίπαλο με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ο βοηθός σταματά την φάση για οφσάιντ, θα δει το VAR ο Ζαχαριάδης.

20:47

70': ΓΚΟΛ για τον Βόλο!

20:44

Πολύ κακό το ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Πανιώνιος έχει ανέβει με την είσοδο του Εμμανουηλίδη, αλλά δεν έχει ουσία στο παιχνίδι του.

20:38

62': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μαξίμοβιτς για φάουλ στον Δημόπουλο.

20:36

59': Εκτέλεση φάουλ του Μυστακίδη, παραλίγο ασυνεννοησία στην άμυνα, ο Κότνικ βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

20:32

56': Πρώτη σημαντική ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Άρτσε να μπαίνει ταχύτατα στην περιοχή να σουτάρει όμως πάνω στα σώματα και η μπάλα να απομακρύνεται.

20:31

55': Διπλή αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Εμμανουηλίδης περνά στο ματς αντί του Τσιλούλη και ο Μακσίμοβιτς αντί του Μανιάτη.

20:28

51': Φάουλ κερδίζει ο Ζοάο από σκληρό μαρκάρισμα του Κόρμπου. Μικρή διακοπή στο ματς.

20:25

49': Φάουλ κερδίζει ο Φεράρι από τον Καμαρά που βλέπει την κίτρινη κάρτα.

20:22

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:06

Σε ένα πρώτο ημίχρονο που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας ο Βόλος κερδίζει με 1-0 τον Πανιώνιο χάρις σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ στο 38'. Καλύτερη η ομάδα του Χουάν Φεράντο, δίκαια προηγείται.

20:06

Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη, Πανιώνιος - Βόλος 0-1.

20:05

45+1': Κόρνερ κερδίζει ο Καμαρά, το παραχωρεί ο Μπαλογιάννης.

20:04

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:02

43': Ο Άρτσε εκτελεί το κόρνερ, ο Ντομίνγκες την κεφαλιά η μπάλα βρίσκει στον Δημόπουλο και νέο κόρνερ.

20:01

43': Κόρνερ παραχωρεί ο Φεράρι σε προσπάθεια του Άρτσε από τα δεξιά.

19:58

40': Δεύτερη κίτρινη στο ματς και αυτή για τον Βόλο, την βλέπει ο Μπαλογιάννης.

19:57

Ιστορικό γκολ στη Νέα Σμύρνη καθώς είναι το πρώτο που πετυχαίνει ο Βόλος στην ιστορία του στη μεγάλη κατηγορία. Ο Μυστακίδης κέρδισε φάουλ αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή, με τον Μουνίθ να εκτελεί απευθείας και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κότνικ για το 0-1.

19:56

38': ΓΚΟΛ για τον Βόλο!

19:52

33': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Μπαλογιάννης περνά στο ματς αντί του Ατιγιάτ. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού, καθαρά θέμα τακτικής η αλλαγή.

19:49

30': Σουτ του Μυστακίδη από αριστερά και λίγο έξω από την περιοχή, ο Κότνικ μπλοκάρει την μπάλα.

19:48

29': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Μπασόνγκ του Βόλου.

19:45

27': Χρήση του VAR και στη Νέα Σμύρνη σε πέναλτι που ζήτησε ο Βόλος. Δεν υπάρχει καμία παράβαση, η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Ντομίνγκες.

19:44

Στα μισά του πρώτου μέρους, ο Βόλος δείχνει να πατά καλύτερα έχοντας και την κατοχή μπάλας.

19:38

20': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Άρτσε από τα αριστερά ο Γκαραβέλης βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

19:35

17': Ο Ζοάο από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, ο Ευαγγέλου τελευταία στιγμή διώχνει σε κόρνερ.

19:35

16': Μικρή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Δούμτσιου.

19:30

11': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη. Ο Τσιλούλης υποδεικνύεται σε θέση οσφάιντ την στιγμή που δέχεται την πάσα από τον Δούμτσιο και σουτάρει με την μπάλα να βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Βόλου. Σωστή η υπόδειξη.

19:27

8': Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς και είναι για τον Βόλο. Από βαθιά μπαλιά του Δημόπουλου προς την περιοχή, ο Γέντρισεκ από τα δεξιά κάνει το γύρισμα προς τον Ζοάο που σουτάρει για να διώξει ο Κότνικ. Στην εξέλιξη της φάσης ο Μουμίν σουτάρει πάνω στον Ντομίνγκεζ με την μπάλα να απομακρύνεται στην συνέχεια.

19:24

5': Κούρσα του Άρτσε από τα δεξιά και σέντρα προς την περιοχή, σε κόρνερ ο Μπασόνγκ.

19:22

Από την άλλη με 4-2-3-1 παρατάσσει τον Πανιώνιο ο Μάντζιος. Ο Κότνικ κάτω από τα δοκάρια με τον Παπαγεωργίου στο δεξί άκρο της άμυνας, τον Ντομίνγκες στο αριστερό και τους Σαραμαντά, Ευαγγέλου δίδυμο στα στόπερ. Αμυντικά χαφ οι Μανιάτης, Κόρμπος με τους Άρτσε, Τσιλούλη και Καμαρά μπροστά τους. Στη κορυφή της επίθεσης ο Δούμτσιος.

19:22

Με 4-1-4-1 ο Χουάν Φεράντο για τον Βόλο. Ο Γκαραβέλης είναι στην εστία και τετράδα στην άμυνα οι Ντεντάκης (δεξιά), Μπασόνγκ (αριστερά) και Φεράρι, Δημόπουλος στο κέντρο. Ο Ατιγιάτ είναι στον άξονα έχοντας μπροστά του, τους Τσοκάνη, Ζοάο, Μουνίθ και Μυστακίδη, ενώ ο Γέντρισεκ είναι μοναδικός επιθετικός.

19:20

1': Ο Μουμίν από τα αριστερά πασάρει στον Μυστακίδη που κάνει το σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Κότνικ.

19:19

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

19:18

Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Δημήτρη Μαυρίκη.

19:15

Στο γήπεδο και ο Αχιλλέας Μπέος. Υβριστικά συνθήματα των φιλάθλων προς το πρόσωπο του δημάρχου Βόλου. Στο γήπεδο και ο πρώην υφυπουργός Αθλητισμού, Γιώργος Βασιλειάδης.

19:14

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:12

Παρών στο γήπεδο ο προπονητής του ΟΦΗ, Γιώργος Σίμος.

19:06

Από την άλλη αρκετά δύσκολο το έργο για την ομάδα του Άκη Μάντζιου η οποία ξεκινά με -6 βαθμούς, ελέω της μη αδειοδότησης. Κάτι που σημαίνει ότι στόχος δεν μπορεί να είναι άλλος από την παραμονή, ενώ πέρσι ο σύλλογος είχε τερματίσει στην 6η θέση.

19:05

Μόλις δύο χρόνια ζωής μετρά η ομάδα της Μαγνησίας η οποία προήλθε από την απορρόφηση της Πύδνα Κίτρους. Δύο χρονιές, δύο άνοδοι για τον Βόλο και πλέον πρεμιέρα στην μεγάλη κατηγορία. Στόχος φυσικά είναι η γρήγορη εξασφάλιση της παραμονής.

19:03

Πρεμιέρα λοιπόν για Πανιώνιο και Βόλο με τους Βολιώτες να ζουν μοναδικές στιγμές καθώς είναι η παρθενική τους παρουσία στην μεγάλη κατηγορία.

19:02

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Πανιώνιος - Βόλος στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.

19:01

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Ευαγγέλου, Ντομίνγκες, Κόρμπος, Μανιάτης, Άρσε, Τσιλούλης, Καμαρά, Δούμτσιος.
Αναπ: Μαλέρμπ, Αραμπούλι, Λυμπεράκης, Μαξίμοβιτς, Σταυρόπουλος, Μιλόγιεβιτς, Εμμανουηλίδης.
ΒΟΛΟΣ
Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Φεράρι, Δημόπουλος, Μπασόνγκ, Ατιγιάτ, Τσοκάνης, Μυστακίδης, Ζοάο, Μουνίθ, Γέντρισεκ.
Αναπ: Μελίσσας, Διαμαντής, Μαξ, Μπαλογιάννης, Μάντζης, Σαρμιέντο, Ηλιόπουλος.
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας), Βοηθοί: Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής), Σίπκας (Σάμου), 4ος: Βρέσκας (Πιερίας), VAR: Σέζος (Κιλκίς), AVAR: Καρσιώτης (Κορινθίας)