2
24:01

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

24:01

Η Ξάνθη επικρατεί με 1-2 της ΑΕΚ και παίρνει την πρώτη νίκη επί της Ένωσης στην ιστορία της.

24:01

Λήξη του αγώνα.

23:51

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο για διαμαρτυρία.

23:49

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:48

Ο Μάνταλος τσιμπάει την μπάλα στον Ολιβέιρα που εκτελεί με τη μία και μέσα. 1-2.

23:48

90': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:46

88': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, σέντρα Χουλτ, κεφαλιά Λιβάγια, αόυτ.

23:43

Έντονες αποδοκιμασίες από τους φίλους της ΑΕΚ προς τους παίκτες.

23:40

83': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Σιμόες, μέσα ο Αλμπάνης.

23:37

80': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Έξω ο Μπαριέντος, μέσα ο Ντε Λούκας.

23:36

Ο Μπαριέντος περνάει τον Σβάρνα, πλασάρει ανενόχλητος από το ύψος της περιοχής και κάνει το 0-2.

23:36

78': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

23:32

75': Κίτρινη κάρτα και στον Σβάρνα.

23:32

74': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γαλανόπουλος αντί Κρίστιτσιτς.

23:27

69': Κίτρινη κάρτα στον Τερκί.

23:25

Σέντρα από τα δεξιά ο Μπάρκας αποκρούει και στην επαναφορά ο Ντε Αμορίμ σκοράρει για το 0-1.

23:25

67': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

23:25

66': Σουτ του Λιβάγια, άστοχο.

23:17

60': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάποιο όφελος.

23:15

58': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Λιβάγια αντί Βέρντε.

23:12

54': Ωραίο γύρισμα του Βέρντε, η μπάλα περνά από όλους και φτάνει στον Μάνταλο, ο οποίος σουτάρει αλλά ο Μπαξεβανίδης του βάζει την κόντρα.

23:09

52': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, σέντρα του Σόσα, μαζεύει ο Μπάρκας.

23:08

50': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά από τον Κρίστιτσιτς αλλά ο Αμπάντ μπλοκάρει.

23:03

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

22:46

ΑΕΚ και Ξάνθη ισόπαλες στο 0-0, με την Ένωση να αγωνίζεται με 10 παίκτες από το 34' μετά την αποβολή του Ζεράλδες.

22:46

22:46

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

22:45

45': Το εκτελεί ο Μάνταλος, πλασέ στην κίνηση από τον Βέρντε στο πρώτο δοκάρι, άουτ.

22:45

45+1': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Μάνταλου από τα αριστερά, ο Ολιβέιρα αφύλακτος στη μικρή περιοχή παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

22:44

45': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

22:43

44': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:38

41': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη, αναγκαστική. Ο Λισγάρας αντικαθιστά τον Μαλεζά που έχει πρόβλημα τραυματισμού.

22:38

Πολλά τα φάουλ από τους παίκτες των δύο ομάδων.

22:36

37': Κίτρνη κάρτα στον Κοβάσεβιτς τώρα.

22:33

34': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ζεράλδες για ένα σκληρό φάουλ στον Μπαριέντος και αποβολή. Σωστή απόφαση από τον Παπαδόπουλο.

22:30

31': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.

22:28

28': Βαθιά μπαλιά του Οικονόμου στον Ζεράλδες, που κατεβάζει άψογα μέσα στην περιοχή αλλά πριν εκτελέσει, ο Αμπάντ βγαίνει και μαζεύει.

22:19

20': Σέντρα Χουλτ από τα αριστερά, απευθείας στα χέρια του Αμπάντ.

22:16

17': Προσπαθεί να απειλήσει κυρίως από τον άξονα η ΑΕΚ, αλλά οι Ακρίτες κλείνουν καλά τους διαδρόμους.

22:11

12': Κίτρινη κάρτα στον Ζεράλδες.

22:06

7': Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς.

22:03

4': Σουτ του Βέρντε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Αμπάντ η μπάλα.

22:01

1': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Χουλτ κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Μάνταλος παίρνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:01

1': Σέντρα στο ΟΑΚΑ.

21:55

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:49

Δεν έχει πολύ κόσμο το ΟΑΚΑ, δείγμα ότι υπάρχει απογοήτευση για την εικόνα στα ματς με Κραϊόβα και Τραμπζονσπόρ.

21:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι της ΑΕΚ με την Ξάνθη, για την 1η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μπάρκας, Μπακάκης, Σβάρνας, Οικονόμου, Χουλτ, Σιμόες, Κρίστισιτς, Ζεράλδες, Μάνταλος, Βέρντε, Ολιβέιρα
Αναπ: Τσιντώτας, Λόπες, Βράνιες, Ντέλετιτς, Γαλανόπουλος, Λιβάγια, Αλμπάνης