0
23:23

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης", καλό σας βράδυ.

23:21

Πολύτιμη και δίκαιη νίκη για τον Ολυμπιακό, που στο τέλος, όμως, τα χρειάστηκε... Δεν "καθάρισε" το ματς και... αγχώθηκε. Ωστόσο το ξεκίνημα στο πρωτάθλημα είναι όπως πρέπει.

23:21

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 1-0.

23:18

90'+2: Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκερέρο αντί του Ελ Αραμπί.

23:18

Σκληρό φάουλ πάνω στον Βαλμπουενά από τον Πασαλίδη...

23:17

90'+1: Σουτ Ελ Αραμπί από θέση μέσα αριστερά, το πιάνει ο Παπαδόπουλος.

23:16

Συμπληρώθηκαν τα 90΄ στο "Γ. Καραϊσκάκης". Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:09

83': Κίτρινη στον Μπόρχα Φερνάντεθ (για διαμαρτυρία).

23:09

83': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Αστέρας Τρίπολης. Ο Καπίγια αντί του Ιγκλέσιας.

23:07

Στο VAR πάει ο ρέφερι για ένα πέσιμο του Μπαράλες... Το βλέπει και το ξαναβλέπει ο Κουμπαράκης, δεν υπάρχει παράβαση στο μαρκάρισμα του Ελ Αραμπί. Στη φάση της ευκαιρίας του Αστέρα.

23:06

80': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Φάουλ από τα αριστερά με τον Κυριακόπουλο, προβολή του Βαλιέντε, άουτ.

23:05

79': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπαράλες στη θέση του Μαρκ Φερνάντεθ.

23:02

76': Σουτ υπό πίεση του Πασκουάλ, ίσα που έφτασε η μπάλα στον Σα.

22:58

72': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά ο Βαλμπουενά, κεφαλιά Σεμέδο, άουτ.

22:57

71': Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ριέρα έβγαλε σε Μαρκ Φερνάντεθ, σουτ συρτό και διαγώνιο μέσα από την περιοχή στα δεξιά, ο Σα μπλοκάρει.

22:55

69': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ταχύτατα ο Ποντένσε από τα δεξιά, βγάζει τη σέντρα, Ελ Αραμπί την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

22:52

66': Πρώτη αλλαγή για Αστέρα. Ο Πασκουάλ αντί του Λουίς Φερνάντεθ

22:52

66': Βαλμπουενά στη θέση του Σουντανί και ο Μασούρας αντί Ραντζέλοβιτς.

22:51

"ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ", τώρα και από τα δύο πέταλα.

22:51

Δύο αλλαγές μαζί θα κάνει ο Ολυμπιακός με την πρώτη διακοπή του ματς...

22:50

64': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα... Στα αριστερά του ημικύκλιου, στο ένα μέτρο έξω από αυτό... Λουίς Φερνάντεθ στην εκτέλεση, στο τείχος, στην επαναφορά, νέο σκαστό σουτ από τον ίδιο, εύκολα ο Σα μαζεύει.

22:43

57': Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλή θέση από τα πλάγια και δεξιά. Σέντρα από τον Ραντζέλοβιτς, κεφαλιά Σεμέδο, πάνω από την εστία του Αστέρα.

22:40

54': Σουτ Ριέρα απέξω, άουτ.

22:38

52': Εκτελεί το κόρνερ ο Κούτρης από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

22:37

Ο Ραντζέλοβιτς βγάζει σε θέση τετ α τετ τον Σουντανί, σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

22:36

50': Επικίνδυνη σέντρα του Ραντζέλοβιτς από τα δεξιά, παράλληλα της εστίας, με τις γροθιές "καθαρίζει" ο Παπαδόπουλος.

22:32

46': Ο Ποντένσε επιχειρεί να "κρεμάσει" τον Παπαδόπουλο, με λόμπα από τα αριστερά του ημικύκλιου, αλλά ο γκολκίπερ του Αστέρα, μπλοκάρει.

22:31

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...