1
22:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

22:54

Πρεμιέρα με ισοπαλία για Άρη και ΟΦΗ στο μεταξύ τους παιχνίδι για την Σούπερ Λίγκα 1. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν στο 19' με τον Μεγιάδο, για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Σάσα στο 69'. Καλύτερος ο Άρης που είχε δοκάρι με τον Μαρτίνες στο 11' και χαμένο πέναλτι στο 55' με τον Ντιγκινί.

22:54

Λήξη της αναμέτρησης στο "Κλ. Βικελίδης", 1-1 το τελικό αποτέλεσμα Άρης - ΟΦΗ.

22:52

90+3': Ο Ματίγια γεμίζει για τον Λάρσον, τελευταία στιγμή σε κόρνερ ο Γιαννούλης.

22:50

90+1': Από βαθιά μπαλιά του Ρόουζ ο Κόρχουτ από τα δεξιά κάνει την σέντρα με τον Ιντέγιε να μην μπορεί να βάλει το κεφάλι του και να κάνει το 2-1 με την μπάλα να περνά άουτ.

22:49

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τέσσερα επιπλέον θα έχουμε.

22:48

Τρίτη αλλαγή στο ίδιο λεπτό και για τον ΟΦΗ, μέσα ο Μπράουν, έξω ο Νέιρα.

22:48

89': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη, εκτός αγώνα ο Ντιγκινί, στο ματς ο Γιουνές.

22:47

88': Κούρσα του Σασί από την μία περιοχή στην άλλη με τον Ρόουζ να κόβει σωτήρια σε κόρνερ πριν πασάρει ο Σασί στον αμαρκάριστο Μάνο.

22:45

87': Ο Μεγιάδο πασάρει για τον Σασί ο οποίος στον κενό χώρο μπαίνει στην περιοχή το σουτ του όμως περνά άουτ.

22:42

83': Ο Ιντέγιε πάσα για τον Ντιγκινί, ο οποίος γυρνά την μπάλα στον Λάρσον, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Γιαννούλης.

22:40

81': Δεύτερη αλλαγή και για τον ΟΦΗ, ο Σακόρ αντικαθιστά τον Ναμπί.

22:39

80': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, εκτός αγωνιστικού χώρου ο Φετφατζίδης και στην θέση του ο Τόνσο.

22:38

79': Ο Ιντέγιε γίνεται αποδέκτης της μπάλας και πασάρει στον Ντιγκινί που με τη μία κάνει το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής για να μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

22:35

76': Εκτελεί φάουλ ο Ματίγια στην καρδιά της άμυνας του ΟΦΗ, σε κόρνερ ο Σασί.

22:32

Στο ίδιο λεπτό κίτρινη κάρτα και στον Νέιρα των Κρητικών.

22:32

74': Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο του ΟΦΗ για φάουλ στον Ντιγκινί.

22:31

73': Φάουλ κερδίζει ο ΟΦΗ λίγο έξω από την περιοχή και πλάγια αριστερά, το εκτελεί ο Ναμπί η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Έμαν.

22:29

70': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, βγαίνει ο Σεμέδο και μπαίνει ο Σασί.

22:29

Καρποφορεί η υπεροχή του Άρη που φτάνει στο 1-1. Ο Ντιγκινί κλέβει την μπάλα πασάρει στον Φετφατζίδη ο οποίος τραβά πάνω του όλη την άμυνα και την κατάλληλη στιγμή πασάρει στον Σάσα ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σωτηρίου.

22:28

69': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

22:23

64': Νέα χαμένη ευκαιρία για τον Άρη, μοιραίος πάλι ο Ιντέγιε. Ο Φετφατζίδης με ωραία κίνηση πασάρει από το ύψος του πέναλτι στον αμαρκάριστο Ιντέγιε ο οποίος καλύπτεται κανονικά, όμως το κοντινό σουτ του διώχνει ο Σωτηρίου.

22:21

63': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Λάρσον περνά στο ματς αντί του Μαρτίνεζ.

22:20

Προσπαθεί ο Άρης να φτάσει γρήγορα στο 1-1 όμως οι παίκτες του είναι αναποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.

22:15

57': Ο Ντιγκινί εκτελεί το πέναλτι όμως η εκτέλεση είναι πολύ κακή με την μπάλα να περνά μακριά από το δεξί δοκάρι του Σωτηρίου.

22:15

Στο ίδιο λεπτό κίτρινη κάρτα για τον Κοροβέση.

22:14

55': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη. Το κερδίζει ο Ιντέγιε σε ανατροπή του από τον Κοροβέση. Καθαρή η παράβαση από τον Χαλκιδαίο αμυντικό.

22:09

50': Κίτρινη κάρτα στον Ναμπί του ΟΦΗ.

22:07

48': Μεγάλη ευκαιρία με τον Ιντέγιε για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης από τα δεξιά πασάρει στον Μαρτίνες, ο οποίος αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο, σουτάρει για να διώξει ο Νάστος, με την μπάλα να φτάνει στον Σούντγκρεν ο οποίος βρίσκει τον Ιντέγιε και ο Νιγηριανός εξ επαφής καταφέρνει να στείλει την μπάλα άουτ.

22:05

47': Ο Φετφατζίδης από τα δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Κοροβέσης.

22:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές.

21:50

Με 0-1 προηγείται ο ΟΦΗ στη Θεσσαλονίκη χάρις σε τέρμα του Μεγιάδο στο 19', δοκάρι είχε ο Άρης στο 11' με τον Μαρτίνες.

21:48

Ημίχρονο στο "Κλ. Βικελίδης", Άρης - ΟΦΗ 0-1.

21:47

45+1: Ωραία κίνηση του Ντιγκινί από τα αριστερά και γύρισμα στην περιοχή ο Φετφατζίδης δεν μπορεί να κάνει την προβολή.

21:46

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

21:44

43': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Δεληζήσης.

21:43

42': Λάθος του Μεγιάδο στο αριστερό άκρο της μεσαίας γραμμής, ο Ντιγκινί κλέβει την μπάλα, αποφεύγει τον Μαρινάκη και με σουτ προσπαθεί για το 1-1, αλλά ο Σωτηρίου διώχνει την μπάλα.

21:40

Έχει πέσει ο ρυθμός μετά το 0-1. Ο ΟΦΗ έχει κλείσει καλά τους διαδρόμους κάτι που κάνει δύσκολο το έργο της ομάδας του Παντελίδη.

21:39

38': Σουτ του Σάσα λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει πάνω από την εστία του Σωτηρίου.

21:37

35': Μακρινό σουτ του Ναμπί η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Έιμαν.

21:30

29': Ωραία συνεργασία και ένα-δύο Φετφατζίδη με Ματίγια, ο Κοροβέσης διώχνει σε κόρνερ.

21:24

Ο Ματίγια εκτελεί το κόρνερ διώχνουν οι του ΟΦΗ η μπάλα φτάνει στον ίδιο, σέντρα σουτ με την μπάλα να περνά άουτ από το αριστερό δοκάρι.

21:24

23': Κόρνερ για τον Άρη το παραχωρεί ο Μαρινάκης

21:20

Ανοίγει το σκορ στο "Κλ. Βικελίδης" με τον Μεγιάδο να βάζει τον ΟΦΗ μπροστά στο σκορ. Ο Κοροβέσης από τα αριστερά πασάρει στον Αργεντινό που με σουτ στη κίνηση από το ύψος της περιοχής κάνει το 0-1.

21:19

19': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

21:17

Συγκινητικό πανό των φίλων του Άρη στη μνήμη του οπαδού του Άρη "Κουκ" που απεβίωσε πριν λίγες μέρες. Το πανό λέει: "Μία ζωή αυθεντικός, καλό ταξίδι οπαδικέ μας πατέρα Κουκ".

21:16

16': Ωραία προσπάθεια του Μαρτίνεζ από τα δεξιά και σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Μεγιάδο.

21:12

12': Στην εξέλιξη της φάσης και από βαθιά μπαλιά προς τον Μάνο ο παίκτης του ΟΦΗ βγαίνει απέναντι από τον Έιμαν που κάνει λάθος υπολογισμό, όμως ο Δεληζήσης που ακολουθεί την φάση προλαβαίνει τον φορ των φιλοξενούμενων και να απομακρύνει τον κίνδυνο.

21:11

11': ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη! Πολύ ωραία προσπάθεια του Φετφατζίδη από τα δεξιά ο παίκτης του Άρη γυρίζει την μπάλα στην περιοχή με τον Μαρτίνες να σουτάρει, αλλά να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σωτηρίου.

21:08

7': Πρώτη καλή φάση στο ματς για τον ΟΦΗ με τον Σεμέδο από αριστερά να μπαίνει μέσα στην περιοχή, αφού περνά δύο αντιπάλους και γυρίζει την μπάλα παράλληλα με την εστία με τον Νέιρα από κοντά να κάνει το σουτ αλλά να καταλήγει άουτ από το αριστερό δοκάρι του Έιμαν.

21:06

Με 4-2-3-1 και ο Άρης, με τον Έμαν κάτω από τα γκολπόστ, τον Σούντγκρεν στα δεξιά της άμυνας, τον Κόρχουτ στα αριστερά και τους Ρόουζ, Δεληζήση στα στόπερ. Αμυντικά χαφ οι Σάσα, Ματίγια και μπροστά σε τριάδα οι Μαρτίνες, Ντιγκινί και Φετφατζίδης. Αιχμή του δόρατος της επίθεσης ο Ιντέγιε.

21:04

Με 4-2-3-1 ο ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Σωτηρίου κάτω από τα δοκάρια, τον Μαρινάκη στο δεξί άκρο της άμυνας, τον Κοροβέση στο αριστερό και τους Μαρινάκη, Γιαννούλη δίδυμο στα στόπερ. Μεγιάδο και Νέιρα στον άξονα, με τους Ναμπί, Σεμέντο και Τσιλιανίδη μπροστά τους και μοναδικός προωθημένος ο Μάνος.

21:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης. Στην σέντρα ο Άρης.

20:59

Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:54

Γεμάτο το "Κλ. Βικελίδης" με περισσότερους από 14.000 φιλάθλους του Άρη να είναι κοντά στην ομάδα τους.

20:53

Για τον Άρη επιστρέφει μετά από καιρό ο Μπρούνο Γκάμα, ενώ εκτός είναι οι Βέλεθ, Μπάσα. Για τον ΟΦΗ εκτός αποστολής οι Φερέιρα, Βαζ, Σακόρ.

20:50

Θυμίζουμε ότι ο Άρης πέρσι τερμάτισε 5ος και αγωνίστηκε στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ, ενώ ο ΟΦΗ τερμάτισε 13ος και έδωσε διπλό αγώνα μπαράζ με τον Πλατανιά παραμένοντας στην κατηγορία.

20:49

Άρης και ΟΦΗ ξεκινούν τις επίσημες υποχρεώσεις τους στο νέο πρωτάθλημα με τους "κίτρινους" πάντως να δίνουν το πέμπτο τους επίσημο παιχνίδι καθώς είχαν προηγηθεί τα δύο με Α.Ε. Λεμεσού και Μόλντε για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ.

20:48

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Άρη με τον ΟΦΗ στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας 1

20:48

Φίλες και φίλοι καλησπέρα σας από το a-sports.gr

ΑΡΗΣ
Εμαν, Σούντγκρεν, Ρόουζ, Δεληζήσης, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Μαρτίνες, Φετφατζίδης, Ντιγκινί, Ιντέγιε.
Αναπ: Κουέστα, Σόουζα, Ντουάρτε, Γιουνές, Λάρσον, Τόνσο, Κωνσταντινίδης.
ΟΦΗ
Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Νέιρα, Μεγιάδο, Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Ναμπί, Μάνος.
Αναπ: Γουάλει, Σακόρ, Ντίνας, Φιγκεϊράδο, Σάσι, Δελληγιαννίδης, Μπράουν.
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας), Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Πάγκαλος (Λασιθίου) 4ος: Τάσης (Ηπείρου), VAR: Τζήλος (Λάρισας), AVAR: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)