0
23:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό βράδυ από το a-sports.gr

23:57

Σλόβαν Μπρατισλάβας - ΠΑΟΚ 1-0 με τέρμα του Αμπένα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Πλήρωσε την αναποτελεσματικότητα του ο ΠΑΟΚ και πλέον καλείται στην ρεβάνς, χωρίς τον τιμωρημένο Μάτος, να πάρει τη νίκη και την πρόκριση. Δοκάρι είχε στο 7' με τον Λέο Ζαμπά ο "Δικέφαλος του Βορρά".

23:55

Λήξη της αναμέτρησης μεγάλη νίκη για την Σλόβαν.

23:53

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Σλόβαν πετυχαίνει γκολ που μάλλον της δίνει την νίκη. Από λάθος του Βαρέλα και σύγχυση στην άμυνα του Δικεφάλου ο Αμπένα σε τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη που δεν υπολογίζει σωστά την μπάλα και ο στόπερ της Σλόβαν κάνει το 1-0.

23:52

90+4': ΓΚΟΛ για την Σλόβαν!

23:51

90+3': Κόρνερ για την Σλόβαν διώχνει ο Γιαννούλης.

23:48

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, έξι επιπλέον θα έχουμε στο ματς.

23:45

87': Τρίτη αλλαγή και για την Σλόβαν, ο Μόχα περνά εκτός και ο Ντάνιελ μπαίνει στο ματς.

23:44

86': Ασυννενοησία Πασχαλάκη με Μάτος παραλίγο να το πληρώσουν οι Θεσσαλονικείς καθώς ακολουθούσε ο Μόχα με τον Πασχαλάκη να απομακρύνει με υπερένταση.

23:42

85': Φάουλ από τον Χόλμαν η μπάλα πηγαίνει προς την εστία του ΠΑΟΚ με τον Κρέσπο σωτήρια να απομακρύνει τον κίνδυνο.

23:40

81': Σουτ του Νονό η μπάλα κοντράρει στον Κρέσπο και περνά κόρνερ.

23:38

80': Στο ίδιο λεπτό τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Μπίσεσβαρ να αποχωρεί και τον Στοχ να περνά στο ματς.

23:37

80': Κίτρινες κάρτες στους Αμπένα και Λιούμπιτσιτς οι οποίοι πήγαν να ζητήσουν τον λόγο από τον Αουγκούστο.

23:36

79': Σκληρό μαρκάρισμα του Αουγκούστο και δικαιολογημένη κίτρινη κάρτα στον άσο του ΠΑΟΚ.

23:35

77': Μία ωραία κυρία έκανε την είσοδό της στον αγωνιστικό χώρο, άμεσα όμως πέρασε εκτός από την ασφάλεια του γηπέδου.

23:35

77': Δεύτερη αλλαγή και για την Σλόβαν με τον Νόνο να παίρνει την θέση του Ντεκάμπς.

23:34

76': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Εσίτι μέσα ο Ντάγκλας Αουγκούστο.

23:33

76': Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο.

23:31

72': Σουτ του Ρασάγια από τα αριστερά ο Πασχαλάκης πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα.

23:30

71': Από το φάουλ που κερδίζει ο ΠΑΟΚ ο Γιαννούλης το εκτελεί με τον Μάτος να μην μπορεί να πιάσει την κεφαλιά και την μπάλα να απομακρύνεται.

23:29

70': Κίτρινη κάρτα στον Μεντβέντεφ για φάουλ στον Μπίσεσβαρ.

23:27

69': Εκτελείται το κόρνερ από τον Ζαμπά, ο Σβιντέρσκι την κεφαλιά με την μπάλα να περνά λίγο άουτ.

23:26

68': Φάουλ κερδίζει ο ΠΑΟΚ το εκτελεί ο Μπίσεσβαρ με στόχο τον Μάτος στην περιοχή ο Μεντβέντεφ διώχνει σε κόρνερ.

23:23

66': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Σβιντέρσκι να περνά στο ματς αντί του Πέλκα.

23:22

64': Ο Σποράρ από τα δεξιά κάνει την σέντρα και ο Κρέσπο παραχωρεί κόρνερ.

23:20

62': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το εκτελεί ο Πέλκας, η μπάλα στον Μάτος που με κεφαλιά είδε τον Μποζίκοφ να αποκρούει την μπάλα και στη συνέχεια αυτή να απομακρύνεται.

23:17

58': Κούρσα από τα δεξιά του Ντε Μάρκο και σέντρα σουτ με τον Πασχαλάκη να διώχνει με τις γροθιές.

23:12

54': Πρώτη αλλαγή για την Σλόβαν με τον Τσάβριτς να μην μπορεί να συνεχίσει και τον Ρατάο να περνά στην θέση του.

23:11

53': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μπίσεσβαρ από τα αριστερά να κάνει την σέντρα και ο Πέλκας στο δεύτερο δοκάρι εξ απαφής με τον Γκρέιφ σουτάρει πάνω στον πορτιέρο της Σλόβαν.

23:10

52': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Ζαμπά να σεντράρει από τα δεξιά όμως στην καρδιά της άμυνας των Σλοβάκων ο Μπίσεσβαρ αιφνιδιάζεται με τους αμυνόμενους της Σλόβαν να απομακρύνουν.

23:07

Όλα καλά και με τους δύο παίκτες συνεχίζουν κανονικά.

23:05

Διακοπή στο ματς καθώς συγκρούστηκαν Πασχαλάκης, Τσάβριτς. Πιο συγκεκριμένα σε αντεπίθεση της Σλόβαν ο Τσάβριτς ανοίγει την μπάλα με τον Πασχαλάκη να βγαίνει έγκαιρα και να μπλοκάρει. Στην φάση αυτή συγκρούονται και διακόπτεται προσωρινά το ματς.

23:04

47': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με την έναρξη της επανάληψης. Ο Μπίσεσβαρ από τα δεξιά κάνει παράλληλη σέντρα με τον Πέλκα να μην μπορεί να βάλει το πόδι του και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ο φορ του ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι.

23:03

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

22:48

Ημίχρονο στην Μπρατισλάβα, 0-0 η Σλόβαν με τον ΠΑΟΚ σε ένα ματς που ξεκίνησε δυνατά για τις δύο ομάδες, αλλά στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε απόρροια των πολλών φάουλ. Δοκάρι με τον Ζαμπά είχε ο ΠΑΟΚ στο 7', πολύ καλό ματς από τον Εσίτι.

22:47

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, στο 0-0 Σλόβαν και ΠΑΟΚ

22:47

45+1: Εκτελεί ο Μόχα το φάουλ η μπάλα στο τοίχος.

22:46

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

22:45

45': Φάουλ κερδίζει η Σλόβαν το κάνει ο Μάτος στον Μόχα, ο οποίος βλέπει και κίτρινη κάρτα. Το ριπλέι πάντως δείχνει ότι ο Μάτος κόβει καθαρά την μπάλα. Αυτή η κάρτα είναι η τρίτη για τον Βραζιλιάνο ο οποίος χάνει την ρεβάνς της Τούμπας.

22:40

Πέντε λεπτά ακόμα για το ημίχρονο, μετά το καλό ξεκίνημα των δύο ομάδων, έχει πέσει ο ρυθμός με πολλά φάουλ εκατέρωθεν.

22:38

37': Ωραία προσπάθεια του Λέο Μάτος από τα δεξιά και σουτ με τον Γκρέιφ να αποκρούει την μπάλα και στην συνέχεια να απομακρύνουν οι της Σλόβαν.

22:30

30': Ο Γιαννούλης από τα αριστερά κάνει κούρσα και σέντρα στην περιοχή με τον Πέλκα να θέλει να κάνει το βολ πλανέ χωρίς αποτέλεσμα με τον παίκτη του ΠΑΟΚ να βρίσκει αέρα, να χάνει την ισορροπία του και την μπάλα να περνά άουτ.

22:30

Όλα καλά με τον Ολλανδό που συνεχίζει στην αναμέτρηση.

22:29

28': Μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Μπίσεσβαρ.

22:21

21': Μακρινό δυνατό σουτ του Εσίτι λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι.

22:19

18': Ευκαιρία για την Σλόβαν με τον Τσάβριτς από τα δεξιά να σεντράρει και τον Σποράρ να πιάνει την κεφαλιά υπό την πίεση του Βαρέλα με την μπάλα να περνά άουτ.

22:18

18': Το κόρνερ εκτελεί ο Πέλκας, η μπάλα στον Ελ Καντουρί έξω από την περιοχή το σουτ του Βέλγου άστοχο.

22:17

17': Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ, το παραχωρεί ο Ντε Μάρκο.

22:16

15': Ωραία συνεργασία του Μπίσεσβαρ με τον Πέλκα και κάθετη μπαλιά στον Έλληνα φορ ο οποίος δεν μπορεί να κοντρολάρει με συνέπεια ο Γκρέιφ να μπλοκάρει την μπάλα.

22:10

10': Εκτέλεση του κόρνερ, με τον Ντε Μάρκο να νικάει τους πάντες στον αέρα όμως στην κεφαλιά που επιχειρεί η μπάλα περνά άουτ.

22:09

9': Κόρνερ κερδίζει η Σλόβαν, το παραχωρεί ο Μάτος.

22:08

7': Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τους Θεσσαλονικείς να κάνουν το 0-1. Ο Λέο Ζαμπά από τα δεξιά κάνει ωραία προσπάθεια και φαλτσαριστό σουτ με την μπάλα να πηγαίνει στην οριζόντια δοκό του Γκρέιφ και να απομακρύνεται.

22:05

4': Πρώτο σουτ και από πλευράς ΠΑΟΚ με τον Εσίτι να το πραγματοποιεί αλλά την μπάλα να περνά άουτ από το δεξί δοκάρι του Γκρέιφ.

22:04

3': Λάθος του Κρέσπο στην μεσαία γραμμή, το εκμεταλλεύεται ο Τσάβριτς ο οποίος από τα δεξιά πασάρει στον Λιούμπισιτς που σουτάρει για να μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

22:04

Με 4-2-3-1 παρατάσσει την Σλόβαν Μπρατισλάβας ο Γιαν Κόζακ. Κάτω από τα δοκάρια ο Γκρέιφ, ο Μεντβέντεφ στο δεξί άκρο της άμυνας ο Ντε Μάρκο στο αριστερό με τους Αμπένα, Μποζίκοφ στο κέντρο της άμυνας. Αμυντικά χαφ οι Ντε Καμπς και Λιούμπιτσιτς, ενώ μπροστά τους βρίσκονται οι Τσάβριτς, Χόλμαν και Ραρσάλα με τον Σποράρ στη κορυφή της επίθεσης.

22:03

Με 4-4-2 παρατάσσει τον ΠΑΟΚ ο Αμπέλ Φερέιρα. Πασχαλάκης κάτω από τα δοκάρια, ο Μάτος στα δεξιά της άμυνας, ο Γιαννούλης στα αριστερά και οι Βαρέλα, Κρέσπο στα στόπερ. Από εκεί και πέρα Ελ Καντουρί και Εσίτι στον άξονα, με τον Μπίσεσβαρ στο δεξί "φτερό" και τον Ζαμπά στο αριστερό. Δίδυμο στην επίθεση οι Πέλκας, Άκπομ.

22:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης. Στην σέντρα ο ΠΑΟΚ.

21:59

Οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους αρχηγούς των δύο ομάδων.

21:58

Πραγματικά εντυπωσιακό το τελετουργικό με την παρουσίαση αλά NBA με το σβήσιμο των φώτων.

21:55

Έτοιμες να μπουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων, έχουν ετοιμάσει ειδική τελετή οι Σλοβάκοι

21:47

Μετά τον αποκλεισμό από τον Άγιαξ στον "Δικέφαλο" δεν θέλουν επ ουδενί να σκέφτονται πρόωρο ευρωπαϊκό αποκλεισμό και θέλουν να κάνουν το πρώτο βήμα για τους ομίλους. Το ίδιο θέλει και η Σλόβαν που απέκλεισε εύκολα την Ντάνταλκ στον προηγούμενο γύρο.

21:45

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εκτός έδρας αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Σλόβαν Μπρατισλάβας, στη πρώτη αναμέτρηση για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.