1
24:18

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

24:16

Πολύ μεγάλη προσπάθεια και κατάθεση ψυχής από τους παίκτες του Άρη, οι οποίοι με τα γκολ των Ματίγια (25'), Δεληζήση (37') και Ντιγκινί (84') ισοφάρισαν το σκορ του πρώτου αγώνα και έστειλαν το ματς στη παράταση. Εκεί μία αδράνεια της άμυνας στο 105' έφερε το γκολ της πρόκρισης για την Μόλντε με τον Μπολί.

24:15

Λήξη και της παράτασης, τελικό αποτέλεσμα Άρης - Μόλντε 3-1. Αποκλεισμός για τον Άρη που έκανε την υπερπροσπάθειά του, πρόκριση για Μόλντε η οποία θα αντιμετωπίσει την Παρτιζάν.

24:12

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

24:11

Συμπληρώθηκαν τα 120 λεπτά περιμένουμε καθυστερήσεις αν υπάρχουν

24:08

Ο Ματίγια το εκτελεί με τον Δεληζήση να πιάνει το γυριστό σουτ όμως την μπάλα να περνά άουτ.

24:08

117': Κόρνερ για τον Άρη.

24:07

116': Ο Άρης κερδίζει φάουλ με τον Ματίγια να το εκτελεί αλλά να στέλνει την μπάλα πάνω στο τοίχος.

24:06

116': Κίτρινη κάρτα στον Μπολί.

24:05

114': Πολύ ωραία προσπάθεια των παικτών του Άρη με τον Γιουνές να γίνεται αποδέκτης της μπάλας όμως από κοντά δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με το σουτ να περνά άουτ.

24:03

112': Σουτ του Ντιγκινί είναι άστοχο.

24:01

110': Πολύ μεγάλη διπλή ευκαιρία του Άρη να κάνει το 4-1. Από εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, ο Ρόουζ πιάνει την κεφαλιά με τον Κράνιξ να διώχνει όσο χρειάζεται για να πάει η μπάλα στο δοκάρι, σουτ του Τόνσο στη συνέχεια στο σώμα του Έλιγκσεν, η μπάλα στρώνεται στον Μπάσα που κάνει το σουτ με τη μπάλα να απομακρύνεται.

23:59

Ένα γρήγορο γκολ ψάχνει ο Άρης.

23:57

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης.

23:54

Σοκ για τον Άρη στη τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης με το τέρμα του Μπολί με το οποίο η Μόλντε μείωσε σε 3-1. Πλέον οι "κίτρινοι" θέλουν δύο γκολ, ενώ δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πάμε στα πέναλτι.

23:53

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

23:52

Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης η Μόλντε πετυχαίνει σημαντικό γκολ για την συνέχεια. Από βαθιά μπαλιά του Τζέιμς ο Μπολί φεύγει στη πλάτη της άμυνας του Άρη με τον Κουέστα να βγαίνει από την εστία του και τον παίκτη της Μόλντε να στέλνει με ψηλοκρεμαστό σουτ τη μπάλα στην άδεια εστία μειώνοντας σε 3-1.

23:51

105': ΓΚΟΛ για την Μόλντε!

23:50

104': Τέταρτη και τελευταία αλλαγή και για τον Άρη, με τον Μπάσα να περνά στον αγωνιστικό χώρο αντί του Κόρχουτ.

23:48

102': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη με τον κουρασμένο Ιντέγιε να αποχωρεί και τον Τόνσο να περνά στο ματς.

23:47

102': Ευκαιρία για τον Άρη να κάνει το 4-0 με τον Ντιγκινί να σουτάρει με φάλτσο και την μπάλα να περνά λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Κράνιξ.

23:46

101': Ευκαιρία για την Μόλντε με τον Έλινγσεν να σουτάρει και τον Κουέστα να διώχνει δύσκολα την μπάλα για να απομακρύνουν οι του Άρη.

23:45

100': Φάουλ για τον Άρη λίγο έξω από την περιοχή από πλάγια αριστερά, ο Ματίγια το εκτελεί με την μπάλα να φτάνει στον Σάσα που έκανε ψαλιδάκι με την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

23:45

99': Τέταρτη αλλαγή για την Μόλντε με τον Κνούτσον να αντικαθιστά τον Χέσταντ

23:44

Στην εκτέλεση του από τον Ματίγια ο Μγέρνμπακ διώχνει τον κίνδυνο προ του Ιντέγιε.

23:43

98': Κόρνερ για τον Άρη

23:42

97': Καθαρό φάουλ πάνω στον Γιουνές λίγο έξω από την περιοχή δεν δίνεται

23:40

94': Πρώτη καλή φάση στην παράταση με τον Μαρτίνες να κάνει το σουτ όμως τον Κράνιξ να μπλοκάρει την μπάλα.

23:36

90': Έναρξη της παράτασης.

23:29

Ματίγια στο 25', Δεληζήσης στο 37' και Ντιγκινί στο 84' τα γκολ του Άρη. Εκπληκτική εμφάνιση της ομάδας του Σάββα Παντελίδη, ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα και πάει για την απόλυτη ανατροπή.

23:29

Τέλος στον αγώνα, Άρης - Μόλντε 3-0 και παράταση.

23:28

90+4': Λάθος συνεννόηση Κουέστα με Ρόουζ, προσπαθεί να το εκμεταλλευτεί η Μόλντε το σουτ του 'Ελιγκσεν διώχνει πάνω στη γραμμή ο πανταχού παρών Δεληζήσης.

23:26

90+3: Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια

23:25

90+2: Κίτρινη κάρτα σε Σούντγκρεν (Άρης) και Τζέιμς (Μόλντε)

23:24

Συμπληρώσαμε τα ενενήντα λεπτά, πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:21

87': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Μόλντε με τον Μπολί να αντικαθιστά τον Ομοϊχουάνφο.

23:20

86': Ευκαιρία για το 4-0 χάνει ο Άρης με τον Ιντέγιε να σουτάρει αλλά τον Κράνιξ να αποκρούει με δυσκολία.

23:18

Σε σκορ παράτασης φτάνει ο Άρης καθώς οι "κίτρινοι" πετυχαίνουν το 3-0. Ο Σούντγκρεν από τα δεξιά έκανε τη σέντρα μέσα στη περιοχή και ο Ντιγκινί με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κράνιξ.

23:18

84': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

23:12

79': Κίτρινη κάρτα στον Ομοϊχουάνφο.

23:11

78': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη με τον Γιουνές να αντικαθιστά τον Φετφατζίδη.

23:08

75' Δεύτερη αλλαγή για την Μόλντε με τον Έλινγκσεν να περνά στο ματς αντί του Έικρεμ

23:02

68': Γέμισμα του Σούντγκρεν ο Ντιγκινί επιχειρεί από κοντά να κάνει την προβολή όμως μπερδεύεται με τον Κράνιξ να μπλοκάρει την μπάλα.

22:57

64': Αλλαγή για τον Άρη ο Μαρτίνεζ περνά στο ματς αντί του Λάρσον.

22:52

59': Δυνατό σουτ του Σάσα από το ημικύκλιο της περιοχής ο Κράνιξ μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια την μπάλα.

22:48

55': Πρώτη αλλαγή για την Μόλντε με τον Χάουγκεν να περνά εκτός αγωνιστικού χώρου και τον Φόρεν να παίρνει την θέση του.

22:47

54': Ωραία προσπάθεια από αριστερά του Κόρχουτ και γύρισμα προς τη περιοχή διώχνουν σε κόρνερ οι της Μόλντε.

22:45

52': Το κόρνερ εκτελεί ο Φετφατζίδης ο Ρόουζ με κοντινή προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.

22:43

50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να κάνει το 3-0. Από διαγώνια μπαλιά του Ρόουζ ο Κόρχουτ με ωραία προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή βλέπει τον Κράνιξ να διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

22:39

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

22:38

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα της επανάληψης.

22:21

Σε ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο ο Άρης προηγείται με 2-0 της Μόλντε με τέρματα των Ματίγια (25') και Δεληζήση (37'). Οι "κίτρινοι" πλέον ελπίζουν σοβαρά σε ανατροπή των δεδομένων. Δοκάρι είχαν στο 26' με τον Έικρεμ οι Νορβηγοί.

22:20

Ημίχρονο στο "Κλ. Βικελίδης", Άρης - Μόλντε 2-0

22:19

Τελικό αποτέλεσμα στη Τουρκία, Μαλάτιασπορ - Παρτιζάν 1-0 και η Παρτιζάν στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

22:17

45'+1: Ο Φετφατζίδης από τα αριστερά "σπάει" τη μπάλα έξω από την περιοχή στον Ματίγια που σουτάρει, με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Κράνιξ.

22:16

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων. Οι καθυστερήσεις οφείλονται στον τραυματισμό του Δεληζήση.

22:12

41': Σουτ του Ντιγκινί λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κράνιξ.

22:10

Ακόμα ένα βήμα για τον Άρη

22:09

Ο Άρης φτάνει στο 2-0 με σκόρερ τον Δεληζήση. Ο Φετφατζίδης εκτελεί κόρνερ με τον Κράνιξ να διώχνει με τις γροθιές, ο άσος του Άρη γίνεται πάλι αποδέκτης της μπάλας και αφού περνά τον προσωπικό του αντίπαλο γυρίζει την μπάλα στη περιοχή με τον Δεληζήση να κάνει από κοντά το 2-0.

22:08

37': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

22:06

36': Κίτρινη κάρτα στον Χουσαίν

22:05

35': Εκτελεί το κόρνερ ο Έικρεμ ο Κουέστα διώχνει την μπάλα και στη συνέχεια ο Λάρσον κερδίζει φάουλ.

22:05

34': Κόρνερ κερδίζει η Μόλντε.

22:03

33': Κίτρινη κάρτα για τον Κόρχουτ για φάουλ στον Άουρσνες.

22:01

30': Διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

21:59

Εκτελείται το κόρνερ κεφαλιά του Μπιόρνακ η μπάλα άουτ.

21:58

27': Κόρνερ για την Μόλντε το παραχωρεί ο Σούντγκρεν

21:57

26': Παραλίγο να απαντήσει άμεσα η Μόλντε με το σουτ του Έικρεμ να σταματά στο δεξί δοκάρι του Κουέστα.

21:57

Το πρώτο βήμα έγινε για να δούμε...

21:56

Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Ματίγια δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Κράνιξ με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0. Πραγματικά ένα πανέμορφο γκολ από τον μέσο του Άρη, την ημέρα των γενεθλίων του.

21:56

25': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

21:54

24': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Λάρσον από πλευράς Άρη. Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Χέσταντ.

21:54

23': Σέντρα του Ντιγκινί από τα δεξιά, ο Ιντέγιε πιάνει την κεφαλιά με τον Κράνιξ να μπλοκάρει τη μπάλα.

21:53

22': Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Δεληζήσης καθώς λύθηκε ο επίδεσμος που του τοποθετήθηκε. Με άλλο επίδεσμο ο στόπερ του Άρη.

21:51

Αποδοκιμασίες των οπαδών του Άρη καθώς ο Κράνιξ κάνει καθυστερήσεις.

21:47

Με 4-2-3-1 η σύνθεση του Άρη. Κάτω από τα δοκάρια ο Κουέστα, με τον Σούντγκρεν στο δεξί άκρο της άμυνας και τον Κόρχουτ στο αριστερό. Ρόουζ και Δεληζήσης είναι το δίδυμο στα στόπερ, με τους Σάσα και Ματίγια να είναι αμυντικά χαφ. Ο Ντιγκινί έχει πιο δημιουργικό ρόλο, ενώ ο Φετφατζίδης είναι στο δεξί «φτερό» της επίθεσης και ο Λάρσον στο αριστερό. Μοναδικός προωθημένος ο Ιντέγιε.

21:43

13': Το κόρνερ εκτελεί ο Φετφατζίδης με πάσα για τον Ματίγια, η σέντρα του τελευταίου πέρασε ανεκμετάλλευτη.

21:42

12': Λάθος γύρισμα του Χάραλσεϊντ με τον Κράνιξ τελευταία στιγμή να διώχνει σε κόρνερ.

21:41

Δυνατά έχει μπει ο Άρης που ψάχνει ένα γρήγορο γκολ.

21:39

9': Φάουλ κερδίζει η Μόλντε, το εκτελεί ο Χάουγκεν ο Κουέστα μπλοκάρει την μπάλα.

21:36

6': Εκτέλεση κόρνερ από τον Ματίγια, ο Σάσα στο πρώτο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ από το αριστερό δοκάρι.

21:35

5': Κόρνερ για τον Άρη

21:33

3': Διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε στο κεφάλι ο Δεληζήσης. Ο αμυντικός του Άρη δέχεται τις πρώτες βοήθειες, ενώ του τοποθετείται επίδεσμος στο κεφάλι.

21:31

1': Έναρξη της αναμέτρησης

21:28

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

21:25

Δυναμικό παρών από τους φίλους του Άρη παρά την σημερινή ημέρα, στη δύσκολη μάχη που περιμένει την ομάδα τους.

21:24

Ο Βέλεθ αποτελεί την μοναδική απουσία του Άρη καθώς είναι τραυματίας, αλλά και τιμωρημένος. Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα οι Νορβηγοί.

21:23

Δύσκολη αποστολή περιμένει την ομάδα του Σάββα Παντελίδη μετά την ήττα με 3-0 στο πρώτο ματς στη Νορβηγία. Ουσιαστικά οι "κίτρινοι" ψάχνουν ένα θαύμα για την πρόκριση στα πλέι οφ του Γιουρόπα. Ο νικητής θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Παρτιζάν - Μαλάτιασπορ