0
21:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.

21:53

Βαριά ήττα για τον Άρη σε ένα εφιαλτικό βράδυ για τους Θεσσαλονικείς, που ηττήθηκαν με 3-0 από την Μόλντε και βλέπουν τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ να απομακρύνονται. 'Εικρεμ στο 27', Χέσταντ στο 32' και Έλιγκσεν στο 87' τα γκολ της νίκης για τους Σκανδιναβούς. Αρκετά δύσκολο το έργο του Άρη στη ρεβάνς της 15ης Αυγούστου.

21:51

Λήξη της αναμέτρησης

21:50

90'+4: Κίτρινη κάρτα, την βλέπει ο Νούτζον της Μόλντε.

21:48

90'+2: Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Μόλντε με τον Χέσταντ να αφήνει την θέση του στον Μόστρεμ.

21:47

90': Τρίτη κίτρινη στο ματς με τον Χάουγκεν της Μόλντε να την αντικρίζει

21:46

Συμπληρώσαμε τα 90, τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:44

Διαστάσεις θριάμβου δίνει η Μόλντε στη νίκη της καθώς φτάνει στο 3-0 και γίνεται το απόλυτο φαβορί για την πρόκριση. Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των "κίτρινων" η μπάλα φτάνει στον Έλιγκσεν ο οποίος με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα. Ο σκόρερ της Μόλντε ήταν η πρώτη αλλαγή για τους Νορβηγούς.

21:43

87': ΓΚΟΛ για την Μόλντε

21:40

85': Δεύτερη αλλαγή για την Μόλντε με τον Ομοϊγιουάνφο να αποχωρεί και τον Κνούτζον να περνά στο ματς

21:37

Σηκώθηκε ο παίκτης της Μόλντε, ο οποίος θα δει αν μπορεί να συνεχίσει στο ματς.

21:36

80': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη, Λάρσον αντί του αρνητικού στο ματς Ιντέγιε

21:35

79': Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Γκάμπριελσεν μετά από μονομαχία του με τον Ντιγκινί.

21:31

75': Πρώτη αλλαγή και για την Μόλντε, εκτός ο Χουσάιν, μέσα ο Έλινγκεν.

21:30

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης μπαίνει στο ματς αντί του Τόνσο.

21:25

69': Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση (!!!) καθώς μπήκε στο ματς πριν βγει ο Μπάσα.

21:24

68': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη με τον Δεληζήση να μπαίνει στο ματς αντί του Μπάσα

21:23

Απευθείας εκτέλεση του κόρνερ με τον Κουέστα να απομακρύνει με υπερένταση την μπάλα.

21:22

66': Κόρνερ για την Μόλντε.

21:19

64': Με δέκα παίκτες ο Άρης, κόκκινη κάρτα στον Βέλεθ. Ο στόπερ του Άρη έκανε επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Τζέιμς με τον ρέφερι να του δείχνει σωστά το δρόμο για τα αποδυτήρια. Μάλιστα στη φάση αυτή τραυματίστηκε ο παίκτης του Άρη, ο οποίος αποχώρησε υποβασταζόμενος.

21:14

57': Ο Σάσα επιχειρεί το σουτ έξω από την περιοχή, όμως ο Κράνιξ μπλοκάρει τη μπάλα.

21:11

54': Μεγάλη ευκαιρία για την Μόλντε να κάνει το 3-0 όταν ο Τζέιμς με κοντινό πλασέ επιχειρεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, όμως ο Σούντγκρεν τελευταία στιγμή σταμάτησε την πορεία της.

21:10

Ψάχνει ένα γρήγορο γκολ ο Άρης προκειμένου να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

21:09

52': Σουτ του Ιντέγιε με τον Κράνιξ να μπλοκάρει την μπάλα. Ο Νιγηριανός επιθετικός δεν σούταρε με την δύναμη που θα έπρεπε.

21:05

48': Ο Ιντέγιε μπαίνει στη περιοχή, κάνει το πλασέ από πλάγια όμως ο Κράνιξ μπλοκάρει τη μπάλα. Ο φορ του Άρη θα μπορούσε να πασάρει στους Ντιγκινί, Τόνσο που ήταν μέσα στη περιοχή.

21:04

Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

21:02

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

20:48

Απίστευτη εξέλιξη στο ματς για την ομάδα του Άρη η οποία παρότι μπήκε καλύτερα στο ματς, είδε την Μόλντε να πετυχαίνει δύο γκολ μέσα σε ένα πεντάλεπτο και να προηγείται με 2-0. Σκόρερ για τους Νορβηγούς ο Έικρεμ στο 27' και ο Χέσταντ στο 32'.

20:46

Ημίχρονο στο γήπεδο της Μόλντε, 2-0 προηγείται η νορβηγική ομάδα.

20:45

45': Ένα λεπτό καθυστερήσεων στην αναμέτρηση

20:43

Ακόμα δύο κόρνερ κέρδισε ο Άρης πέρασαν ανεκμετάλλευτα

20:42

Εκτελείται το κόρνερ, διώχνουν οι αμυνόμενοι σε νέο κόρνερ

20:40

40': Ευκαιρία για τον Άρη να μειώσει σε 2-1 με τον Ντιγκινί να σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά τον Κράνιξ να εκτινάσεται και να διώχνει με το ένα χέρι σε κόρνερ.

20:38

Απίστευτη εξέλιξη στο ματς με τον Άρη που έδειχνε να ελέγχει το ματς να δέχεται μέσα σε πέντε λεπτά δύο γκολ

20:34

Διπλασιάζει τα τέρματά της η Μόλντε με ένα αρκετά φθηνό γκολ στο οποίο φέρει ευθύνη ο Κουέστα. Ο πορτιέρο του Άρη δεν μπόρεσε να βρει τον Μπάσα, με τους Σκανδιναβούς να κλέβουν την μπάλα και ο Χέσταντ με πλασέ να κάνει το 2-0.

20:32

32': ΓΚΟΛ για την Μόλντε

20:31

31': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Χουσάιν της Μόλντε.

20:29

Στη πρώτη επικίνδυνη κατάσταση που δημιουργεί η Μόλντε πετυχαίνει και γκολ. Εξαιρετικό πάσινγκ γκέιμ από τους παίκτες της νορβηγικής ομάδας με τον Έικρεμ να παίρνει τη μπάλα και με δεξί πλασέ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα.

20:27

27': ΓΚΟΛ για την Μόλντε

20:25

25': Ευκαιρία για τον Άρη με τον Σάσα να μπαίνει στη περιοχή της Μόλντε με την μπάλα να καταλήγει από κόντρα στον Τόνσο, ο οποίος πάσαρε στον Ματίγια που έκανε τη σέντρα με τον Ιντέγιε να πιάνει την κεφαλιά, αλλά τους αμυνόμενους της Μόλντε να απομακρύνουν τον κίνδυνο.

20:22

22': Το κόρνερ εκτελεί απευθείας ο Ματίγια, ο οποίος έβαλε φάλτσα στη μπάλα η οποία πήγαινε στα δίχτυα, όμως ο Κράνιξ αποκρούει με υπερένταση τη μπάλα.

20:21

21': Κόρνερ για τον Άρη.

20:20

20': Κακό ματς μέχρι στιγμής με τον Άρη να έχει μία ευκαιρία με τον Σάσα στο 5', ενώ η Μόλντε δεν έχει ακόμα απειλήσει την εστία του Κουέστα.

20:10

10': Υπόδειξη οφσάιντ στον Ιντέγιε, σωστή η απόφαση του βοηθού καθώς ο φορ του Άρη έστω και οριακά ήταν οφσάιντ.

20:06

7': Υπόδειξη οφσάιντ στον Ντιγκινί, λανθασμένη υπόδειξη καθώς ο παίκτης του Άρη καλύπτεται.

20:05

5': Πρώτο σουτ στην αναμέτρηση από πλευράς Άρη, με τον Σάσα να το κάνει, λίγο έξω από την περιοχή, αλλά την μπάλα να περνά άουτ.

20:04

4': Κόρνερ για την Μόλντε περνά ανεκμετάλλευτο

20:03

Με 4-3-3 η σύνθεση του Άρη και τον Κουέστα κάτω από τα δοκάρια, τον Σούντγκεν στο δεξί άκρο της άμυνας και τον Κόρχουτ στο αριστερό, ενώ δίδυμο στα στόπερ είναι οι Ρόουζ και Βέλεθ. Μπάσα, Ματίγια και Σάσα αποτελούν την τριάδα στον άξονα, ενώ στην επίθεση ο Ιντέγιε θα έχει ρόλο κεντρικού φορ και οι Τόνσο, Ντιγκινί θα είναι παρτενέρ του.

20:02

Σέντρα στην αναμέτρηση

20:01

Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων μαζί με τους διαιτητές.

19:57

Aρκετά καλές οι καιρικές συνθήκες στην αναμέτρηση με την θερμοκρασία να είναι περίπου στους 15 βαθμούς Κελσίου.

19:51

Χωρίς τον Σάββα Παντελίδη στον πάγκο ο Άρης, καθώς ο Νικαιώτης τεχνικός είναι τιμωρημένος από την ΟΥΕΦΑ εξαιτίας επεισοδίου με φιλάθλους της ΑΕΛ. Ο βοηθός του, Άκης Βάβαλης θα κοουτσάρει την ομάδα του Άρη.

19:49

Θυμίζουμε ότι ο Άρης απέκλεισε στον προηγούμενο γύρο την Α.Ε. Λεμεσού και η Μόλντε την Τσουκαρίτσκι. Ο νικητής από αυτό το ζευγάρι θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα Παρτιζάν - Μαλάτιασπορ.

19:48

Mαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Άρη με αντίπαλο την Μόλντε στη Νορβηγία στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τον γ΄προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.