2
23:27

Ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports, καλό σας βράδυ.

23:26

Ντουνάισκα Στρέντα - Ατρόμητος 1-2, μία μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο. Η τέταρτη εκτός έδρας νίκη για την αθηναϊκή ομάδα στην Ευρώπη. Μεγάλη νίκη με σκόρερ τους Ούμπιντες (20'), Μανούσο (43'). Ισοφάρισαν προσωρινά με τον Βίντα (35') οι Σλοβάκοι. Δοκάρι με τον Ούμπιντες οι Περιστεριώτες. Την επόμενη Πέμπτη (1/8) η ρεβάνς στο Περιστέρι.

23:25

Τέλος της αναμέτρησης, μεγάλη νίκη του Ατρόμητου που είναι πλέον το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση στον γ' προκριματικό γύρο του Europa League.

23:19

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:18

89': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο που θα μπορούσε να κάνει το 1-3. Στην κόντρα οι παίκτες του Ατρόμητου με τον Ρόσα να γίνεται αποδέκτης της μπάλας, να περνά και τον τερματοφύλακα, αλλά βρισκόμενος πλάγια αριστερά με σουτ να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Ούμπιντες έγινε αποδέκτης της μπάλας, έκανε το σουτ με τη μπάλα να περνά άουτ.

23:16

87': Ο Ούμπιντες στο κόρνερ, κεφαλιά του πολύ καλού Ρισβάνη, η μπάλα άουτ.

23:15

86': Πολύ ωραία κυκλοφορία της μπάλας από πλευράς παικτών Ατρόμητου με τον Μάντσον να πασάρει στον Ρόσα, αυτός στον Χαρίση και ο τελευταίος ξανά στον Ρόσα, σουτ του τελευταίου από τα αριστερά η μπάλα κόρνερ από τον Όραβετς.

23:13

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, ο Ατρόμητος κρατά το 1-2 περίπου 10 λεπτά (μαζί με τις καθυστερήσεις) πριν το φινάλε.

23:06

77': Μικρή διακοπή στο ματς καθώς ο Μανούσος βρέθηκε στο έδαφος.

23:03

75': Νέο κόρνερ για την γηπεδούχο ομάδα, το κέρδισε ο Μπλάκμαν. Το εκτελεί ο Βίντα, για ακόμα μία φορά ο Ρισβάνης νικητής στο ψηλό παιχνίδι καθαρίζει την φάση.

23:02

74': Τρίτη αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Ο Καχίλα αντικαθιστά τον Βέλλιο.

23:02

73': Τρίτη αλλαγή για την Ντουνάισκα, με τον Μπλάκμαν να αντικαθιστά τον Ντέιβις.

22:58

Συμπληρώσαμε τα 70 λεπτά στο παιχνίδι, πιέζει η Ντουνάισκα για το 2-2, ο Ατρόμητος δεν έχει απειλήσει στην επανάληψη και προσπαθεί κυρίως να κρατήσει το 1-2 και αν βρει χώρους να βγει μπροστά με στόχο το τρίτο γκολ.

22:55

67': Πολύ ωραία προσπάθεια του Ντίβκοβιτς ο Γούτας αποτελεσματικά, βάζοντας την κόντρα, διώχνει σε κόρνερ. Χωρίς αποτέλεσμα και αυτό το κόρνερ για την Ντουνάισκα.

22:53

63': Το δέκατο κόρνερ για την σλοβακική ομάδα περνά ανεκμετάλλευτο.

22:52

63': Κόρνερ για την Ντουνάισκα το παραχωρεί ο Γούτας. Εκτελείται, σε νέο κόρνερ οι αμυνόμενοι του Ατρόμητου.

22:50

61': Δεύτερη αλλαγή και για τον Ατρόμητο με τον Φάρλεϊ Ρόσα να αντικαθιστά τον Ενσικουλού.

22:48

60': Δεύτερη αλλαγή για την Ντουνάιτσκα, μέσα ο Βεζελόφσκι, έξω ο Τσμέλικ.

22:44

56': Ακόμα ένα κόρνερ για την Ντουνάισκα. Εκτελεί ο Βίντα, με τον Γούτα να απομακρύνει τον κίνδυνο.

22:43

55': Μακρινό σουτ από τον Μανούσο η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του πορτιέρο της Ντουνάισκα.

22:41

52': Εκτέλεση κόρνερ, ο Ρισβάνης στη προσπάθεια του να απομακρύνει δέχεται κλωτσιά στο κεφάλι με το ματς να διακόπτεται για λίγο.

22:40

51': Ο Τσμέλικ προσπαθεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, με τον Μέγερι όμως να παραχωρεί κόρνερ.

22:36

48': Στο νέο κόρνερ που εκτελεί ο Ντέιβις, ο Ρισβάνης απομακρύνει και ο Χαρίσης διώχνει σε πλάγιο.

22:35

47' Σέντρα Ντίβκοβιτς σε κόρνερ ο Κατράνης. Το εκτελεί ο Βίντα ο Νάτσος σε νέο κόρνερ.

22:34

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

22:22

Σε ένα "γεμάτο" πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος προηγείται με 2-1 της Ντουνάισκα. Δίκαια προηγείται η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου η οποία έχει ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον 37χρονο Ουμπίντες, σκόρερ του 0-1. Προσωρινή ισοφάριση σε 1-1 με τον Βίντα, που μπήκε σαν αλλαγή, όμως ο Μανούσος στο 43' δίνει και πάλι προβάδισμα στους Αθηναίους.

22:19

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, 2-1 προηγείται ο Ατρόμητος.

22:18

45+2': Εκτέλεση φάουλ για την Ντουνάισκα από πλάγια δεξιά με τον Κάλμαρ ο Μέγερι με τις γροθιές διώχνει τον κίνδυνο.

22:17

45+1': Ο Ούμπιντες σεντράρει, ο Βέλλιος κάνει την προβολή με τον Γέντλιτσκα να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

22:17

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, 3 λεπτά οι καθυστερήσεις

22:15

44': Ευκαιρία για την Ντουνάισκα με τον Ραμίρες να σουτάρει και την μπάλα να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γέντλιτσκα.

22:14

Ο σκόρερ του 0-1, Ούμπιντες σεντράρει με τον Μανούσο στη πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων να πλασάρει με το δεξί και να κάνει το 1-2 για την ομάδα του.

22:13

43': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

22:11

42': Το κόρνερ εκτελεί ο Ούμπιντες, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία, φτάνει στον Μανούσο ο οποίος πασάρει για τον Βέλλιο που σουτάρει με την μπάλα να περνά λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

22:10

41': Εκτέλεση φάουλ από τον Ούμπιντες σε κόρνερ οι της Ντουνάισκα.

22:09

40': Κίτρινη κάρτα στον Τσμέλικ για το σκληρό μαρκάρισμα στον Κατράνη.

22:08

38': Πρώτη αλλαγή και για τον Ατρόμητο, αναγκαστική. Ο Νάτσος στο παιχνίδι αντί του μεγάλου άτυχου του Ατρόμητου, Κιβρακίδη.

22:07

Πρόβλημα για τον Κιβρακίδη ο οποίος τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς.

22:05

Ισοφαρίζει σε 1-1 η Ντουνάισκα με τον Κάλμαρ από τα αριστερά να βρίσκει τον Βίντα και αυτός με ένα πολύ ωραίο σουτ, εκτός περιοχής, στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Μέγερι. Η αλλαγή του προπονητή της Ντουνάισκα φέρνει το ματς στα ίσια.

22:04

35': ΓΚΟΛ για την Ντουνάιτσκα!

22:03

33': Φάουλ κερδίζει η Ντουνάισκα, εκτελεί ο Κάλμαρ, απομακρύνει ο Γούτας και ο Χαρίσης διώχνει τον κίνδυνο.

22:01

31': Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού Κιβρακίδη, συνεχίζει προσωρινά με δέκα ο Ατρόμητος.

21:59

30': Νωρίς νωρίς ξεκινάει τις αλλαγές ο προπονητής της Ντουνάισκα καθώς ο Ρόναν αποχωρεί από το ματς και στη θέση του μπαίνει ο Βίντα.

21:58

27': Κεφαλιά του Μανούσου, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γέντλιτσκα.

21:54

Μπορεί να φάνηκε ότι μπήκαν καλύτερα οι γηπεδούχοι, όμως η ελληνική ομάδα με το γκολ του Ούμπιντες είναι αυτή που προηγείται με 1-0.

21:52

Από πάσα του Βέλλιου ο Ούμπιντες κάνει το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει σε παίκτη της Ντουνάισκα, όμως ο Αργεντινός άσος με δεύτερη προσπάθεια και με εντυπωσιακό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Γέντλιτσκα.

21:49

20': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

21:46

17': Ατομική πολύ ωραία προσπάθεια από αριστερά του Κάλμαρ και δυνατό σουτ διώχνει σε κόρνερ ο Μέγερι.

21:45

16': Κόρνερ για την Ντουνάισκα, εκτελεί ο Ρόναν διώχνει ο Ρισβάνης

21:44

15': Υπόδειξη off side για τον Μανούσο, σωστή υπόδειξη

21:43

14': Ο Τσμέλικ από τα δεξιά μπαίνει μέσα στη περιοχή του Ατρόμητου όμως το σουτ του περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια

21:39

10': Ο Ρόναν εκτελεί φάουλ από πλάγια αριστερά λίγο έξω από την περιοχή του Ατρόμητου, ο Μέγερι μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

21:37

5': Μπαλιά του Βίντα στη πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου, με στόχο τον Ντίβκοβιτς ο τελευταίος δεν μπορεί να κοντρολάρει την μπάλα η οποία περνά άουτ.

21:35

Με 4-4-2 ο Ατρόμητος με τον Μέγερι κάτω από τα δοκάρια, ο Κιβρακίδης στο δεξί άκρο της άμυνας, ο Κατράνης στο αριστερό και οι Ρισβάνης, Γούτας κεντρικοί αμυντικοί. Μάντσον και Χαρίσης τα αμυντικά χαφ με τον Ούμπιντες στα δεξιά και τον Ενσικουλού στα αριστερά. Βέλλιος και Μανούσος το δίδυμο της επίθεσης για την ομάδα του Αναστασίου.

21:31

2': Κόρνερ για την Ντουνάισκα, το παραχωρεί ο Χαρίσης. Εκτέλεση και απομάκρυνση από τον Γούτα.

21:30

Έναρξη στην αναμέτρηση

21:28

Μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

21:27

Ήδη έχουν δώσει τρία ματς οι Σλοβάκοι, τα δύο κόντρα στην Κρακόβια που έδωσαν και την πρόκριση και το αντάμωμα με τον Ατρόμητο