Πλατανιάς και ΟΦΗ έμειναν ισόπαλοι 0-0. Τα πάντα θα κριθούν στο «Γεντί Κουλέ».

23:19

Λήξη του αγώνα.

23:16

90+2': Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά, αναγκαστική. Ο Πουρζιτίδης αντικαθιστά τον Τσαμούρη.

23:16

Αποχωρεί με το φορείο ο αμυντικός των γηπεδούχων.

23:16

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Τσαμούρης με κράμπα.

23:15

23:11

87': Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω ο Στ. Ποζατζίδης, μέσα ο Παπουτσογιαννόπουλος.

23:09

84': Δοκάρι για τον ΟΦΗ. Εκτελεί το κόρνερ ο Ντίνας, ο Παπάζογλου πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταματά στην δεξιά κάθετη δοκό του Γκος και στη συνέχεια απομακρύνεται από τον Στ. Ποζατζίδη.

23:08

83': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά.

23:04

80': Ο Νίλι εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Μπιανκόνι πάει να πιάσει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει σε κεφάλι αμυντικού και καταλήγει στην αγκαλιά του Σωτηρίου.

23:01

76': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Εκτελεί χαμηλά το κόρνερ ο Ντίνας, ο Παπάζογλου κάνει την προβολή στο πρώτο δοκάρι αλλά ο Σάαντο διώχνει πάνω στη γραμμή σε κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

23:01

76': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά.

22:59

75': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Νάστος και Ντίνας αντί Ναμπί και Βαζ αντίστοιχα.

22:58

73': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

22:55

70': Απίστευτη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Παπανικολάου σουτάρει πάνω στον Κοροβέση, ο Καραγκούνης κάνει νέο σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Σωτηρίου βρίσκει τη μπάλα και στη συνέχεια εκείνη καταλήγει στο αριστερό κάθετο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης νέο σουτ από πλεονεκτική θέση, διώχνει σε κόρνερ η άμυνα του ΟΦΗ που δεν αποφέρει κάτι.

22:51

65': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω ο Λουκίνας, μέσα ο Καραγκούνης.

22:49

64': Οφσάιντ ο Σασί, σωστή υπόδειξη.

22:47

62': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Βαθιά μπαλιά προς τον Γιακουμάκη ο οποίος προλαβαίνει τον Σάαντο και βάζει ξαφνικά την προβολή αλλά ο Γκοτ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

22:43

57': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Φερέιρα παραχωρεί τη θέση του στον Γιακουμάκη.

22:38

54': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:38

53': Κυκλοφορεί τη μπάλα ο ΟΦΗ, σε θέση άμυνας ο Πλατανιάς.

22:34

Δεν έχουν σταματήσει το τραγούδι από το πρώτο λεπτό του αγώνα οι οπαδοί του ΟΦΗ.

22:30

Έναρξη δεύτερου μέρους.

22:15

Πλατανιάς και ΟΦΗ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ.

22:15

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

22:10

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους.

22:06

36': Οφσάιντ ο Φερέιρα, ενώ έβγαινε τετ α τετ με τον Γκοτ. Δε βοηθάει το ριπλέι αλλά φάνηκε να είναι λίγο πιο μπροστά ο Βραζιλιάνος.

22:03

33': Ο Νέιρα βρίσκει χώρο και κάνει το πλασαριστό σουτ από το ύψος της περιοχής όμως ο Γκοτ μπλοκάρει αρκετά εύκολα.

22:01

31': Ο Νίλι περνάει τη μπάλα πάνω από τον Κοροβέση, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και σουτάρει αλλά ο Σωτηρίου μπλοκάρει στη γωνία του.

21:58

29': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Φερέιρα ελίσσεται ωραία μέσα στην περιοχή, κάνει το φαλτσαριστό σουτ από πλάγια θέση και αριστερά αλλά ο Γκοτ αποκρούει εντυπωσιακά.

21:54

23': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ναμπί, η μπάλα χτυπά στο τείχος, νέο σουτ από τον άσο του ΟΦΗ πάνω από τα δοκάρια.

21:52

22': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο κερδίζει ο Βαζ. Η μπάλα στήνεται λίγο έξω από το ημικύκλιο.

21:50

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα, με τον ΟΦΗ να μην έχει ούτε τελική.

21:45

15': Κόρνερ για τον Πλατανιά από τα αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

21:43

13': Κίτρινη κάρτα στον Ουές.

21:41

12': Κίτρινη στον Γιαννούλη. Συμπλήρωσε κάρτες και χάνει τη ρεβάνς ο αριστερός οπισθοφύλακας του ΟΦΗ.

21:40

Ο Πλατανιάς πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

21:36

6': Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Λουκίνας φεύγει στην κόντρα, αποφεύγει τον Γιαννούλη και πασάρει στον Μπιανκόνι που σουτάρει υπό πίεση από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Σωτηρίου μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.

21:33

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στα Περιβόλια.

21:30

21:28

Με μπλε εμφανίσεις ο ΟΦΗ, με τις κλασικές ερυθρόλευκες οι γηπεδούχοι.

21:27

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:24

Το παιχνίδι θα παρακολουθήσουν μαζί από τις εξέδρες ο πρόεδρος της Ένωσης Β' Εθνικής Λεωνίδας Λεουτσάκος και ο ομόλογός του της Λίγκας Μηνάς Λυσάνδρου.

21:21

Παρά το απαγορευτικό, ο ΟΦΗ κατάφερε να έχει τελικά τον κόσμο του στο πλευρό του καθώς μετά από διαβουλεύσεις της αστυνομίας με τον Πλατανιά αποφασίστηκε να ανοίξει η θύρα 4 του γηπέδου.

21:18

Οι Χανιώτες τερμάτισαν δεύτεροι στη Β’ Εθνική, πίσω από τον Βόλο, ενώ οι «ασπρόμαυροι» κατέλαβαν την 13η θέση στη Σούπερ Λίγκα.

21:13

Η αναμέτρηση διεξάγεται στα Περιβόλια, με τον επαναληπτικό να έχει οριστεί για την Τετάρτη (22/5) στην έδρα του ΟΦΗ.

21:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το πρώτο από τα δύο παιχνίδια μπαράζ για την τελευταία διαθέσιμη θέση στη Σούπερ Λίγκα της νέας σεζόν, ανάμεσα στον Πλατανιά και τον ΟΦΗ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.