0
23:57

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:55

Η Λίβερπουλ κερδίζει με 4-0 τη Μπαρτσελόνα, κάνει μία ΕΠΙΚΗ ανατροπή και προκρίνεται στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:55

Τέλος στο ματς!

23:53

90+4': Όλη η Μπαρσελόνα μπροστά...

23:51

90+1': Οφσάιντ ο Μανέ, σωστό.

23:50

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:49

90': Τρίτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Φεύγει ο Σακίρι για να μπει ο Στάριτζ.

23:47

88': Αμύνεται μαζικά πλέον η Λίβερπουλ...

23:44

85': Αναγκαστική αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Στη θέση του Ορίγκι ο Γκόμεζ.

23:42

Τι κάνει απόψε η Λίβερπουλ!

23:40

80': Τρίτη αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα. Μάλκολμ αντί Ράκιτιτς.

23:39

Ο Αλεξάντερ-Άρνολοντ εκτελεί γρήγορα το κόρνερ, πιάνει στον ύπνο την άμυνα και ο Ορίγκι από κοντά κάνει το 4-0.

23:38

79': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:38

79': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα δεξιά.

23:36

76': Μακρινό σουτ από τον Αλεξάντερ-Άρνολντ, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

23:35

75': Κίτρινη κάρτα στον Σεμέδο.

23:34

74': Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα. Έξω ο Βιδάλ, μέσα ο Αρτούρ.

23:30

Συμπληρώθηκαν 70 λεπτά, με τη Μπαρτσελόνα να κυκλοφορήσει μπάλα και να φτιάξει φάσεις.

23:27

67': Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Εκτελείται το κόρνερ πλασαριστά, ο Ράκιτιτς βρίσκει τον Μέσι που εκτελεί από διαγώνια θέση αλλά ο Άλισον αποκρούει στη γωνία του και παραχωρεί νέο κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:26

67': Εκτελεί απευθείας ο Μέσι, η μπάλα χτυπά στο τείχος και βγαίνει κόρνερ.

23:25

66': Κίτρινη κάρτα στον Μάτιπ για φάουλ στον Μέσι 5-6 μέτρα έξω από το ημικύκλιο.

23:20

60': Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα. Σεμέδο αντί Κουτίνιο.

23:19

Απίστευτα πράγματα στο Άνφιλντ!

23:15

Φαρμακερή σέντρα του Σακίρι από τα αριστερά, κεφαλιά του Βαϊνάλντουμ και στα δίχτυα! 3-0 η Λίβερπουλ και έχουμε σκορ παράτασης.

23:15

56': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:13

Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ κλέβει από τα δεξιά από τον Άλμπα, σεντράρει και ο Βαϊνάλντουμ με σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι σκοράρει για το 2-0.

23:13

54': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:12

53': Κίτρινη κάρτα στον Ράκιτιτς για χέρι.

23:11

51': Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι πασάρει κάθετα στον εκτεθειμένο Σουάρες, ο οποίος πλασάρει αλλά ο Άλισον κάνει μεγάλη επέμβαση.

23:10

51': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Εκτελεί το κόρνερ ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, ο Φαν Ντάικ κάνει το τακουνάκι μέσα από την μικρή περιοχή αλλά ο Τερ Στέγκεν μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

23:09

50': Νέο κόρνερ για τη Λίβερπουλ και αυτό από τα αριστερά.

23:06

46': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, διώχνει η άμυνα της Μπαρτσελόνα.

23:05

23:04

Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, Βαϊνάλντουμ αντί Ρόμπερτσον.

22:50

Η Λίβερπουλ προηγείται με 1-0 της Μπαρτσελόνα χάρις στο γκολ του Ορίγκι στο 7'.

22:50

22:49

45+4': Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Τρομερή πάσα του Μέσι στον Άλμπα, που πλασάρει στην κίνηση αλλά ο Άλισον τον σταματά με διπλή προσπάθεια.

22:48

45+4': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:48

45+3': Συρτό σουτ του Μέσι από το ύψος της περιοχής, άουτ.

22:46

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Μπουσκέτς.

22:45

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:43

43': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, μετά από σουτ του Ρόμπερτσον που βρήκε στον Βιδάλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:40

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

22:40

40': Μικρή διακοπή για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Ρόμπερτσον.

22:38

38': Έχει πέσει ο ρυθμός στο Άνφιλντ.

22:33

33': Βγαίνει κουτσαίνοντας εκτός αγωνιστικού χώρου ο Χέντερσον αλλά επιστρέφει στο λεπτό.

22:31

32': Μικρή διακοπή. Στο έδαφος ο Χέντερσον, πιάνει το γόνατό του. Πονάει ο αρχηγός της Λίβερπουλ.

22:28

28': Κόρνερ για τη Μπαρτσελόνα από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά η φάση σταματά καθώς για οφσάιντ στον Σουάρες. Καλυπτόταν πάνως ο φορ της Μπαρτσελόνα.

22:25

Αποδοκιμάζεται από τους φίλους της Λίβερπουλ ο Σουάρες, κάθε φορά που ακουμπάει τη μπάλα. Δεν ξεχνιέται ο πανηγυρισμός του Ουρουγουανού στο γκολ του στο πρώτο ματς.

22:23

23': Δυνατό σουτ του Ρόμπερτσον από θέση μέσα αριστερά, του λέει «όχι» ο Τερ Στέγκεν.

22:18

19': Κακή απόκρουση της άμυνας της Λίβερπουλ από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Μέσι που επιχειρεί ένα φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Άλισον.

22:18

18': Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι φεύγει στην κόντρα, δίνει στον Κουτίνιο που πλασάρει με το δεξί μέσα από την περιοχή, με τον Άλισον να πέφτει και να αποκρούει.

22:14

14': Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Ο Άλμπα γυρίζει στον Μέσι που σουτάρει λίγο αριστερά από το σημείο του πέναλτι αλλά ο Άλισον αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:12

11': Κίτρινη κάρτα στον Φαμπίνιο.

22:10

10': Ο Μανέ πέφτει μέσα στην περιοχή από μαρκάρισμα του Λενγκλέ και ζητάει πέναλτι. Υπάρχει παράβαση, «παίζετε» λέει ο Τσακίρ.

22:09

9': Κόρνερ για τη Μπαρτσελόνα από τα αριστερά, αλλά δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:07

Ο Χέντερσον μπαίνει στην περιοχή, αποφεύγει τον Πικέ, εκτελεί από το σημείο του πέναλτι, ο Τερ Στέγκεν αποκρούει αλλά στην επαναφορά ο Οριγκί σκοράρει για το 1-0.

22:07

7': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:05

6': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:04

Πιέζουν ψηλά στο ξεκίνημα οι «ρεντς».

22:01

1': Ο Άλμπα προλαβαίνει τον Χέντερσον προτού σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα και παραχωρεί κόρνερ από τα δεξιά, που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:01

21:58

Ακούστηκε και ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ και είμαστε έτοιμοι για τη σέντρα.

21:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:53

Και τώρα η ώρα για το «You'll Never Walk Alone»...

21:52

Εξυπακούεται ότι στο Άνφιλντ δεν πέφτει... καρφίτσα.

21:51

Στην αντίπερα όχθη, ο Ερνέστο Βαλβέρδε θα στερηθεί τις υπηρεσίες των Ντεμπελέ και Ραφίνια.

21:47

Με σημαντικές απουσίες θα παραταχθούν οι «κόκκινοι» καθώς ο Γιούργκεν Κλοπ δεν μπορεί να υπολογίζει στους τραυματίες Σαλάχ και Φιρμίνο αλλά και στους Κεϊτά, Λαλάνα.

21:44

Οι «μπλαουγκράνα» έχουν ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό της διοργάνωσης, μετά και το υπέρ τους 3-0 στο πρώτο παιχνίδι στο «Καμπ Νόου».

21:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγώνας ρεβάνς για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Μπαρτσελόνα, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.