0
17:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:50

Ο Παναθηναϊκός επικρατεί με 4-0 του Παναιτωλικού και κλείνει τη σεζόν με μία γλυκιά γεύση.

17:50

Λήξη του αγώνα.

17:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:43

85': Τρίτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Έξω ο Μάρκος Πάουλο, μέσα ο Μπελεβώνης.

17:38

Ο Καμπετσής σουτάρει από διαγώνια θέση μέσα αριστερά, ο Γιαννακόπουλος αποκρούει ασταθώς και στην επαναφορά ο Εμμανουηλίδης σκοράρει για το 4-0.

17:38

81': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

17:37

80': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παρράς στη θέση του Μανά.

17:36

79': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Αθανασακόπουλος αντί Μακέντα.

17:34

77': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καμπετσής παίρνει τη θέση του Τζανδάρη.

17:32

74': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

17:27

69': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Λουσέρο εκτελεί επικίνδυνα ένα φάουλ από τα δεξιά, αλλά η μπάλα περνάει από όλους καθώς ο Μπαΐροβιτς δεν μπόρεσε να τη βρει.

17:26

68': Δυνατό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη έξω από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Γιαννακόπουλος.

17:24

66': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Αμαράλ αντί Τσοκάνη.

17:22

66': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Αρμενάκας, μέσα ο Εμμανουηλίδης.

17:19

61': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Γκούγκα εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, η μπάλα σκάει στο έδαφος και ο Κότσαρης αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

17:17

60': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

17:12

55': Οφσάιντ ο Μακέντα, σωστό.

17:11

54': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά, σταματά η φάση για οφσάιντ.

17:09

51': Ο Μακέντα αναλαμβάνει την εκτέλεση του φάουλ αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:08

50': Φάουλ του Άργκους στον Μακέντα, λίγο έξω από ημικύκλιο.

17:04

47': Εκτελεί απευθείας ο Μάρκος Πάουλο, πάνω στο τείχος η μπάλα.

17:03

46': Φάουλ στα όρια της μεγάλης περιοχής και αριστερά κερδίζει ο Παναιτωλικός.

17:03

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

16:46

Άκρως αποτελεσματικός ο Παναθηναϊκός που κερδίζει με 3-0 τον Παναιτωλικό.

16:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

16:42

42': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη.

16:40

Ο Θεοχάρης πασάρει στον κενό χώρο στον Μακέντα, που προλαβαίνει την έξοδο του Γιαννακόπουλο και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

16:40

40': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:38

37': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μακέντα πάει να κάνει κάτι ανάλογο με τη φάση του γκολ, αλλά αυτή το φορά ο Γιαννακόπουλος αποκρούει με τα πόδια.

16:37

35': Ελέγχει πλήρως το παιχνίδι ο Παναθηναϊκός, που δεν απειλείται.

16:30

30': Σκοράρει ο Μάρκος Πάουλο αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ο Άργκους που συμμετείχε στη φάση ήταν οριακά εκτεθειμένος.

16:25

Ο Παναθηναϊκός έχει βάλει από νωρίς τις βάσεις για τη νίκη...

16:19

Ο Μακέντα μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, σουτάρει και νικά τον Γιαννακόπουλο που έκανε κάκιστη εκτίμηση. 2-0 οι γηπεδούχοι.

16:19

19': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:14

Εκτελεί ξανά από την άσπρη βούλα ο Χατζηγιοβάνης, βρίσκει και πάλι στόχο και γράφει το 1-0.

16:14

14': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:13

Εκτελεί το πέναλτι ο Χατζηγιοβάνης και ευστοχεί αλλά ο Τζήλος δίνει επανάληψη.

16:12

Ο Κάτσε προσπαθεί να πιάσει την κεφαλιά, ο Άργκους, τον απωθεί λίγο με το δεξί του χέρι και τον ανατρέπει. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο αμυντικός των φιλοξενούμενων.

16:12

12': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:11

11': Ο Μπαΐροβιτς πασάρει στον Λουσέρο ο οποίος εκτελεί από το ύψος της περιοχής αλλά ο Κότσαρης μπλοκάρει.

16:09

9': Μακρινό σουτ από τον Γκούγκα, εντελώς άστοχο.

16:05

4': Επικίνδυνη σέντρα του Στάικου από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Γιαννακόπουλος.

16:01

1': Σέντρα στο ΟΑΚΑ.

15:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:52

Υπενθυμίζεται ότι αυτό θα είναι το τελευταίο ματς του Τραϊανού Δέλλα στον πάγκο του Παναιτωλικού καθώς ο Θεσσαλονικιός κόουτς έχει προαναγγείλει την αποχώρησή του.

15:51

Ελάχιστος ο κόσμος στο Στάδιο, μετά βίας 2.000 και αν στις εξέδρες.

15:49

Στο ΟΑΚΑ θα εφαρμοστεί πειραματικά για πρώτη φορά σε αγώνα της κορυφαίας κατηγορίας ποδοσφαίρου της χώρας μας το VAR.

15:45

Το παιχνίδι διεξάγεται με την παρουσία φίλων του «τριφυλλιού» καθώς έληξε η τιμωρία δύο αγωνιστικών κεκλεισμένων των θυρών που του είχε επιβληθεί για τα έκτροπα στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

15:43

Στη δέκατη θέση με 33 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, τρεις λιγότερους από τους όγδοους Αγρινιώτες.

15:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός, στο πλαίσιο της 30ής και τελευταίας αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Κότσαρης, Θεοχάρης, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Χατζηθεοδωρίδης, Στάικος, Κάτσε, Τζανδάρης, Χατζηγιοβάνης, Αρμενάκας, Μακέντα
Αναπ: Διούδης, Γιόχανσον, Αποστολάκης, Εμμανουηλίδης, Αθανασακόπουλος, Κουλιμπαλί, Καμπετσής
Γιαννακόπουλος, Τσιγγάρας, Μιχάι, Άργκους, Τσοκάνης, Μάρκος Πάουλο, Λουσέρο, Γκούγκα, Ντουάρτε, Μανά, Μπαΐροβιτς
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Βασιλούδης, Μάλης, Αμαράλ, Γιαννιώτης, Μπελεβώνης, Παρράς.
Ρέφερι: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γκάγκας (Λάρισας) 4ος: Κομίνης (Θεσπρωτίας)