Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στη Ριζούπολη καλή συνέχεια. Ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr.

Κυρίαρχη η Λαμία στο β' ημίχρονο, πήρε δίκαια το διπλό.

Χειροκροτούν οι φίλαθλοι της Λαμίας...

20:50

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Λαμία 0-3.

20:49

90'+4: Ο Οριούελα από πλάγια θέση, σουτ απομακρύνει ο Κατσίκας. Νέο κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά με τον Ντ' Ούρσο, διώχνουν οι αμυντικοί της Λαμίας.

20:48

90'+3: Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά με τον Ντ' Ούρσο, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:47

Αποθεώνεται από τους οπαδούς της Λαμίας ο Χάβος.

20:46

90'+1: Μακρινό σουτ Αγρόδημου, με διπλή προσπάθεια ο Κατσίκας.

20:46

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία λεπτά οι καθυστερήσεις...

20:44

Χωρίς φάσεις τα τελευταία λεπτά, που έχουν διαδικαστικό ρόλο...

20:42

"Η ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει τους φιλάθλους που μας στήριξαν, κάναμε λάθη για τη φετινή καταστροφική χρονιά. Θα κάνουμε την προσπάθεια μας για την επιστροφή στη Σούπερ Λίγκα", αναφέρει από τα μεγάφωνα της Ριζούπολης το γραφείο Τύπου των "κυανόλευκων" εκ μέρους της διοίκησης της ιστορικής ομάδας.

20:40

84': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αναστασιάδης στη θέση του Καρυπίδη.

20:35

79': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Απόλλωνα Σμύρνης ο Λευτέρης Βελέντζας. Ο Κοντογιαννόπουλος αντί του Γαρουφαλιά.

20:33

77': Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τομάς στη θέση του Μπερτόλιο.

20:31

75': Σουτ Ντ' Ούρσο από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Κατσίκας.

20:26

71': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Οικονομόπουλος σντί Ναζλίδη.

20:26

71': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ασούμπρε στη θέση του Μπαράλες.

20:25

Σέντρα Βάντερσον, η μπάλα κοντράρει στον Οριουέλα, αλλάζει πορεία και με αυτογκόλ 0-3.

20:25

70': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:22

67': Ευκαιρία για τη Λαμία. Σέντρα Καραμάνου από τα δεξιά, κεφαλιά Μπαράλες, διώχνει ο Αστράς.

20:21

66': Σουτ Μπαράλες χωρίς δύναμη από τα αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Αστράς.

20:20

65': Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά, εκτελεί ο Οριουέλα, πάνω από την εστία του Κατσίκα.

20:18

63': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ακόστα στη θέση του Ρώσση.

20:17

Μπαράλες σε Μπερτόλιο με τακουνάκι σε Καραμάνο, νέο τακουνάκι σε Μπερτόλιο ξανά, σουτ ο τελευταίος από θέση τετ α τετ και 0-2. Υπέροχο τέρμα.

20:17

62': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:14

59': Ένα κόρνερ που δεν δίνεται στον Απόλλωνα προκαλεί τις διαμαρτυρίες των φίλων των γηπεδούχων... Λάθος από τον ρέφερι.

20:12

57': Σουτ Βάρκα από θέση μέσα δεξιά, κόντρα και κόρνερ. Εκτελεί ο Ρώσση από τα δεξιά, μαζεύει ο Κατσίκας.

20:09

54': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Γκίνο το γύρισμα, σουτ στην κίνηση του Ντ' Ούρσο στην κίνηση από θέση μέσα αριστερά, διώχνει σωτήρια ο Κατσίκας.

20:08

53': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά με τον Πίτι, υπάρχει επιθετικό φάουλ από τον Μπαράλες.

20:05

Στο κέντρο της εστίας η μπάλα από την εκτέλεση του Μπαράλες και Απόλλων Σμύρνης - Λαμία 0-1.

20:05

50': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:04

49': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Λαμία. Ο Αστράς ανατρέπει τον Βασιλαντωνόπουλο.

20:03

47': Σέντρα-σουτ Ρώσση από τα αριστερά, άουτ.

20:01

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές Απόλλων και Λαμία.