0
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:52

Τέλος και στο Τορίνο. Ο Άγιαξ παίρνει τεράστιο διπλό (1-2) με ανατροπή επί της Γιουβέντους και προκρίνεται.

23:50

Η Μπαρτσελόνα κερδίζει με 3-0 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μέσι, και επιστρέφει στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ μετά από τέσσερα χρόνια.

23:50

Λήξη του αγώνα.

23:49

90+1': Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Ο Σουάρες αφήνει για τον Μέσι που προσποιείται και σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά ο Ντε Χέα αποκρούει με τις γροθιές.

23:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:47

90': Ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Νταλότ σεντράρει από τα δεξιά, κεφαλιά - ψαράκι του Αλέξις Σάντσες στην κίνηση αλλά ο Τερ Στέργκεν αποκρούει ενστικτωδώς σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:46

89': Ο Σουάρες επιχειρεί ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ από το ύψος της περιοχής, λίγο πάνω από την εστία η μπάλα.

23:42

85': Κόρνερ για τη Μπαρτσελόνα από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

23:38

81': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Βαλβέρδε. Ντεμπελέ αντί Κουτίνιο.

23:37

80': Τρίτη αλλαγή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Έξω ο Λίνγκαρντ, μέσα ο Αλέξις Σάντσες.

23:36

79': Σουτ του Λίνγκαρντ λίγο έξω από το ημικύκλιο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:35

77': Κίτρινη κάρτα στον Σουάρες για διαμαρτυρία.

23:32

75': Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα. Βγαίνει ο Αρτούρ, μπαίνει ο Βιδαλ.

23:30

73': Αλλαγή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Ράσφορντ αφήνει τη θέση του στον Λουκάκου.

23:29

Ο Άγιαξ γυρίζει το ματς στο Τορίνο. Προηγείται με 1-2 της Γιουβέντους με γκολ του Ντε Λιχτ στο 67'.

23:28

70': Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα. Έξω ο Σέρτζι Ρομπέρτο, μέσα ο Σεμέδο.

23:25

Γιουβέντους και Άγιαξ παραμένουν ισόπαλοι 1-1 στο 65'.

23:23

65': Αλλαγή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Νταλότ αντί Μαρσιάλ.

23:22

64': Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι επιχειρεί ένα εντυπωσιακό ψαλιδάκι από τη μικρή περιοχή, μόλις άουτ η μπάλα.

23:19

Ο Κουτίνιο πιάνει ένα καταπλητικό πλασέ έξω από την περιοχή, η μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» της εστίας του Ντε Χέα και... 3-0!

23:19

61': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

23:15

57': Ελέγχει πλήρως το παιχνίδι η Μπαρτσελόνα.

23:09

51': Κόρνερ για τη Μπαρτσελόνα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:05

47': Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Ο Σουάρες γυρίζει από τα αριστερά στο ύψος του πέναλτι, ο Μέσι πλασάρει με τη μία αλλά ο Γιανγκ βάζει σωτήρια το πόδι και παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:03

Έναρξη δεύτερου μέρους.

22:50

Ημίχρονο και στο Τορίνο: Γιουβέντους - Άγιαξ 1-1.

22:49

Η Μπαρτσελόνα με δύο γκολ του Μέσι προηγείται με 2-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και έχει κλειδώσει την πρόκριση στα ημιτελικά.

22:47

22:47

45+2': Τεράστια ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι ταλαιπωρεί τον Τζόουνς, πασάρει κάθετα στον Άλμπα εκείνος γυρίζει παράλληλα στον Σέρτζι Ρομπέρτο ο οποίος δεν μπορεί να νικήσει από κοντά τον Ντε Χέα που αποκρούει με το κεφάλι!

22:45

22:44

Εκτελεί απευθείας ο Ράσφορντ, πάνω στο τείχος.

22:43

43': Φάουλ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σε καλή θέση, 5-6 μέτρα εκτός περιοχής και αριστερά.

22:41

41': Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Ράκιτιτς πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Ντε Χέα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

22:38

38': Ο Πογκμπά δοκιμάζει ένα σουτ από απόσταση, μπλοκάρει σταθερά ο Τερ Στέγκεν.

22:36

Ο Άγιαξ ισοφαρίζει σε 1-1 με γκολ του Φαν ντε Μπέκ. Σκορ παράτασης στο Τορίνο.

22:36

35': Εκτελεί απευθείας ο Μέσι, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

22:35

35': Φάουλ για τη Μπαρτσελόνα, 10-12 μέτρα έξω από την περιοχή.

22:34

34': Έχει φέρει στα μέτρα της το παιχνίδι η Μπαρτσελόνα.

22:29

Ανοίγει το σκορ η Γιουβέντους στο 28' με τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

22:26

26': Ο Μέσι σουτάρει από δύσκολη γωνία και αριστερά, πάνω από τα δοκάρια.

22:22

Στο Τορίνο το 0-0 ανάμεσα σε Γιουβέντους και Άγιαξ παραμένει.

22:20

Ο Μέσι πλασάρει με το δεξί από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ο Ντε Χέα δεν μπορεί να συγκρατήσει τη μπάλα και... 2-0! Απίστευτη γκάφα από τον γκολκίπερ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που φέρει σοβαρή ευθύνη για το γκολ.

22:20

20': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

22:16

Ο Μέσι κλέβει, κάνει το... τούνελ στον Φρεντ και με χαμηλό πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νικάει τον Ντε Χέα για το 1-0.

22:16

16': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

22:14

14': Σουτ του Ράσφορντ από το ύψος της περιοχής, μαζεύει εύκολα ο Τερ Στέγκεν.

22:10

11': Ο Ράκιτιτς πέφτει μέσα στην περιοχή από μαρκάρισμα του Φρεντ και ο Μπριχ δίνει πέναλτι. Εν συνεχεία ο Γερμανός ρέφερι συμβουλεύτηκε το VAR και πήρε πίσω την αρχική του απόφαση, θεωρώντας ότι δεν υπήρξε παράβαση.

22:10

10': Κόρνερ για τους Καταλανούς από τα αριστερά, απομακρύνει ο Πογκμπά.

22:07

Πολύ πιο δυνατά έχει μπει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που πιέζει ψηλά.

22:04

4': Κόρνερ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:02

Ο Πογκμπά κάνει υπέροχη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας στον Ράσφορντ, ο οποίος βγαίνει τετ α τετ με τον Τερ Στέγκεν, κάνει ένα σκαφτό πλασέ, στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ η μπάλα.

22:01

1': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

22:01

21:59

Κατάμεστο φυσικά το «Καμπ Νου».

21:57

Και τώρα ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:54

Την ίδια ώρα στο Τορίνο, η Γιουβέντους υποδέχεται τον Άγιαξ στη ρεβάνς του 1-1 στο Άμστερνταμ. Παιχνίδι για το οποίο θα έχετε ενημέρωση.

21:47

Οι «μπλαουγκράνα» έχουν σαφέστατο προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά μετά και το υπέρ τους 0-1 στο πρώτο ματς στο «Ολντ Τράφορντ».

21:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ανάμεσα στη Μπαρτσελόνα και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, για τους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.