1
16:49

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας στο a-sports.gr. Καλό σας απόγευμα.

16:48

Τέλος του αγώνα. Καλύτερος ο Απόλλωνας Λάρισας κέρδισε 3-1, σε ένα ματς που είχε πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες.

16:47

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Μπιμάι.

16:46

90+3': Αποβλήθηκε με δύο κίτρινες ο Σουλιώτης.

16:46

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Σουλιώτη και αποβολή. Το επεδίωξε ο αμυντικός των γηπεδούχων για να μην συμπληρώσει 10 κίτρινες και χάσει όλα τα υπόλοιπα ματς.

16:45

90+2': Ο Μαρκολίνο βρίσκει τον Πολέτο, τον οποίο νικάει σε τετ α τετ ο Ταϊρης και διώχνει κόρνερ με τα πόδια.

16:44

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Λάσκαρη.

16:44

4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:41

88': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Απόλλωνα Λάρισας. Το εκτελεί οι Μαρκολίνο με πάσα στον Πολέτο, κερδίζει φάουλ ο Απόλλωνας Λάρισας από δεξιά έξω από την περιοχή.

16:37

85': Κόρνερ από αριστερά για τα Τρίκαλα. Στο έδαφος ο Λίταινας, του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες και βγαίνει εκτός. Ο Ράντι εκτελεί το κόρνερ, σουτ του Τριανταφυλλάκου στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα σκάει και πηγαίνει στα χέρια του Μαντζάρη.

16:35

83': Ο Μπιμάι στη θέση του Μπραμπίγια στην τρίτη και τελευταία αλλαγή του Απόλλωνα Λάρισας.

16:35

Στις εξέδρες υπάρχουν και 50 οπαδοί των Τρικάλων.

16:32

Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, που ήταν καταιγιστικός μέχρι τώρα.

16:28

75': Ο Τασιούλης στη θέση του Γκουντρουμπή στη δεύτερη αλλαγή του Απόλλωνα Λάρισας.

16:25

72': Κόρνερ από δεξιά για τα Τρίκαλα. Το εκτελεί ο Ράντι, διώχνει ο Κουρτεσιώτης στο δεύτερο δοκάρι.

16:24

71': Απ' ευθείας εκτέλεση του Τριανταφυλλάκου έξω από την περιοχή και προς τα αριστερά, η μπάλα περνάει λίγο άουτ από δεξί δοκάρι και άουτ.

16:23

70': Κίτρινη κάρτα στον Σουλιώτη.

16:22

69': Σέντρα του Ντόση από αριστερά, κεφαλιά του Καπού από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα περνάει δίπλα από τη συμβολή των δοκών και άουτ.

16:20

67': Ο Ταϊρης αποκρούει το σουτ του Πολέτο και κόρνερ η μπάλα. Το εκτελεί ο Μπραμπίγια, πετάγεται ο Χατζής, αλλά αστοχεί.

16:14

61': Ο Νιάρος στη θέση του τραυματία Σμυρλή στην τρίτη αλλαγή των Τρικάλων.

16:14

61': Μακρινό, αλλά άστοχο το δεξί σουτ του Σκούπρα έξω από την περιοχή.

16:11

58': Ο Σμυρλής βγαίνει τετ α τετ από μπαλιά του Συμελίδη, αλλά στραβοπατάει, πέφτει και δεν μπορεί να σουτάρει.

16:08

55': Κόρνερ για τα Τρίκαλα από αριστερά. Το εκτελεί ο Ράντι, δεν μπορεί να διώξει ο Μαντζάρης, από κοντά ο Κούλπας στέλνει την μπάλα άουτ.

16:08

55': Ο Κούλπας στη θέση του Ντιαλό για τα Τρίκαλα.

16:06

53': Κόρνερ από αριστερά για τους γηπεδούχους. Το εκτελεί ο Μπραμπίγια, διώχνει ο Γκότοβος.

16:04

51': Ο Μαρκολίνο στη θέση του Ράμος για τον Απόλλωνα Λάρισας.

16:04

51': Κίτρινη κάρτα ο Ράντι.

16:03

50': Σουτ του Συμελίδη έξω από την περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο Μαντζάρης. Το εκτελεί ο Ράντι, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

16:02

Το εκτελεί ο Τριανταφυλλάκος, που στέλνει την μπάλα δεξιά, πέφτει σωστά ο Μαντζάρης, αλλά δεν μπορεί να πιάσει την μπάλα και 3-1!

16:02

49': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

16:01

48': Πέναλτι για τα Τρίκαλα, που κερδίζει ο Σμυρλής.

16:01

47': Τρομερή ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Πολέτο να φτάνει τετ α τετ, αλλά ο Ντιαλό διορθώνει το λάθος του και την τελευταία στιγμή διώχνει με προβολή από πίσω.

15:59

46': Καπός στη θέση του Γκουγκούδη για τα Τρίκαλα.

15:59

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

15:45

Τέλος α' ημιχρόνου. Πολύ καλύτερος ο Απόλλωνας Λάρισας έχει πετύχει τρία γκολ, έχει ένα δοκάρι και ένα χαμένο τετ α τετ.

15:44

45+1': Ο Τριανταφυλλάκος εκτελεί απ' ευθείας φάουλ έξω από την περιοχή και αριστερά, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

15:44

1 λεπτό οι καθυστερήσεις.

15:42

44': Σουτ του Πάνου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα περνάει άουτ.

15:42

44': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπραμπίγια, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:41

43': Δοκάρι για τον Απόλλωνα Λάρισας από το δεξί σουτ του Μπραμπίγια, που αλλάζει την μπάλα με τον Ράμος στο κόρνερ και κάνει δεξί σουτ με φάλτσο από τη γωνία της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και στον Ντόση, χτυπάει στο δοκάρι και νέο κόρνερ.

15:40

42': Ο Ταϊρης "νικάει" στο τετ α τετ τον Ράμος και κόρνερ η μπάλα.

15:38

40': Γύρισμα του Πολέτο από δεξιά, ο Λίταινας υπό πίεση αστοχεί από το ύψος της μικρής περιοχής.

15:37

39': Μονοκόμματο διαγώνιο βολέ του Ντόση από αριστερά η μπάλα καταλήγει άουτ.

15:34

36': Οφσάιντ ο Πολέτο.

15:32

Διακοπή στο παιχνίδι, στο έδαφος ο Ράμος. Βγαίνει έξω από το γήπεδο για τις πρώτες βοήθειες και επιστρέφει ο Βραζιλιάνος.

15:29

31': Κίτρινη κάρτα στον Γκουντρουμπή.

15:27

29': Οφσάιντ ο Γκουντρουμπής.

15:26

27': Απίθανη ντρίμπλα από τον Μπραμπίγια μέσα στην περιοχή, σήκωσε με το τακουνάκι την μπάλα και την πέρασε πάνω από τον Ντόση!

15:24

26': Κόρνερ για τα Τρίκαλα από δεξιά, το εκτελεί ο Ράντι, αλλά η μπάλα φεύγει εκτός περιοχής.

15:22

Εκτελεί το κόρνερ ο Μπραμπίγια, η μπάλα φτάνει στον Γκουντρουμπή, που σουτάρει, παρεμβολή από τον Χατζή στη μικρή περιοχή και 3-0.

15:22

24': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ!

15:21

23': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από δεξιά.

15:20

22': Κόρνερ για τα Τρίκαλα από δεξιά. Το εκτελεί ο Ράντι, διώχνει ο Κοντοές.

15:14

Ο Μπραμπίγια βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, ο Ταϊρης τον "νικάει" στο τετ α τετ, η μπάλα σηκώνεται και πηγαίνει δεξιά και ο Γκουντρουμπής από κοντά κάνει το 2-0.

15:14

16': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ!

15:09

11': Κόρνερ για τα Τρίκαλα, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:08

Ο Μπραμπίγια εκτελεί το κόρνερ χαμηλά, λάθος διώξιμο του Λάσκαρη, δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Σκούπρα η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και γκολ 1-0.

15:08

10': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ!

15:07

9': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας από αριστερά.

15:01

3': Κόρνερ για τα Τρίκαλα από δεξιά. Το εκτελεί ο Ράντι, γίνεται διπλή κόντρα και ο Ντιαλό στο πρώτο δοκάρι βγάζει την μπάλα άουτ.

14:59

Το παιχνίδι ξεκινάει.

14:56

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση. Οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

12:45

Το παιχνίδι στη Φιλιππούπολη ξεκινά στις 15:00 της Κυριακής (14/4).

Μαντζάρης, Κουρτεσιώτης, Κοντοές, Σουλιώτης, Λίταινας, Ράμος, Σκούπρας, Χατζής, Πολέτο, Γκουντρουμπής, Μπραμπίγια.
Αναπ: Γκέκας, Καμπέρης, Μπιμάι, Τασιούλης, Ζίκο, Μαρκολίνο, Βάσενας.
ΤΡΙΚΑΛΑ
Ταΐρης, Ντιαλό, Γκότοβος, Πάνος, Ντόσης, Τριανταφυλλάκος, Γκουγκούδης, Λάσκαρης, Σμυρλής, Ράντι, Συμελίδης.
Αναπ: Γιδόπουλος, Νιάρος, Κούλπας, Καπός, Συριόπουλος, Σισέ, Αντρόνικ.
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας). Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Χρηστάκος (Πειραιά). 4ος: Μπεκιάρης (Καρδίτσας).