1
20:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:54

ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-1. Οι Θεσσαλονικείς δεν καταφέρνουν να στεφθούν πρωταθλητές στη Λάρισα και ο τίτλος παίρνει... παράταση.

20:48

89': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας κοντρολάρει με το δεξί, εκτελεί με το αριστερό έξω από την περιοχή, μόλις άουτ. Βρήκε και στον Σφιντέρσκι η μπάλα.

20:47

88': Ο Καρέλης σουτάρει από το πέναλτι, μπλοκάρει με διπλη προσπάθεια ο Κρίστινσον.

20:46

87': Κίτρινη κάρτα στον Μπράλιτς.

20:45

86': Και τρίτη αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Έξω ο Γιακιμόβσκι, μέσα ο Γκόλιας.

20:44

85': Ο Μάτος σουτάρει έξω από την περιοχή, πλάγιο άουτ η μπάλα!

20:43

84': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός αφήνει τη θέση του στον Καρέλη.

20:38

79': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Ολιβέιρα, μέσα ο Ζαμπά.

20:34

74': Εκτελεί απευθείας ο Πέλκας, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

20:33

74': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, 5-6 μέτρα έξω από το ημικύκλιο.

20:27

68': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός σεντράρει από τα δεξιά, ο Σφιντέρσκι πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνά ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του ακίνητου Κρίστινσον.

20:24

Ο Ζίβκοβιτς πασάρει αριστερά στον Γιακιμόφσκι που πιάνει ένα υπέροχο φαλτσαριστό σουτ, στέλνοντας τη μπάλα στην απέναντι γωνία. 1-1 η ΑΕΛ.

20:24

64': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:20

Υπενθυμιζούμε πως αν ο ΠΑΟΚ νικήσει στέφεται και μαθηματικά πρωταθλητής.

20:15

Εκτελείται το κόρνερ, απομακρύνει ο Γιακιμόφσκι και ο Πέλκας με βολέ εκτός περιοχής νικά τον Κρίστινσον για το 0-1.

20:14

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:14

55': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

20:11

52': Εκτελεί απευθείας ο Γιακιμόβσκι, πέφτει στη δεξιά του γωνία και παραχωρεί κόρνερ ο Πασχαλάκης. Από το κόρνερ ο Μπράλιτς πιάνει την κεφαλιά αλλά δεν μπορεί να σκοράρει.

20:10

51': Κίτρινη κάρτα στον Λημνιό για ένα φάουλ 6-7 μέτρα έξω από την περιοχή.

20:07

48': Ο Γιακιμόβσκι εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από πλάγια θέση δεξιά, πάνω από τα δοκάρια.

20:05

Δεν είναι καλά τα νέα για τον τραυματισμό του Βιεϊρίνια, καθώς οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για ζημιά στο γόνατο.

20:04

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

19:49

ΑΕΛ και ΠΑΟΚ στο 0-0. Οι Θεσσαλονικείς είχαν τις ευκαιρίες αλλά ο Κρίστινσον κράτησε το μηδέν για την εστία του.

19:49

19:47

45+2': Εκτελεί απευθείας ο Ολιβέιρα, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:46

45+1': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΟΚ, λίγο έξω από το ημικύκλιο και στην ευθεία της εστίας.

19:46

19:43

43': Και δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπέρτος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αποχωρεί υποβασταζόμενος. Μέσα ο Καρανίκας.

19:38

38': Ο Μπίσεσβαρ κοντρολάρει με το δεξί, πλασάρει με το αριστερό λίγο έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:36

36': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Γιαννούλης αντί Βιεϊρίνια.

19:34

33': Ο Βιεϊρίνια έχει περάσει εκτός γηπέδου, πιάνοντας το δεξί του γόνατο. Θα γίνει αλλαγή ο αρχηγός του ΠΑΟΚ.

19:32

31': Πλασέ του Φατιόν εκτός περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

19:28

29': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γκόικοβιτς ζαλίζεται μετά από ένα χτύπημα που δέχθηκε από τον Κρίστινσον και παραχωρεί τη θέση του στον Ζίζιτς.

19:26

26': Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς, μπλοκάρει ο Πασαχαλάκης.

19:23

23': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός «αδειάζει» με υπέροχη προσποίηση δύο παίκτες της ΑΕΛ μέσα στην περιοχή, πλασάρει αλλά ο Κρίστινσον αποκρούει με το πόδι.

19:19

19': Οφσάιντ ο Μπέρτος.

19:16

15': Έχει πάρει τα ηνία ο ΠΑΟΚ.

19:12

11': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά, αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο Κρίστινσον που δεν αποφέρει κάτι.

19:10

10': Ο Πέλκας πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Γκόικοβιτς με σωτήριο τάκλιν κόβει τη μπάλα που είχε πορεία προς την εστία.

19:09

8': Σουτ του Σάκχοφ έκτος περιοχής, εντελώς άστοχο.

19:06

5': Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν.

19:03

Έχει μπει με διάθεση να πιέσει ψηλά η ΑΕΛ.

19:01

18:58

Με λευκές εμφανίσεις η ΑΕΛ, με γκρι ο ΠΑΟΚ.

18:57

Συννεφιασμένος ο καιρός στη Λάρισα, στους 14 βαθμούς η θερμοκρασία.

18:49

Από την άλλη, οι Θεσσαλοί βρίσκονται στη δέκατη θέση της βαθμολογίας, με 30 βαθμούς, και κυνηγούν ένα θετικό αποτέλεσμα για να αποφύγουν την επικίνδυνη ζώνη.

18:45

Ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη για να κατακτήσει τον τίτλο, μετά από 34 χρόνια.

18:37

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον ΠΑΟΚ, για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.