3
17:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας απόγευμα.

17:50

Τέλος του αγώνα. Η ΑΕΚ ανέβασε τέμπο στο β' ημίχρονο και εκμεταλλευόμενη την ανυπαρξία και την παθητική στάση της Ξάνθης ανέτρεψε το σκορ σε ενάμιση λεπτό και έφτασε στη νίκη με 3-1.

17:48

Ο Λιβάγια βγάζει έξοχη κάθετη μπαλιά στην αντεπίθεση στον Μπογέ, που εφορμά από το ημικύκλιο του κέντρου φτάνει απέναντι στον Ζίβκοβιτς και με αριστερό πλασέ, δοκάρι και μέσα, κάνει το 1-3.

17:48

90+2': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:47

90+1': Κίτρινη στον Μπαριέντος για σκληρό φάουλ στον Χουλτ.

17:46

4 λεπτά οι καθυστερήσεις στο β' ημίχρονο.

17:45

90': Κίτρινη στον Μπογέ.

17:44

88': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπαριέντος, ο Λισγάρας βρίσκει την μπάλα, που πάει στον Μπρίτο, αλλά το σουτ που κάνει από θέση μέσα αριστερά καταλήγει άουτ.

17:42

87': Κόρνερ για την Ξάνθη από αριστερά, αλλά η εναέρια σύγκρουση Μάνταλου και Κασάδο έχει αφήσει και τους δύο παίκτες στο έδαφος, αφού χτύπησαν τα κεφάλια τους.

17:41

86': Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια.

17:39

83': Κόρνερ για την ΑΕΚ από δεξιά. Το εκτελεί ο Γκάλο, διώχνει με γροθιά ο Ζίβκοβιτς.

17:36

Η Ξάνθη πλήρωσε την παθητικότητά της.

17:34

79': Ο Σιμόες στη θέση του Γαλανόπουλου στην τελευταία αλλαγή και της ΑΕΚ.

17:33

78': Ο Μπρίτο στη θέση του Ντε Αμορίμ στην τελευταία αλλαγή της Ξάνθης.

17:32

76': Δυνατό δεξί σουτ του Μελιόπουλου από θέση μέσα δεξιά, πέφτει και αποκρούει ο Τσιντώτας.

17:31

75': Κόρνερ για την ΑΕΚ από αριστερά, μετά τη σωτήρια παρέμβαση του Κοβάσεβιτς στην αντεπίθεση και πριν η μπάλα φτάσει στον Χουλτ από την πάσα του Πόνσε. Το εκτελεί ο Γκάλο, κεφαλιά άουτ του Οικονόμου.

17:30

75': Ο Ντε Αμορίμ εκτελεί το κόρνερ, διώχνει με γροθιά ο Τσιντώτας.

17:29

74': Ο Μελιόπουλος στη θέση του Καμαρά.

17:29

74': Κόρνερ για την Ξάνθη από αριστερά.

17:26

Σέντρα του Γκάλο από δεξιά, ο Πόνσε κοντρολάρει την μπάλα με το στήθος και πριν σκάσει στο έδαφος εκτελεί από κοντά και 1-2.

17:25

70': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:23

Το κόρνερ εκτελείται με πάσα, σουτ του Μάνταλου από την γωνία της περιοχής, διώχνει ο Λισγάρας, ο Κοβάσεβιτς όμως από πλάγια δεξιά τη στέλνει σαν σένρα μέσα στην "καρδιά" της άμυνας και ο Οικονόμου σουτάρει με τη μία και ισοφαρίζει σε 1-1.

17:23

68': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:23

68': Κόρνερ από αριστερά για την ΑΕΚ.

17:21

66': Ο Μπογέ στη θέση του Αλμπάνη στη δεύτερη αλλαγή της ΑΕΚ.

17:20

Εντελώς αμυντική η συμπεριφορά της Ξάνθης στο β' ημίχρονο.

17:19

64': Κόρνερ για την ΑΕΚ από δεξιά. Το εκτελεί ο Γκάλο, αλλά η μπάλα περνάει απ' όλους και βγαίνει εκτός περιοχής.

17:17

62': Μπαλιά του Μάνταλου στπο πέναλτι για τον Λιβάγια, που εντελώς μόνος του σουτάρει απ' ευθείας, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ, ενώ συλλαμβάνεται και σε θέση οφσάιντ.

17:15

60': Κίτρινη κάρτα ο Μάνταλος.

17:14

59': Κόρνερ για την ΑΕΚ από αριστερά, μετά το σουτ του Χουλτ και την απόκρουση του Ζίβκοβιτς. Εκτελείται με πάσα, αλλά ο Λιβάγια δεν περνάει σωστά την μπάλα στην περιοχή.

17:13

59': Κίτρινη κάρτα στον Γέντρισεκ, που διαμαρτύρεται για την σκαριά στο πόδι από τον Γαλανόπουλο σε προηγούμενη φάση.

17:13

59': Ο Καντά στη θέση του Γέντρισεκ, λόγω τραυματισμού.

17:11

Μετατοπίζεται αριστερά ο Μάνταλος, δεξιά ο Αλμπάνης και ο Λιβάγια πάει πίσω από τον Πόνσε.

17:10

55' Ο Λιβάγια μπαίνει στη θέση του Κλωναρίδη.

17:09

54': Κόρνερ για τρην ΑΕΚ από αριστερά. Εκτελεί με πάσα ο Γκάλο, ξαναπαίρνει την μπάλα ο Βραζιλιάνος από τον Αλμπάνη, αλλά η σέντρα του καταλήγει κατευθείαν άουτ, ενώ ο Καμαράσπρώχνει με το χέρι τον Μάνταλο. Υπάρχει υποψία πέναλτι, αλλά όχι σιγουριά και γι' αυτό δεν το δίνει ο ρέφερι.

17:07

52': Σέντρα του Χουλτ από αριστερά, κεφαλιά-ψαράκι του Μάνταλου από τα 6 μέτρα, η μπάλα πάει στη μέση της εστίας και μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς με δύο προσπάθειες.

17:05

50': Βολέ του Ζίβκοβιτς, ο Σβάρνας μπερδεύτεται με τον Τσιντώτα, που βγαίνει, βρίσκει την μπάλα με το στήθος ο σέντερ μπακ, χτυπάει άτσαλα στα χέρια του τερματοφύλακα και προ του Κάστρο προλαβαίνει και διώχνει ο Οικονόμου.

17:05

50': Συρτό, αλλά αδύναμο σουτ του Γκάλο με αριστερό μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

17:03

Χωρίς κάποια αλλαγή στην 11άδα τους οι δύο ομάδες.

17:01

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:45

Τέλος α' ημιχρόνου. Η Ξάνθη πιο... κυνική έβαλε το γκολ με τον Κάστρο και προηγείται.

16:45

45+1': Κόρνερ για την ΑΕΚ από δεξιά. Το εκτελεί ο Γκάλο, διώχνει ο Γέντρισεκ.

16:44

1 λεπτό οι καθυστερήσεις στο α' ημίχρονο.

16:43

44': Σέντρα του Κλωναρίδη από δεξιά, φεύγει η μπάλα από τον Ζίβκοβιτς, που πέφτει να μπλοκάρει, φτάνει στον Αλμπάνη, που δεν σουτάρει απ' ευθείας από τη μικρή περιοχή και τελικά του φεύγει το κοντρόλ και χάνει μια τεράστια ευκαιρία.

16:39

Άδειο το σημείο στην εξέδρα που κανονικά θα βρίσκονταν οι οργανωμένοι της Ξάνθης, αφού έχουν κυρήξει αποχή.

16:38

40': Παράλληλη κίνηση από τα αριστερά και σουτ με το δεξί του Αλμπάνη, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερο δοκάρι της Ξάνθης και καταλήγει άουτ.

16:36

37': Σέντρα του Γκάλο από δεξιά, μόνος του ο Μάνταλος στο δεύτερο δοκάρι αποτυγχάνει να την βρει καλά την μπάλα με το κεφάλι και περνάει δίπλα από δεξί δοκάρι και καταλήγει άουτ.

16:31

Σέντρα του Κασάδο από αριστερά, πηδάει ο Κάστρο στο ύψος του πέναλτι και με δυνατή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο δεξί "παραθυράκι" και 1-0 για την Ξάνθη.

16:31

33': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ!

16:30

31': Οφσάιντ ο Μάνταλος.

16:27

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα.

16:25

27': Κίτρινη κάρτα στον Γκάλο.

16:22

24': Φάουλ από δεξιά για Ξάνθη, γεμίζει στην περιοχή ο Μπαριέντος, κεφαλιά του Αλμέιδα, χωρίς δύναμη πάει η μπάλα στα χέρια του Τσιντώτα.

16:19

21': Κόρνερ από δεξιά για την Ξάνθη. Το εκτελεί ο Μπαριέντος, όμως ο Ντίρεσταμ βάζει άσχημα το πόδι και η μπάλα φεύγει εκτός περιοχής.