Αστέρας Τρίπολης και Λεβαδειακός αναδεικνύονται ισόπαλοι 0-0.

19:10

Λήξη του αγώνα.

19:08

90+5': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς σουτάρει από τα όρια της περιοχής, ο Μπάγιτς αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

19:05

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά για διαμαρτυρία.

19:03

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:03

90': Κίτρινη κάρτα στον Τασουλή.

19:03

90': Σουτ Τσιλιανίδη από τα όρια της περιοχής, πα΄νω στον Μπάγιτς.

19:01

87': Κόρνερ από τα δεξιά κερδίζει ο Ζησόπουλος, αλλά σταματά η φάση γιατί στην εκτέλεση η μπάλα περάσει εκτός τελικής γραμμής.

18:59

86': Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ζησόπουλος αντί Μαρκόφσκι.

18:55

82': Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Μητρόπουλος, μέσα ο Όμο.

18:54

81': Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι.

18:52

79': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά Τριανταφυλλόπουλου, μεγάλη επέμβαση του Μπάγιτς και στη συνέχεια ο Μητρόπουλος απομακρύνει όπως όπως.

18:47

74': Οφσάιντ ο Μαρκόφσκι, σωστή υπόδειξη.

18:45

73': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός γηπέδου ο Φερνάντεθ, μπαίνει ο Αραβίδης.

18:42

70': Αλλαγή για τους Βοιωτούς. Ο Σαβαντογκό στη θέση του Γιακουμάκη.

18:41

67': Αλλαγή για τον Αστέρα. 'Εξω ο Κυριακόπουλος, μέσα ο Τασουλής.

18:39

66': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς κάνει μία χαμηλή πάσα στον Μανιά, ο οποίος κάνει το τακουνάκι αλλά ο Λιάγκα κάνει σωτήριο τάκλιν.

18:37

65': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά ο Αντιλέχου, Σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Βαλιέντε.

18:32

58': Αλλαγή για τον Αστέρα. Τσιλιανίδης αντί Ρόλε.

18:27

54': Ο Κώτσιρας παραχωρεί κόρνερ από τα δεξιά, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

18:26

53': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

18:24

51': Κίτρινη κάρτα στον Νίκα.

18:20

47': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:18

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

18:02

Αστέρας Τρίπολης και Λεβαδειακός στο 0-0.

18:02

Λήξη πρώτου μέρους.

18:01

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

18:01

44': Κίτρινη κάρτα στον Λιάγκα.

17:54

Συνολικά 40 λάθη σε 39 λεπτά αγώνα!

17:48

33': Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.

17:47

32': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκας κάνει ένα σουτ λίγο κάτων από το κέντρο, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

17:47

31': Δυνατό σουτ του Καλτσά, λίγο μέρσα από την περιοχή και δεξιά, πάνω από τα δοκάρια.

17:43

27': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καλτσάς σουτάρει υπό πίεση από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά, αλλά αστοχεί. Δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε ο άσος των Αρκάδων.

17:40

Ευκαιρία για τον Αστέρα. Εκτελεί με φάλτσα ο Ρόλε, κεφαλιά του Πασαλίδη από το ύψος του πέναλτι, πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει ο Μπάγιτς.

17:39

24': Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

17:39

23': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, απομακρύνει ο Νίκας.

17:37

21': Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Ντιόγκο από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά, απευθείας άουτ.

17:34

18': Μακρινό σουτ από τον Μητρόπουλο, ψηλά άουτ.

17:30

15': Κίτρινη κάρτα στον Ρόλε.

17:29

13': Συρτό σουτ του Μανιά από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει ο Μπάγιτς.

17:28

11': Πατάει καλύτερα ο Αστέρας στον αγωνιστικό χώρο.

17:22

7': Δυνατό σουτ του Καλτά έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά, ελάχιστα άουτ.

17:21

3': Υπάρχει σύγκρουση Γιακουμάκη - Αθανασιάδη. Ζήτησε πέναλτι ο Λεβαδειακός, αλλά ο Ζαχαριάδης είπε «παίζετε».

17:17

Ο Μουνάφο βρίσκει κάθετα τον Μανιά, ο οποίος φάτσα με τον Μπάγιτς κάνει ένα ψηλοκρεμαστό σουτ, στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ η μπάλα.

17:17

1': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

17:16

Σέντρα στην Τρίπολη.

17:13

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:10

Βρέχει αυτή τη στιγμή στην Τρίπολη.

17:03

Ματς ζωής και θανάτου για τις δύο ομάδες, καθώς οι Αρκάδες βρίσκονται στη δωδέκατη θέση με 27 βαθμούς ενώ οι Βοιωτοί στη δέκατη πέμπτη με επτά λιγότερους.

16:59

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης - Λεβαδειακός, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, η οποία ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ρόλε, Φερνάντεθ, Καλτσάς, Μανιάς
Αναπ: Παπαδόπουλος, Τσιλιανίδης, Μπέλοκ, Άνχελ, Τασουλής, Βλάχος, Αραβίδης