-
0
19:07

19:06

Ο ΟΦΗ κερδίζει δίκαια με 1-0, φτάνει τους 25 βαθμούς και μειώνει στον πόντο τη διαφορά από τον 13ο της κατάταξης ΠΑΣ Γιάννινα, μένοντας ζωντανός στη μάχη της παραμονής.

19:06

90'+4: Λήξη αγώνα, 1-0.

19:06

90'+4: Κίτρινη στον Μπράουν.

19:04

90'+2: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Συρτό σουτ του Βουό εντός περιοχής, στο αριστερό δοκάρι η μπάλα.

19:03

90'+1: Κίτρινη στον Κριζμάν για φάουλ στον Νέιρα.

19:02

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:01

89': Σάσι αντί Βαζ, τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

18:58

86': Κίτρινη στον Βαζ.

18:56

85': Βουό αντί Γιακουμάκη, δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

18:55

83': Κόρνερ παραχωρεί ο Μεγιάδο για τον ΠΑΣ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:54

83': Κουτσιανικούλης αντί Φερέιρα, πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

18:53

Έχει δυναμώσει πολύ η ένταση της βροχής.

18:51

79': Αποστολόπουλος αντί Μπουκουβάλα, τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ.

18:48

77': Μακρινό σουτ του Φερέιρα, χωρίς τύχη.

18:47

75': Μάνος αντί Αθανασιάδη, δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ.

18:42

70': Κίτρινη στον Αθανασιάδη για φάουλ στον Μεγιάδο.

18:40

68': Ωραίο γύρισμα του Βαζ από δεξιά, δύσκολα σε κόρνερ διώχνει στη γωνία του ο Βελλίδης. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:38

67': Κακό ματς στο β' ημίχρονο...

18:32

61': Κίτρινη στον Νικολιά για θέατρο.

18:30

58': Κίτρινη στον Πάντελιτς για δυνατό φάουλ στον Γιακουμάκη.

18:28

57': Κίτρινη στον Μεγιάδο για χτύπημα στον Νικολιά με το χέρι.

18:27

55': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, Παμλίδης αντί Γιάκου.

18:25

54': Σεντράρει από αριστερά ο Γιαννούλης, κεφαλιά του Γιακουμάκη, άουτ.

18:24

52': Μακρινό σουτ του Νέιρα, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

18:21

50': Κίτρινη στον Σεργκελασβίλι για φάουλ στον Βαζ.

18:17

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:01

Ανώτερος ο ΟΦΗ στο μεγαλύτερο διάστημα, η υπεροχή του καρποφόρησε με το γκολ του Βαζ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο έκαναν κάπως αισθητή την παρουσία τους οι Ηπειρώτες.

18:01

45'+1: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

18:01

45'+1: Εκτελεί απευθείας ο Νέιρα, άουτ.

17:59

45': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Νέιρα.

17:56

41': Ο Γιάκος σεντράρει από δεξιά, προβολή του Κριζμάν στην κίνηση, έγκαιρη η επέμβαση του Σωτηρίου. Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ.

17:52

37': Εκτελεί από δεξιά ο Σεργκελασβίλι, κεφαλιά του Τζημόπουλου, άουτ.

17:51

37': Κόρνερ για τον ΠΑΣ αυτή τη φορά από τα πόδια του Μιχόγεβιτς.

17:48

34': Συνεχόμενα κόρνερ για τον ΟΦΗ, αλλά περνούν χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

17:47

32': Κόρνερ για τον ΟΦΗ παραχωρεί ο Σκόνδρας, ο Νέιρα κάνει τη σέντρα, αφού εκτελείται πλασαριστά, σε νέο κόρνερ διώχνει ο Βελλίδης.

17:43

29': Σουτ του Νέιρα εκτός περιοχής, δεν είναι καλό, αποκρούει ο Βελλίδης χωρίς πρόβλημα.

17:40

26': Κόρνερ παραχωρεί ο Γιαννούλης για τον ΠΑΣ Γιάννινα, δεν προκύπτει κάτι σημαντικό.

17:35

Ο Βαζ δέχεται την μπαλιά του Φερέιρα στα δεξιά της περιοχής, γυρίζει ωραία το σώμα του και σουτάρει, κοντράρει η μπάλα στον Σεργκελασβίλι, τη βρίσκει λίγο και ο Βελλίδης, για να καταλήξει τελικά στα δίχτυα, 1-0.

17:34

20': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:33

19': Κόρνερ παραχωρεί ο Σκόνδρας για τον ΟΦΗ, εκτελείται γρήγορα, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:32

17': Σουτ του Βαζ εκτός περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

17:31

16': Ο Κριζμάν μπαίνει απειλητικά στην περιοχή του ΟΦΗ, τελικά πέφτει μόνος του. Θα μπορούσε να δει και κίτρινη για θέατρο.

17:30

15': Σουτ του Κοροβέση από θέση μέσα αριστερά, βρίσκει λίγο στον Μπουκουβάλα η μπάλα, πέφτει και μπλοκάρει ο Βελλίδης.

17:28

13': Ο Γιακουμάκης έχει χτυπήσει σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Τζημόπουλο εντός περιοχής, χλιαρές διαμαρτυρίες των γηπεδούχων προς τον διαιτητή Κομίνη για πέναλτι.

17:23

8': Σουτ του Βαζ εντός περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Βελλίδης.

17:21

6': Κόρνερ για τον ΠΑΣ παραχωρεί ο Κοροβέσης, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Σεργκελασβίλι.

17:19

Έχει αρχίσει να βρέχει και πάλι.

17:15

17:13

Οι φίλαθλοι του ΟΦΗ χειροκρότησαν τον τεχνικό του ΠΑΣ Γιάννη Πετράκη, που έχει θητεία στους «ασπρόμαυρους» και ανταπέδωσε το χειροκρότημα.

17:12

Η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

17:08

Αρκετός κόσμος στις εξέδρες, η βροχή που έπεφτε πριν αρχίσει το ματς έχει σταματήσει.

17:04

Ένα σκαλί πιο πάνω στην κατάταξη με 26 βαθμούς οι Ηπειρώτες, που προφανώς δεν τους χαλά και η ισοπαλία.

17:03

Στους 22 βαθμούς και 14η η ομάδα του Χάιμε Βέρα.

17:02

Στο «Γεντί Κουλέ» οι Κρητικοί «καίγονται» για τη νίκη, για να διατηρήσουν ελπίδες παραμονής.

17:01

Καλησπέρα σας, ο αγώνας του ΟΦΗ με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 27η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΟΦΗ
Σωτηρίου, Μπράουν, Κοροβέσης, Μιχόγεβιτς, Γιαννούλης, Μεγιάδο, Νάστος, Βαζ, Φερέιρα, Νέιρα, Γιακουμάκης.
Αναπ: Δερμιτζάκης, Παπάζογλου, Οικονόμου, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Σάσι, Βουό.
Βελλίδης, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Πάντελιτς, Νικολιάς, Σεργκελασβίλι, Γιάκος, Κριζμάν, Αθανασιάδης.
Αναπ: Περιστερίδης, Αποστολόπουλος, Ευαγγέλου, Βιντάλ, Ξύδας, Παμλίδης, Μάνος.
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας). Βοηθοί: Μεϊντάνας (Αχαΐας), Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής). 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών).