0
23:32

Ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr. Καλή συνέχεια.

23:29

Προδόθηκε στο β' ημίχρονο η άμυνας της Λαμίας, από την ΑΕΚ, που ανέβασε την απόδοση της και πήρε δίκαια τη νίκη. Έχει τον πρώτο λόγο ξεκάθαρα η Ένωση πλέον για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

23:28

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΚ - Λαμία 2-0.

23:26

90'+5: Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά με τον Πίτι, περνά ανεκμετάλλευτο...

23:25

90'+5: Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία! Γέμισμα στα καρέ της ΑΕΚ, λάθος γύρισμα προς τα πίσω με το κεφάλι του Άλεφ, η μπάλα φτάνει στον Αντέτζο, ωραίο φαλταριστό πλασέ από θέση μέσα αριστερά, με εντυπωσιακή εκτίναξη σε κόρνερ ο Μπάρκας.

23:23

90'+3: Τρίτη αλλαγή και για την ΑΕΚ του Μανόλο Χιμένεθ. Ο Άλεφ στη θέση του Κρστίτσιτς.

23:21

Σέντρα συρτή Κλωναρίδη από τα δεξιά, προβολή στην κίνηση από τον Κρστίτσιτς μέσα από την περιοχή και την ίδια πλευρά, 2-0.

23:21

90'+1: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:21

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων...

23:20

90': Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μπογέ κινείται από τα αριστερά και σε θέση τετ α τετ με τον Μελίσσα, ο οποίος καταφέρνει να πέσει και να διώξει...

23:17

87': Κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο από τα αριστερά, με δυσκολία διώχνει ο Μελίσσας.

23:16

86': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Επστάιν ωραία κάθετη σε Καραμάνο, επιχειρεί το πλασέ από θέση μέσα δεξιά, ο Μπάρκας με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.

23:15

Σηκώνεται ο Μελίσσας, ξανά ματς μετά από πέντε λεπτά...

23:12

Δείχνει να ζαλίζεται ο τερματοφύλακας της Λαμίας... Έχει ανοίξει η μύτη του. Υπάρχει δυσκολία στο να σταματήσει η αιμορραγία. Έχει μπει και ο γιατρός της ΑΕΚ για να βοηθήσει το ιατρικό επιτελείο της Λαμίας.

23:10

Σύγκρουση στον αέρα Πόνσε - Μελίσσα, μικρή διακοπή...

23:09

79': Κίτρινη στον Καρυπίδη.

23:07

77': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της Λαμίας ο Μάκης Χάβος. Ο Μπερτόλιο στη θέση του Τομάς.

23:05

75': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Τακουνάκι-πάσα Μάνταλου σε Μπογέ, πλασέ από θέση μέσα αριστερά, ένα μέτρο έξω από το αριστερό δοκάρι του Μελίσσα η μπάλα.

23:04

74': Δεύτερη αλλαγή και η ΑΕΚ. Ο Μπογέ αντί του Λιβάγια.

23:01

71': Μάνταλος σε Κρστίτσιτς πλασάρει από θέση μέσα αριστερά, ο Βάντερσον λίγο πριν από τη γραμμή διώχνει σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο από τα αριστερά...

23:01

70': Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Πίτι στη θέση του Μπλάζιτς.

22:59

69': Το φάουλ ο Μάνταλος, μισό μέτρο από τη γραμμή και αριστερά της περιοχής, απευθείας, στο τείχος. Λήξη συναγερμού.

22:58

68': Κίτρινη στον Μπεχάνο... (φάουλ εκατοστά έξω από την περιοχή - σωστή η απόφαση του Παπαδόπουλου - δεν υπάρχει πέναλτι).

22:53

Σέντρα Μάνταλου από τα αριστερά, κεφαλιά Πόνσε ανάμεσα σε πέναλτι και μικρή περιοχή στα δίχτυα, 1-0.

22:53

63': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:52

62': Ο Πόνσε "οπλίζει" από το ύψος της περιοχής, ο Καρυπίδης βάζει το πόδι και με κόντρα η μπάλα κόρνερ. Εκτελείται από τα αριστερά από τον Μάνταλο, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:50

60': Οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή υπόδειξη.

22:49

59': Σέντρα φαλτσαριστή Μάνταλου από τα αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι, αδύναμη κεφαλιά Κλωναρίδη, κανένα πρόβλημα για Μελίσσα.

22:46

56': Πρώτη αλλαγή και για τη Λαμία. Ο Επστάιν αντί του Μπαράλες (περισσότερο για να τον προφυλάξει από τη 2η κίτρινη αυτή η κίνηση από τον Μάκη Χάβο).

22:39

48': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Μάνταλο, η μπάλα απομακρύνεται.

22:38

47': Κόρνερ από τα δεξιά για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο, περνά ανεκμετάλλευτο..

22:37

47': Μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση. Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με πάσα, η μπάλα δεν απομακρύνεται, σέντρα Μάνταλου από τα δεξιά, Λιβάγια κεφαλιά, πάει για... μέσα, με εντυπωσιακή εκτίναξη ο Μελίσσας σε κόρνερ.

22:36

22:36

46': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Γκάλο.