3
20:57

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στη Ριζούπολη καλή συνέχεια.

20:56

Δίκαια το πήρε τελικά το τρίποντο ο Παναθηναϊκός, προσπάθησε, αλλά πλήρωσε τα λάθη του ο Απόλλων Σμύρνης μένοντας νωρίς και με δέκα παίκτες.

20:50

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός 1-3.

20:49

Πήρε τρελό ρυθμό το ματς σε αυτά τα τελευταία λεπτά...

20:48

90'+1: Πλασέ ψηλοκρεμαστό Εμμανουηλίδη από τα αριστερά, άουτ.

20:47

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

20:46

90': Οφσάιντ ο Ελ Χέλβε, σωστή υπόδειξη.

20:45

89': Συρτό σουτ Χ. Δώνη από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

20:44

88': Σουτ Μακέντα απέξω, άουτ.

20:44

88': Κόρνερ με τον Αρμενάκα από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό, η μπάλα απομακρύνεται.

20:43

87': Ο Χ. Δώνης υπέροχη μεγάλη μπαλιά σε Χατζηγιοβάνη, που με τη μία δίνει σε Εμμανουηλίδης, βγαίνει τετ α τετ, ο Αστράς σώζει

20:42

86': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά με τον Ντ' Ούρσο, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:41

85': Ολοκληρώνει και ο Γιώργος Δώνης τις αλλαγές του Παναθηναϊκού. Ο Χατζηγιοβάνης αντί του Στάικου.

20:40

84': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμμανουηλίδης στη θέση του Καμπετσή.

20:39

83': Κίτρινη στον Ναδάλες (σκληρό μαρκάρισμα στον Καμπέτση).

20:37

81': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης από τον Λευτέρη Βελέντζα. Ο Ρώσση στη θέση του Γκίνο.

20:37

80': Σουτ Στάθη από τα δεξιά, άουτ.

20:36

Εκτελεί ο Μακέντα, κόντρα, η μπάλα επιχτρέφει στον Ιταλό, ξεφεύγει από δύο αντιπάλους του, διαγώνιο συρτό σουτ από θέση μέσα δεξιά και στα δίχτυα, 1-3.

20:35

79': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό

20:34

Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναθηναϊκό... Εκατοστά έξω από τη γραμμή της περιοχής. Στο τέλος του ημικύκλιου και δεξιά στήνεται η μπάλα του. Δεν υπάρχει όμως φάουλ, καθαρό το κόψιμο του Αγρόδημου.

20:33

Τραγουδούν οι φίλοι του Απόλλωνα Σμύρνης...

20:32

76': Ο Αρμενάκας στη θέση του Χατζηθεοδωρίδη.

20:32

76': Κίτρινη στον Αγρόδημο.

20:31

75': Κίτρινη στον Κουρμπέλη.

20:29

Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά με τον Ντ' Ούρσο, κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι ο Βαφέας και στα δίχτυα, 1-2.

20:29

73': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

20:29

73': Κίτρινη στον Αποστολάκη.

20:23

66': "Κλέβει" ο Ντ' Ούρσο βγαίνει ωραία από τα αριστερά και ανοίγει στον Ελ Χέλβε, βγαίνει στην κόντρα, αφήνει την περιοχή του και κόβει ο Κότσαρης, δεν δίνει κάτι ο ρέφερι (αν ήταν φάουλ θα ήταν και κόκκινη). Το ριπλέι τον δικαιώνει τον Φωτιάδη, μπερδεύτηκε ο παίκτης του Απόλλωνα, σωστά αποφάσισε να συνεχιστεί το ματς ο διαιτητής. Αρχικά παρασυρθήκαμε και εμείς στη ροή του ματς.

20:21

Σε κάθε ενέργεια τους αποδοκιμάζονται οι "πράσινοι" πλέον...

20:20

63': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά με τον Χατζηθεοδωρίδη, σουτ από το ύψος της περιοχής του Καμπέτση, άουτ.

20:19

62': Ωραίο σουτ Στάικου από θέση έξω δεξιά, στην αγκαλιά του Αστρά.

20:18

61': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ελ Χέλβε στη θέση του Γαρουφαλιά

20:17

60': Ευκαιρία για τους "πράσινους". Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Στάικος στην εκτέλεση από τα δεξιά, πρώτη κεφαλιά Κολοβέτσιος, δεύτερη ο Κουρμπέλης, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αστρά.

20:16

Αποδοκιμάζονται οι παίκτες του Παναθηναϊκού από τους φίλους του Απόλλωνα, όπως και ο διαιτητής πλέον.

20:14

57': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ντ' Ούρσο αντί του Κοντοέ.

20:13

Αποβλήθηκε από τον πάγκο του Απόλλωνα από τον τέταρτο ρέφερι ο Έκτορας Μονεμβασιώτης, γιος του μεγαλομέτοχο της ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης, Παναγιώτη Μονεμβασιώτη.

20:11

54': Κόκκινη στον Μπεντινέλι με δεύτερη κίτρινη. Σε μαρκάρισμα φάουλ στον Χ. Δώνη. Έπεσε άτσαλα και τον βρήκε στο πόδι τον άσο του Παναθηναϊκού ο Βραζιλιάνος του Απόλλωνα. Διαμαρτυρίες από τον πάγκο της "Ελαφράς Ταξιαρχίας", αλλά και την εξέδρα. Απερίσκεπτη η ενέργεια του παίκτη των "κυανόλευκων".

20:10

53': Οφσάιντ ο Χατζηθεοδωρίδης, σωστή υπόδειξη.

20:06

Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, Χατζηθεοδωρίδης σέντρα, ο Κουρμπέλης κεφαλιά-πάσα παράλληλα από τα αριστερά και με πλασεδάκι από κοντά ο Καμπέτσης το 0-2.

20:06

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:04

47': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Στάικος από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται εύκολα.

20:03

Άνοιξαν και οι προβολείς πλέον στη Ριζούπολη.

20:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές Απόλλων Σμύρνης και Παναθηναϊκός.