Κλάσεις ανώτερη η ΑΕΚ, κερδίζει δίκαια με 4-0 τον Παναιτωλικό.

19:05

Τέλος του αγώνα.

19:03

19:01

89': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:56

Ο Αλμπάνης αποφεύγει δύο αντιπάλους, πασάρει στον Γαλανόπουλο, ο οποίος μέσα από την περιοχή και αριστερά με πλασέ γράφει το 4-0.

18:56

84': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:54

Ο Μάνταλος περνάει κάθετα τη μπάλα στον Μπογέ ο οποίος πλασάρει εύστοχα για το 3-0.

18:54

82': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:52

80': Ο Μπογέ σκοράρει με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκάλο αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Έστω και οριακά ήταν εκτεθειμένος ο Αργεντινός.

18:48

76': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Λιάβας αντί Μαρινάκη.

18:47

76': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ και τρίτη συνολικά. Έξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Γκάλο.

18:45

Πολλά τα αβίαστα λάθη των παικτών του Παναιτωλικού.

18:43

71': Οφσάιντ ο Χουλτ, σωστή υπόδειξη.

18:42

70': Ο Αλμπάνης κοντρολάρει με το στήθος και σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

18:40

67': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια αφήνει τη θέση του στον Αλμπάνη.

18:38

66': Ο Λιβάγια βρίσκει κάθετα τον Μάνταλο ο οποίος πλασάρει από πλάγια θέση δεξιά, αλλά ο Κυριακίδης μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

18:35

64': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Γκούγκα αντί Μανά.

18:34

60': Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός...

18:30

Με αυτό το 2-0, η ΑΕΚ βάζει τις βάσεις για τους τρεις βαθμούς.

18:24

53': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Μάρκος Πάουλο, μέσα ο Τσιγγάρας.

18:24

52': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Μπακασέτας, μέσας ο Μάνταλος.

18:22

Ο Κλωναρίδης κάνει χαμηλή σέντρα από τα δεξιά, ο Μαλής προσπαθεί να διώξει αλλά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κυριακίδη. Αυτογκόλ και 2-0.

18:22

50': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:21

49': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:17

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

18:01

Η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 του Παναιτωλικού χάρις στο γκολ του Οικονόμου στο 39'.

18:01

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

18:01

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:57

43': Σε αντικανονική θέση ο Λιβάγια, λανθασμένη υπόδειξη. Έφυγε πίσω από το κέντρο ο Κροάτης.

17:54

Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ, ο Μπακασέτας σεντράρει και ο Οικονόμου με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει για το 1-0.

17:54

39': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:53

39': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

17:51

36': Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ.

17:49

35': Ο Κλωναρίδης βρίσκει χώρο και κάνει ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή αλλά αστοχεί.

17:42

27': Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Γαλανόπουλο, στην αγκαλιά του Κυριακίδη.

17:38

24': Ο Λιβάγια υποδεικνύεται ξανά σε θέση οφσάιντ, τώρα όμως ήταν εκτεθειμένος.

17:36

22': Οφσάιντ ο Λιβάγια, αλλα καλυπτόταν.