Τέλος του αγώνα. Καλύτερος ΠΑΟΚ έφτασε στη νίκη με 2-1.

20:46

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:46

90': Κίτρινη κάρτα στον Κασάδο.

20:43

88': Οφσάιντ ο Μάτος.

20:42

86'; Νέα μεγάλη απόκρουση από τον Ζίβκοβιτς, που σταματάει τον Άκπομ σε τετ α τετ. Η μπάλα καταλήγει κόρνερ, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο για τον ΠΑΟΚ.

20:41

86': Ο Μίσιτς στη θέση του Πέλκα.

20:40

Σέντρα του Κασάδο από αριστερά, κεφαλιά του Αλμέιδα από τη μικρή περιοχή και μειώνει η Ξάνθη σε 1-2.

20:40

85': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

20:39

83': Κίτρινη κάρτα στον Ολιβέιρα.

20:38

Με άνεση κρατάει την μπάλα ο ΠΑΟΚ.

20:35

80': Οφσάιντ ο Ενρίκε.

20:33

78': Ο Σαρπόνγκ στη θέση του Ντε Αμορίμ.

20:32

77' Σέντρα του Ολιβέιρα από δεξιά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

20:29

73': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Αμορίμ.

20:28

73': Δυνατό σουτ του Κοβάσεβιτς, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

20:28

72': Οφσάιντ ο Μάτος.

20:27

72': Ο Μπρίτο στη θέση του Μελιόπουλου.

20:26

70': Οφσάιντ ο Πέλκας.

20:25

Ο Βιεϊρίνια έχει μεταφερθεί στην δεξιά πλευρά της επίθεσης.

20:23

Ο Άκπομ βγάζει μόνο του τον Ενρίκε αριστερά μέσα στην περιοχή και με πλασέ κάνει το 0-2 για τον ΠΑΟΚ.

20:23

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:23

67': Σέντρα του Ντίρεσταμ, κεφαλιά του Κάστρο άουτ.

20:21

66': Άκπομ στη θέση του Σφιντέρσκι.

20:20

64': Ο Κάστρο στη θέση του Καντά. Με 4-4-2 πλέον η Ξάνθη.

20:18

63': Ο Γιαννούλης στη θέση του Ζαμπά.

20:10

Ο ΠΑΟΚ παίρνει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

20:08

52': Τεράστια απόκρουση του Ζίβκοβιτς, που σταματάει τον Σβιντέρσκι από τα 3 μέτρα, έπειτα από ασίστ του Πέλκα. Εκτελεί το κόρνερ ο Πέλκας, κεφαλιά του Βιεϊρίνια η μπάλα καταλήγει άουτ.

20:07

51': Σέντρα του Ενρίκε από αριστερά, η μπάλα περνάει απ' όλους και καταλήγει άουτ.

20:05

Καλύτερα έχει μπει η Ξάνθη στο ματς.

20:02

46': Κόρνερ από δεξιά για την Ξάνθη. Τοι εκτελλεί ο Ντίρεσταμ, διώχνει ο Σφιντέρσκι με το κεφάλι.

20:01

Χωρίς αλλαγές στις 11άδες οι δύο ομάδες.

20:01

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

19:45

Τέλος α' ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις. Λίγες οι καλές φάσεις με τον ΠΑΟΚ να προηγείται χάρη στο φάουλ του Ολιβέιρα.