1
16:49

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:49

Ο Απόλλων Λάρισας κερδίζει 3-1 με ανατροπή τον Απόλλωνα Πόντου και διατηρείται μόνος στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

16:48

Λήξη του αγώνα.

16:48

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Τσουμάνη.

16:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:44

89': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Λουκάο αφήνει τη θέση του στον Μπιμάι.

16:43

89': Σουτ του Λίταινα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Πολίτης.

16:43

88': Κίτρινη κάρτα στον Σουλιώτη.

16:40

Καλοζυγισμένη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπραμπίγια, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Πολίτης και 3-1.

16:40

85': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ!

16:39

84': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Απόλλωνα Λάρισας, 4-5 μέτρα εκτός περιοχής και αριστερά.

16:36

81': Κίτρινη κάρτα στον Καρατάσιο.

16:34

79': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Γκουντρουμπής αντί Μαρκολίνο.

16:29

74': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Πόντου από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα και καινούριο κόρνερ από την απέναντι πλευρά, που δεν αποφέρει κάτι.

16:23

68': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι εις βάρος του Θεολόγου. Βρήκε τη μπάλα με το χέρι ο στόπερ του Απόλλωνα Πόντου αλλά ο ρέφερι έκρινε ότι δεν είχε πρόθεση.

16:20

64': Οφσάιντ ο Κυβελίδης, σωστή υπόδειξη.

16:17

Ο Λουκάο, από τα αριστερά, πασάρει στον αμαρκάριστο Μπραμπίγια ο οποίος φάτσα με τον Πολίτη δεν δυσκολεύεται να γράψει το 2-1.

16:16

61': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ!

16:14

58': Κίτρινη κάρτα στον Καλογέρη.

16:12

57': «Κοκορομαχία» Μπραμπίγια και Γεωργιάδη... Συστάσεις από τον ρέφερι Καραντώνη.

16:10

56': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Έξω ο Λούκας Ράμος, μέσα ο Τασιούλης.

16:10

55': Μακρινό σουτ του Λούκας Ράμος, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

16:07

52': Οφσάιντ ο Σουντουρά, σωστή υπόδειξη.

16:01

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

15:47

Απόλλων Λάρισας και Απόλλων Πόντου ισόπαλοι στο 1-1. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι που σπατάλησαν σημαντικές ευκαιρίες, αλλά δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης στο φινάλε του πρώτου μέρους.

15:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

15:46

15:45

Εκτελείται το κόρνερ, ο Σουντουρά απομακρύνει και ο Λίταινας με μονοκόμματο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

15:44

45': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ!

15:43

45': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας από τα αριστερά.

15:42

43': Κίτρινη κάρτα στον Σαμαρά.

15:41

42': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Χατζή.

15:36

37': Κίτρινη κάρτα στον Λούκας Ράμος που έκανε χέρι, σταματώντας αντεπίθεση των φιλοξενούμενων.

15:33

34': Κίτρινη κάρτα στον Σουντουρά.

15:32

33': Κίτρινη κάρτα στον Λουκάο.

15:31

32': Ξανά σε θέση οφσάιντ ο Κυβελίδης, αλλά φαίνεται να καλύπτεται.

15:30

31': Κίτρινη κάρτα στον Μαρκολίνο για διαμαρτυρία.

15:30

31': Οφσάιντ ο Κυβελίδης, σωστή υπόδειξη.

15:28

Στο γήπεδο υπάρχουν και λιγοστοί φίλοι του Απόλλωνα Πόντου που δεν έχουν σταματήσει το τραγούδι.

15:24

Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Πόντου. Εκτελείται το κόρνερ, ο Σαμαράς κάνει την κεφαλιά πάσα στον Θεολόγου ο οποίος από πολύ κοντά δεν μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

15:23

25': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Πόντου από τα δεξιά.

15:21

22': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Πόντου. Μακρινή μπαλιά στον Κυβελίδη ο οποίος κατεβάζει και εκτελεί μέσα από την περιοχή και δεξιά, αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μαντζάρη.

15:19

20': Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα Πόντου. Ο Ολαϊτάν αφήνει τη θέση του στον Λουφάκη.

15:16

17': Οφσάιντ ο Δημητριάδης, αλλά καλυπτόταν.

15:10

Ο Σουντουρά δίνει στον Κυβελίδη, που πασάρει κάθετα στον Δημητριάδη και εκείνος μέσα από την περιοχή και αριστερά πλασάρει εύστοχα για το 0-1. Βρήκε λίγο τη μπάλα ο Μαντζάρης αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει.

15:08

9': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΟΝΤΟΥ!

15:06

6': Έχει μπει καλύτερα στο ματς ο Απόλλων Πόντου.

15:01

3': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Πόντου. Ο Σουντουρά βγάζει την κάθετη στον Δημητριάδη ο οποίος, σε θέση τετ α τετ με τον Μαντζάρη, πλασάρει αλλά δεν βρίσκει στόχο.

14:59

14:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδός τους στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Φιλιππούπολης.

14:50

Πρόκειται, συνεπώς, για ένα παιχνίδι που πιθανότατα να αλλάξει τις ισορροπίες.

14:49

Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν μαζί με την Παναχαΐκή στη δεύτερη θέση με 40 βαθμούς.

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Απόλλωνα Λάρισας και τον Απόλλωνα Πόντου, για την 24η αγωνιστική της Β’ Εθνικής, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μαντζάρης, Σκούπρα, Σουλιώτης, Καρατάσιος, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Λούκας Ράμος, Λίταινας, Μπραμπίγια, Μαρκολίνο, Λουκάο
Αναπ: Γκέκας, Μπιμάι, Καμπέρης, Αγιώτης, Γκουντρουμπής, Πολέτο, Τασιούλης
Πολίτης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Θεολόγου, Τσουμάνης, Καλογέρης, Πουρτουλίδης, Δημητριάδης, Σουντουρά, Ολαϊτάν, Κυβελίδης
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Δαλιανόπουλος, Αγτζίδης, Λουφάκης, Δαμουλάκης, Μπάμπης, Βλάχος
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Παπαδάκης (Ημαθίας), Δεμερτζής (Πέλλας) 4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)