Ισορροπημένο ματς, με λίγες φάσεις και πολλά φάουλ.

16:48

Τέλος της αναμέτρησης. 0-0 το αποτέλεσμα από ένα χαμένο πέναλτι οι δύο ομάδες.

16:47

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Πουρτουλίδη.

16:46

3 λεπτά οι καθυστερήσεις του β' ημχρόνου.

16:45

90+1': Ο Ολαϊτάν κλέβει την μπάλα από τον Μοσνί, αλλά είναι κακό το σουτ από το ύψος της περιοχής και καταλήγει άουτ.

16:44

89': Αδύναμη σέντρα του Κυνηγόπουλου από δεξιά η μπάλα στα χέρια του Πολίτη.

16:43

88': Κίτρινη κάρτα στον Κυβελίδη.

16:42

87': Ο Δημητριάδης στη θέση του Σουντουρά.

16:40

86': Ο Καλογέρης στη θέση του Καλαϊτζίδη. Σηκώνεται και ο Γεωργιάδης.

16:40

Και ο Γεωργιάδης στο έδαφος για τον Απόλλωνα.

16:39

Εκτός γηπέδου βγαίνει ο Καλαϊτζίδης, που έχει χτυπήσει. Παίζει με 10 ο Απόλλων.

16:36

81': Ο Τσελεπίδης εκτελεί φάουλ πίσω από το κέντρο, αλλά γεμίζει στην περιοχή του Απόλλωνα, κεφαλιά του Μοσνί, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία.

16:34

80': Ο Μπαστακός στη θέση του Ελευθεριάδη σητν τρίτη και τελευταία αλλαγή της Παναχαϊκής.

16:29

Η Παναχαϊκή ανεβάζει την απόδοσή της.

16:26

Ο τεχνικός διευθυντής της Παναχαϊκής, Κώστας Χαλκιάς, χειροκροτεί τον Πολίτη για τις αποκρούσεις, παρότι αντίπαλος.

16:26

72': Διπλή απόκρουση του Πολίτη, πρώτα σε σουτ του Ελευθεριάδη έξω από την περιοχή και στο ριμπάουντ στο κοντινό σουτ του Κυνηγόπουλου από θέση μέσα δεξιά.

16:24

69': Κακή σέντρα του Γεωργιάδη από δεξιά, η μπάλα καταλήγει απ' ευθείας άουτ.

16:23

Πιο δυνατά μπήκε ο Απόλλωνας στο δεύτερο ημίχρονο, προσπαθεί να ισορροπήσει η Παναχαϊκή.

16:20

65': Κόρνερ για την Παναχαϊκή από δεξιά και ενώ οι παίκτες της διαμαρτύρονται για πέναλτι πριν καταλήξει η μπάλα εκτός. Η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Θεολόγου, αλλά ήταν εξ επαφής. Εκτελεί το κόρνερ ο Παπατόλιος, κεφαλιά του Μοσνί άουτ.

16:18

64': Ο Παπατόλιος στη θέση του Πλέγα.

16:17

63': Κόρνερ από τα αριστερά για τον Απόλλωνα. Το εκτελεί ο Πουρτουλίδης, διώχνει με κεφαλιά ο Μοσνί και ο Ολαϊτάν βγαίνει με την μπάλα άουτ.

16:16

Τρομερή σύμπτωση. Από ένα χαμένο πέναλτι οι δύο ομάδες με τους Ελευθεριάδη και Πουρτουλίδη να αστοχούν για πρώτη φορά φέτος.

16:15

60': Σουτ του Κυβελίδη από το ύψος της περιοχής αποκρούει ο Σούλης και με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα.

16:14

60': Ο Πουρτουλίδης εκτελεί το πέναλτι και στέλνει την μπάλα άουτ!

16:14

59': Κίτρινη κάρτα στον Τσελεπίδη.

16:13

59': Πέναλτι για τον Απόλλωνα για σπρώξιμο του Τσελεπίδη στον Κυβελίδη, αλλά είναι λάθος απόφαση του ρέφερι. Δε φαίνεται να υπάρχει παράβαση.

16:12

58': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από δεξιά. Το εκτελεί ο Πορτουλίδης, διώχνει με κεφαλιά ο Φουρλάνος.

16:11

57': Κακή σέντρα του Αμαραντίδη από αριστερά μπλοκάρει ο Σούλης.

16:09

54': Κίτρινη κάρτα στον Μοσνί.

16:08

53': Σέντρα του Χασομέρη από δεξιά, περνάει απ' όλους η μπάλα.

16:06

51': Σέντρα του Γεωργιάδη από δεξιά, κεφαλιά του Κυβελίδη στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η μπάλα.

16:05

Συνέρχεται ο Θεολόγου και βγαίνει εκτός αγώνα, αλλά αμέσως μπαίνει και πάλι στο γήπεδο.

16:04

49': Νέα διακοπή για τραυματισμό παίκτη του Απόλλωνα. Είναι πεσμένος στο έδαφος ο Θεολόγου. Χτυπάει κεφάλι με κεφάλι με τον συμπαίκτη του Αμαραντίδη.

16:02

Η πρώτη εκτίμηση από το ιατρικό επιτελείο της Παναχαϊκής είναι ότι ο Πολίμος έχει υποστεί διάστρεμμα 2ου βαθμού, οπότε θα χρειαστεί 2-3 εβδομάδες για να επανέλθει.

16:01

Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

15:44

Τέλος α' ημιχρόνου με τις δύο ομάδες στο 0-0 και την Παναχαϊκή να έχει χάσει πέναλτι με τον Ελευθεριάδη.

15:43

1 λεπτό οι καθυστερήσεις στο α' ημίχρονο.

15:42

44': Κόρνερ από δεξιά για την Παναχαϊκή. Το εκτελεί ο Ελευθεριάδης χαμηλά και διώχνει ο Σαμαράς.