0
-
1
17:53

Η ΑΕΚ έπαιξε με προσοχή και εκμεταλλεύτηκε μία από τις λίγες καλές ευκαιρίες, που έγιναν στο ματς. Ο Ατρόμητος δε ρίσκαρε καθόλου και το πλήρωσε.

17:52

Τέλος του αγώνα. Η ΑΕΚ κερδίζει με το γκολ του Αλμπάνη τον Ατρόμητο για αγκαλιάζει την 3η θέση στο πρωτάθλημα.

17:51

90+3': Πολύ άστοχο το δεξί σουτ του Αλμπάνη.

17:48

4 λεπτά οι καθυστερήσεις στο β' ημίχρονο.

17:45

87': Ο Αλμπάνης προσπαθεί να βρει τον Λιβάγια μόνο του στο ύψος του πέναλτι, βγαίνει ο Θεοδωράκης και μαζεύει την μπάλα.

17:43

Μπαλιά του Λιβάγια, φεύγει ο Αλμπάνης στην πλάτη της άμυνας από αριστερά και με δεξί πλασέ, περνάει την μπάλα πάνω από τον Θεοδωράκη και σημειώνει το 1-0 για τους φιλοξενούμενους

17:42

85': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με τον ΑΛΜΠΑΝΗ!

17:41

84': Μπακάκης και Κουλούρης χτύπησαν τα κεφάλια τους σε εναέρια μονομαχία.

17:39

82': Ο Αλμπάνης στη θέση του Κρίστιτσιτς στην τρίτη και τελευταία αλλαγή της ΑΕΚ και ξανά σε 3-5-2.

17:38

81': Ο Νάτσος στη θέση του Μάντσον στην τρίτη και τελευταία αλλαγή του Ατρομήτου.

17:35

78': Κόρνερ για την ΑΕΚ από αριστερά, μετά την απόκρουση του Θεοδωράκη σε γύρισμα του Μπακασέτα. Το κόρνερ εκτελείται με πάσα, ο Κλωναρίδης κάνει σέντρα σουτ, ο Θοεδωράκης χάνει την μπάλα, σουτ του Τσόσιτς από κοντά, κοντράρει πάνω στον Ρισβάνη και Θεοδωράκης μπλοκάρει.

17:31

74': Ο Γαλανόπουλος στη θέση του Μπογέ στη δεύτερη αλλαγή της ΑΕΚ. Ο Μπακασέτας προωθείται πίσω από τον Λιβάγια. Στην ουσία η ΑΕΚ παίζει τώρα με 3-6-1.

17:30

73': Καλή επέμβαση του Τσόσιτς, πάνω στο δεξί σουτ του Ουάρντα από θέση μέσα αριστερά.

17:28

Κοντινά μαρκαρίσματα στο κέντρο, η μπάλα δεν βγαίνει με προϋποθέσεις στους επιθετικούς των δύο ομάδων.

17:26

68': Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα για φάουλ στον Ενσικουλού.

17:25

67': Ο Ουάρντα στη θέση του Μανούσου στη δεύτερη αλλαγή του Ατρομήτου.

17:24

66': Κόρνερ για την ΑΕΚ από αριστερά, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:20

Σηκώθηκε ο Ουάρντα για ζέσταμα και χειροκροτείται από όσους βρίσκονται στα επίσημα.

17:19

62': Ο Μπουσούλατζιτς στη θέση του Ούμπιντες στην πρώτη αλλαγή του Ατρομήτου.

17:17

60': Σέντρα-σουτ του Κλωναρίδη από την αριστερή γωνία της περιοχής με το δεξί, πέφτει και μπλοκάρει ο Θεοδωράκης, καθώς δεν μπορεί ο Λιβάγια να παρέμβει με προβολή.

17:14

57': Συρτό, αριστερό, αλλά αδύναμο σουτ του Κουλούρη από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Μπάρκας.

17:12

54': Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον για φάουλ στον Μπακασέτα.

17:10

52': Ο Μπακάκης κόβει με προβολή το σουτ του Μανούσου από μέσα δεξιά σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτελείται από τον Ούμπιντες, φάουλ του Κουλούρη πάνω στον Μπακάκη και σταματάει η φάση.