0
16:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:52

Ο ΟΦΗ κερδίζει με 2-0 τον Λεβαδειακό, τον προσπερνάει στη βαθμολογία και «αναπνέει» καλύτερα.

16:52

Λήξη του αγώνα.

16:49

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:48

90': Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Σακόρ, για επικίνδυνο φάουλ στον Σαβαντογκό, που έβγαινε στην αντεπίθεση.

16:44

86': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Βαζ, μπαίνει ο Παπαστεριανός.

16:40

82': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, δίωχνει ο Μπάγιτς που κερδίζει και το επιθετικό φάουλ.

16:39

81': Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

16:36

78': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Γ. Γιακουμάκη.

16:34

76': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Φερέιρα, μέσα ο Ντίνας.

16:33

75': Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Λιάγκας αντί Ανγκουά.

16:32

73': Κίτρινη κάρτα στον Ρεκβιασβίλι.

16:30

Ο Γ. Γιακουμάκης κλέβει από τον Ανγκουά και δίνει με τη μία στον Φερέιρα ο οποίος, με σουτάκι με το εξωτερικό, απέναντι από τον Μπάγιτς γράφει το 2-0.

16:30

72': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

16:28

69': Εκτελέστηκε πλασαριστά το κόρνερ του ΟΦΗ αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.

16:27

68': Κίτρινη κάρτα στον Σακόρ.

16:27

68': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά.

16:23

64': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Στανόγεβιτς, μέσα ο Π. Γιακουμάκης.

16:22

63': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Ο Γ. Γιακουμάκης εκτελεί το πέναλτι αλλά η μπάλα σταματά στη δεξιά κάθετη δοκό του Μπάγιτς.

16:21

62': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ! Ο τραυματίας Μιχόγεβιτς αφήνει τη θέση του στον Παπάζογλου.

16:20

62': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ! Ο Φερέιρα κάνει ένα εντυπωσιακό σόλο από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή και ανατρέπεται από τον Ανγκουά. Υπάρχει παράβαση...

16:15

56': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα βγάζει τετ α τετ με τον Μπάγιτς τον Βαζ αλλά ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού αποκρούει το πλασέ του τελευταίου.

16:13

55': Σουτ του Βαζ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

16:10

52':Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Βαζ σεντράρει από τα δεξιά, ο Φερέιρα κοντρολάρει και κάνει το σουτ στο δεύτερο δοκάρι, με τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Δεν έφερε κάποιο αποτέλεσμα το κόρνερ.

16:09

51': Σουτ του Ντίογκο έξω από την περιοχή και αριστερά, απελπιστικά άστοχο.

16:06

47': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά, μαζεύει εύκολα ο Σωτηρίου.

16:04

15:49

Ο ΟΦΗ προηγείται με 1-0 του Λεβαδειακού. Πολύ καλύτεροι οι Κρητικοί, βρίσκονται δίκαια μπροστά στο σκορ.

15:49

15:46

15:44

45': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Σαβαντογκό περνά στο ματς στη θέση του Αντιλέχου.

15:43

42': Ο Ανγκουά τα ακούει από κάποιον οπαδό του ΟΦΗ και αντιδρά πετώντας του τη μπάλα. Ακολουθεί σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. Τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα ο Ιβοριανός για την ενέργειά του αλλά και ο Γιαννούλης και τα πνεύματα ηρεμούν.

15:42

41': Ο Αντιλέχου έσπρωξε εκτός φάσης τον Φερέιρα, διαμρτύρονται για δεύτερη κίτρινη κάρτα οι γηπεδούχοι.

15:39

39': Από μία κίτρινη κάρτα σε Γ. Γιακουμάκη και Αντιλέχου.

15:38

37': Ο ΟΦΗ έχει τον απόλυτο έλεγχο του ματς, δεν μπορούν να γίνουν απειλητικοί οι φιλοξενούμενοι.

15:33

32': Ο Νέιρα πλασάρει εκτός περιοχής, ο Ανγκουά βάζει το κεφάλι του και παραχωρεί κόρνερ από τη δεξιά πλευρά, που δεν αποφέρει κάτι.

15:28

27': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Φερέιρα και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες. Ξεκινάει στο λεπτό το ματς.

15:25

24': Ο Νίκος Καραγεωργίου σήκωσε για ζέσταμα τους Μητρόπουλο, Σαβαντογκό και Π. Γιακούμακη.

15:20

19': Σουτ, υπό πίεση, του Γ. Γιακουμάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

15:16

Ο Φερέιρα πλασάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε σώμα αντιπάλου και στρώνεται στον Γ. Γιακουμάκη που με δυνατό χαμηλό σουτ νικά τον Μπάγιτς για το 1-0.

15:16

16': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

15:12

11': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Νανζίς βγαίνει φάτσα με τον Σωτηρίου, αλλά ο γκολκίπερ του ΟΦΗ τον προλαβαίνει, πέφτει στα πόδια του και μαζεύει τη μπάλα.

15:08

8': Συρτό σουτ του Νέιρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπάγιτς.

15:08

7': Έχει μπει πολύ δυνατά στο ματς ο ΟΦΗ...

15:06

5': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Φερέιρα μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:04

3': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Εκτελείται το κόρνερ με πάσα, σέντρα από τα αριστερά, ο Γ. Γιακουμάκης πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Μπάγιτς αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

15:03

3': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά.

15:02

2': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Σέντρα του Π. Γιακουμάκη από τα δεξιά, ο Φερέιρα πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, αλλά η μπάλα περνά παράλληλα με το τέρμα.

15:01

1': Έναρξη αγώνα.

14:58

Με μαύρα περιβραχιόνια οι παίκτες του ΟΦΗ, λόγω του θανάτου του παππού του Μιχάλη Μπούση.

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:52

Ιδανικές για μπάλα οι καιρικές συνθήκες στο Ηράκλειο, στους 18 βαθμούς η θερμοκρασία με λιακάδα.

14:50

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Λεβαδειακός είχε επικρατήσει με 2-1 των Κρητικών.

14:47

Στη δέκατη πέμπτη θέση με 19 βαθμούς οι «ασπρόμαυροι», έναν λιγότερο από τους δέκατους τέταρτους Βοιωτούς. Συνεπώς πρόκειται για ματς ζωής και θανάτου για τις δύο ομάδες.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Λεβαδειακό, για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.