2
20:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ.

20:53

Ο Παναιτωλικός έπαιξε έξυπνα, προηγήθηκε, αλλά από τη στιγμή που άλλαξε το σύστημα ο Λουτσέσκου σε 4-4-2, ήρθε και το καταπληκτικό γκολ του Βιεϊρίνια και μέσα σε τρία λεπτά ο ΠΑΟΚ ανέτρεψε τα δεδομένα και νίκησε με 2-1.

20:53

Τέλος του αγώνα με μεγάλο νικητή τον ΠΑΟΚ.

20:52

Ο ΠΑΟΚ κρατάει την μπάλα.

20:50

Νέα διακοπή στο ματς για τον τραυματισμό του Τσοκάνη.

20:48

4 λεπτά οι καθυστερήσεις στο β' ημίχρονο.

20:47

89': Σέντρα σουτ του Μανά από δεξιά, ο Πασχαλάκης διώχνει δύσκολα σε κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:45

87': Ο Ενρίκε στη θέση του Ζαμπά στην τελευταία αλλαγή του ΠΑΟΚ.

20:43

85': Κόρνερ από αριστερά για τον ΠΑΟΚ, ενώ ο Ζαμπά έχει πέσει στο έδαφος.

20:41

83': Κίτρινη κάρτα στον Ζαμπά.

20:40

81': Σέντρα του Μπίσεβαρ από αριστερά, κεφαλιά του Άκπομ, η μπάλα καταλήγει άουτ.

20:39

80': Ο Γκούγκα στη θέση του Πάουλο στην τελευταία αλλαγή του Παναιτωλικού.

20:35

77': Ο Μίσιτς στη θέση του Ολιβέιρα στη δεύτερη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

20:34

76': Οφσάιντ ο Μπαϊροβιτς. Λάθος υπόδειξη.

20:32

74': Ο Τσοκάνης στη θέση του Ντίας στη δεύτερη αλλαγή του Παναιτωλικού.

20:29

71': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά την κοντινή προβολή του Βαρέλα και την απόκρουση του Γιαννακόπουλου. Το εκτελεί ο Μπίσεσβαρ, αλλά η προβολή του Σβιντέρσκι, μετά την κεφαλιά του Μάτος, καταλήγει άουτ.

20:28

69': Ο Λουσέρο στη θέση του Τσιγγάρα στην πρώτη αλλαγή του Παναιτωλικού.

20:26

Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί το κόρνερ από αριστερά, ο Μάτος κάνει την καρφωτή κεφαλιά και δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του. Τρέχει στον πάγκο και σηκώνει μια φανέλα του Μαουρίσιο, στον οποίο αφιερώνει το γκολ.

20:25

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-2!

20:24

67': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:23

Απίθανο γκολ του Βιεϊρίνια, που σουτάρει από τα 30 μέτρα με το δεξί και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία και 1-1.

20:22

64': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:20

62': Εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια, κεφαλιά του Σάκχοφ, γκολ για τον Μάτος, αλλά είναι σε καθαρή θέση οφσάιντ.

20:18

60': Ο Σβιντέρσκι στη θέση του Λημνιού στην πρώτη αλλαγή του ΠΑΟΚ και 4-4-2.

20:17

59': Μακρινό σουτ, αλλά άστοχο του Ολιβέιρα.

20:16

57': Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια.

20:14

Ο Μπαϊροβιτς εκτελεί το πέναλτι στα δεξιά, ο Πασχαλάκης πέφτει αριστερά και 1-0.

20:13

55': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

20:12

54': Πέναλτι για τον Παναιτωλικό σε ανατροπή του Ντίας από τον Κρέσπο. Σωστή υπόδειξη.

20:11

53': Οφσάιντ ο Μπίσεσβαρ.

20:10

52': Οφσάιντ ο Μπαϊροβιτς. Λάθος υπόδειξη.

20:08

50': Μπαλιά του Βιεϊρίνια στον Άκπομ, πηδάει ο Μιχάι να διώξει την μπάλα, τον σπρώχνει ο επιθετικός του ΠΑΟΚ και είναι φάουλ.

20:06

Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα και ο ΠΑΟΚ κάνει παγίδες να την κλέψει και να βγει στην κόντρα.

20:04

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:04

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

19:48

Τέλος του α' ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν έχει βρει τη μεγάλη ευκαιρία.

19:47

45+2': Ο Βιεϊρίνια εκτελεί φάουλ από το κέντρο, ο Γιαννακόπουλος βγαίνει και διώχνει με γροθιές, ενώ του κάνει φάουλ και ο Μάτος.

19:45

2 λεπτά οι καθυστερήσεις στο α' ημίχρονο.

19:43

44': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από αριστερά, έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού. Το εκτελεί ο Βιεϊρίνια, διώχνει με κεφαλιά ο Πάουλο, νέα σέντρα από τον Ζαμπά, οφσάιντ ο Βαρέλα. Σωστή υπόδειξη.

19:42

43': Μπαλιά του Ολιβέιρα για τον Άκπομ, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.

19:40

41': Σέντρα του Λημνιού από δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Γιαννακόπουλος.

19:38

38': Σέντρα του Μαρινάκη από δεξιά, φωνάζουν του Παναιτωλικού για πέναλτι πάνω στον Μάζουρεκ. Είναι καθαρό φάουλ του Σάκχοφ που τραβάει με το χέρι τον Μάζουρεκ από το λαιμό, αλλά έξω από την περιοχή.

19:35

36': Κίτρινη κάρτα στον Ολιβέιρα για φάουλ στον Μάζουρεκ.

19:33

34': Φάουλ υπέρ του Μάζουρεκ στο κέντρο, θα έπρεπε να δοθεί και κίτρινη στον Ολιβέιρα, που πήγε με προβολή.

19:30

31': Κόρνερ από τα αριστερά για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Βιεϊρίνια, διώχνει ο Μαρινάκης με κεφαλιά.

19:29

29': Οφσάιντ ο Μάτος από μπαλιά του Βιεϊρίνια. Λάθος υπόδειξη.

19:27

28': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από δεξιά. Το εκτελεί ο Μάζουρεκ, η φάση σταματάει για φάουλ του Πάουλο στον Βαρέλα.

19:24

25': Κίτρινη κάρτα στον Μπίσεσβαρ για φάουλ από πίσω στον Ντίας.

19:22

22': Φάουλ για τον Παναιτωλικό από αριστερά έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Μάζουρεκ, η μπάλα παίρνει τροχιά προς την εστία, πέφτει και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

19:21

21': Ο Άκπομ περνάει κάθετα την μπάλα στον Λημνιό, όμως η μπάλα βγαίνει άουτ.

19:19

20': Κίτρινη κάρτα στον Ντίας, που πάτησε τον Κρέσπο.

19:18

19': Σέντρα του Βιεϊρίνια από αριστερά με το δεξί, η μπάλα καταλήγει άουτ.

19:17

17': Ξαναμπαίνει ο Μάζουρεκ στο ματς.

19:15

15': Ο Βιεϊρίνια πετάει την μπάλα εκτός τερέν, επειδή βρίσκεται στο έδαφος ο Μάζουρεκ, που χτυπάει στο πρόσωπο σε μια μονομαχία με τον Ολιβέιρα.

19:12

13': Κεφαλιά πάσα του Μάτος, μετά από σέντρα του Ζαμπά από δεξιά, γκολ με το κεφάλι από τον Μπίσεσβαρ, που υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Σωστή υπόδειξη.

19:11

12': Ο Μπαϊροβιτς σε θέση οφσάιντ.

19:10

11': Κόρνερ από δεξιά για τον Παναιτωλικό. Το εκτελεί ο Μάζουρεκ, σκαστή κεφαλιά του Πάουλο, δύσκολη απόκρουση για τον Πασχαλάκη.

19:09

9': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από δεξιά, έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού, το εκτελεί ο Βιεϊρίνια, αλλά γίνεται φάουλ πάνω στον Μιχάι και σταματάει η φάση.

19:06

7': Σέντρα του Μανά από αριστερά, διώχνει με κεφαλιά ο Βιεϊρίνια και τον χτυπάει με τις γροθιές ο Πασχαλάκης στην έξοδό του.

19:05

Ο ΠΑΟΚ έχει μπει δυνατά στο παιχνίδι για να πετύχει γρήγορο γκολ.

19:01

2': Κόρνερ από δεξιά για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Μπίσεσβαρ, διώχνει ο Μαλής, νέα σέντρα ο Ζαμπά, διώχνει ξανά ο Μαλής, γλιστράει ο Άκπομ και η μπάλα καταλήγει άουτ στο αδύναμο πλασέ του. Υπάρχει οφσάιντ που δεν δόθηκε.

19:01

Το παιχνίδι ξεκινάει.

18:56

Οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:53

Πολύς κόσμος του ΠΑΟΚ βρίσκεται στο γήπεδο, παρά την απαγόρευση μετακίνηση που υπάρχει από το υφυπουργείο Αθλητισμού.

18:51

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα στο Αγρίνιο.

16:45

Το παιχνίδι ξεκινάει στις 19:00 του Σαββάτου (16/3).

Γιαννακόπουλος, Μαλής, Πάουλο, Μιχάι, Μάζουρεκ, Αμαράλ, Τσιγγάρας, Μπάιροβιτς, Μαρινάκης, Μανά, Ντίας
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Τσοκάνης, Βασιλούδης, Παρράς, Γκούγκα, Λιάβας και Λουσέρο
Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιειρίνια, Ολιβέιρα, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Λημνιός, Άκπομ
Αναπ: Ρέι, Ίνγκασον, Σβιντέρσκι, Γιαννούλης, Μίσιτς, Ενρίκε και Κάνιας.
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά), Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας-Λευκάδας), 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)