0
17:25

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:24

Τελικό στα Τρίκαλα. Ο ΑΟΤ κερδίζει με 1-0 τον Πλατανιά και παίρνει τεράστια βαθμολογική ανάσα.

17:16

Απειλεί στο 88' ο ΑΟΤ, με την κεφαλιά του Σισέ να καταλήγει άουτ.

17:06

Παραμένει το 1-0 στο ΑΟΤ - Πλατανιάς στο 77'.

16:58

Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός επικρατεί με 1-0 της Κέρκυρας χάρις στο γκολ του Παπαχρήστου στο 94'.

16:57

Λήξη του αγώνα.

16:56

90+5': Δύο κίτρινες κάρτες στον Κουσκουνά και αποβολή. Έξαλλος ο φορ του ΑΟΧ/Κισσαμικού.

16:55

Παράλληλη μπαλιά από τα δεξιά και ο Παπαχρήστος με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι γράφει το 1-0.

16:54

90+4': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟ!

16:53

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Κόντο.

16:52

Αποβάλλεται ο Νίκος Αναστόπουλος επειδή μπήκε στον αγωνιστικό χώρο.

16:50

16:48

88': Κόρνερ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

16:44

84': Τρίτη αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Καραγιάννης αντί Τεγούση.

16:42

83': Κόρνερ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:41

82': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Μουμίν, πολύ ψηλά πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

16:41

81': Αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Χαλκιαδάκης αντί Τόλι.

16:40

81': Τρίτη αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Σιατραβάνη, ο Γεωργακόπουλος.

16:40

80': Φάουλ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό, 3-4 έξω από το ημικύκλιο.

16:39

79': Κίτρινη κάρτα στον Ζορμπά.

16:36

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο ΑΟΤ - Πλατανιάς.

16:33

73': Κάκιστο το θέαμα στο δεύτερο ημίχρονο...

16:29

69': Aλλαγή για την Κέρκυρα. Έξω ο Κούρος, μέσα ο Πασάς.

16:23

63': Οφσάιντ ο Σισέ, σωστή υπόδειξη.

16:20

61': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ζορμπάς αντί Λινάρδου.

16:20

Ημίχρονο στα Τρίκαλα, ΑΟΤ - Πλατανιάς 1-0.

16:19

59': Αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Έξω ο Αρναρέλλης, μέσα ο Παπαχρήστος.

16:17

58': Ευκαιρία για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Από τον άξονα, ο Τεγούσης βγάζει μία υπέροχη μπαλιά στον Τόλι ο οποίος πλασάρει από πλάγια θέση και αριστερά μέσα από την περιοχή πλασάρει αλλά ο Κουτζαβασίλης, που είχε βγει έγκαιρα, αποκρούει.

16:15

55': Οφσάιντ ο Τουράμ, σωστή υπόδειξη.

16:14

Τα Τρίκαλα ανοίγουν το σκορ κόντρα στον Πλατανιά με γκολ του Μαρκόφσκι στο 42'.

16:11

52': Νέο κόρνερ για την Κέρκυρα από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Παπαδόπουλος.

16:10

51': Κόρνερ για την Κέρκυρα από τα δεξιά, η μπάλα περνά επικίνδυνα από πολλά σώματα και καταλήγει άουτ.

16:09

49': Κίτρινη κάρτα στον Κούρο.

16:05

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στα Περιβόλια.

16:01

Στο μισάωρο παραμένει το 0-0 στο ΑΟΤ - Πλατανιάς.

15:49

ΑΟΧ/Κισσαμικός και Κέρκυρα ισόπαλοι στο 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία μεγάλη ευκαιρία.

15:48

15:47

15:43

Στα Τρίκαλα, ο Πλατανιάς είχε δοκάρι με τον Λάζιτς στο 10'.

15:40

37': Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για διαμαρτυρία.

15:38

36': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Βρεττός πλασάρει από κοντά, η μπάλα κοντράρει σε παίκτη της Κέρκυρας και στην επαναφορά ο Τόλι δεν μπορεί να νικήσει με κεφαλιά τον Κουτζαβασίλη.

15:36

35': Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Λινάρδο που πιάνει ένα βολέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:36

34': Κόρνερ για την Κέρκυρα από τα αριστερά.

15:34

32': Σέντρα του Κόντου από αριστερά, ο Τουράμ δεν μπορεί να πιάσει καλά την κεφαλιά και αστοχεί.

15:32

Στο μεταξύ έχει ξεκινήσει το ματς του ΑΟΤ με τον Πλατανιά.

15:31

30': Κόρνερ για την Κέρκυρα από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Θεοδωράκη.

15:30

29': Κίτρινη κάρτα στον Φαζό.

15:26

23': Ισορροπημένο ματς βλέπουμε στα Περιβόλια.

15:21

18': Εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι του Τουράμ από το ύψος του πέναλτι, πάνω από τα δοκάρια.

15:18

16': Κίτρινη κάρτα στον Σελινιωτάκη για φάουλ στον Τουράμ. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν ότι ο αμυντικός του ΑΟΧ/Κισσαμικού ήταν τελευταίος παίκτης και θα έπρεπε να αποβληθεί αλλά το ριπλέι δεν τους δικαιώνει.

15:15

13': Ο Αρναρέλλης υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ, αλλά καλυπτόταν.

15:13

Οι συνθέσεις στο ΑΟΤ - Πλατανιάς:

ΑΟΤ: Ταΐρης, Πάνος, Ντόσης, Γκότοβος, Ντιαλό, Τσιάρας, Λάσκαρης, Τριανταφυλλάκος, Μαρκόφσκι, Τσιμίκας, Σμυρλής.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Βασιλειάδης, Ουές, Καραγκούνης, Μάικιτς, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Λάζιτς, Παπουτσογιαννόπουλος, Λουκίνας, Νίλι, Παπανικολάου.

15:10

9': Οφσάιντ ο Αρναρέλλης, σωστή υπόδειξη.

15:06

3': Ο Κόντος σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει σταθερά.

15:02

1': Έναρξη αγώνα.

14:59

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου των Περιβολίων.

14:56

Ηλιόλουστος ο καιρός στα Χανιά.

14:51

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, ο ΑΟΤ υποδέχεται στις 15:30 τον Πλατανιά.

14:48

Στην όγδοη θέση με 28 βαθμούς τα «δελφίνια», έξι λιγότερους από τους έκτους Φαίακες.

01:01

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΑΟΧ/Κισσαμικό και την Κέρκυρα, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Παπαδόπουλος, Φαζός, Σισέ, Τεγούσης, Τόλι, Κάσσος, Σελινιωτάκης, Μουμίν, Βρεττός, Κουσκουνάς, Αρναρέλλης
Αναπ: Δασκαλάκης, Αρναούτογλου, Παπαχρήστος, Καραγιάννης, Χαλκιαδάκης, Αποστολόπουλος, Ρίσκι