-
0
23:55

23:53

Ακόμη μία μεγάλη ανατροπή στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ! Ο Ρονάλντο με τρία γκολ χαρίζει στη Γιουβέντους την πρόκριση στα προημιτελικά! Δίκαιη πρόκριση για τους «μπιανκονέρι», κατώτερη των περιστάσεων η Ατλέτικο.

23:53

90'+5: Λήξη του αγώνα, 3-0.

23:50

Τελικό αποτέλεσμα στο άλλο ματς, Μάντσεστερ Σίτι - Σάλκε 7-0!

23:49

90'+2: Κίτρινη στον Βιτόλο.

23:48

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:44

Ο Ρονάλντο ευστοχεί από την άσπρη βούλα, φτάνει στο χατ τρικ, 3-0.

23:44

86': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

23:43

84': Και η Σίτι τον χαβά της, 7-0! Το γκολ ο Γκαμπριέλ Ζεζούς.

23:43

84': Κίτρινη στον Χιμένες για διαμαρτυρία.

23:42

84': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ! Ο Κορέα σπρώχνει από πίσω τον Μπερναρντέσκι, που πέφτει στο έδαφος. Σωστά υποδεικνύεται το πέναλτι.

23:40

82': Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Κεν για τη Γιουβέντους! Μετά τη βαθιά μπαλιά του Κιελίνι ο 19χρονος επιθετικός κάνει το διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά, ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

23:37

80': Κεν αντί Μάντζουκιτς, δεύτερη αλλαγή για τη Γιουβέντους.

23:36

Και 6-0 η Σίτι! Ο Φόντεν το γκολ στο 78'.

23:34

77': Βιτόλο αντί Αρίας, δεύτερη αλλαγή για την Ατλέτικο.

23:31

74': Ο Πιάνιτς εκτελεί το φάουλ από δεξιά, αδύναμη κεφαλιά του Μάντζουκιτς στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

23:30

73': Κίτρινη στον Χουανφράν για φάουλ στον Ρονάλντο.

23:29

Στο 71' πέμπτο γκολ για τη Σίτι με τον Μπερνάρντο Σίλβα, Μάντσεστερ Σίτι - Σάλκε 5-0.

23:24

67': Πρώτη αλλαγή για τη Γιουβέντους, Ντιμπάλα αντί Σπινάτσολα.

23:22

65': Κίτρινη στον Μπερναρντέσκι για φάουλ με το χέρι στον Αρίας.

23:19

62': Σουτ του Κορέα εκτός περιοχής, άουτ.

23:14

Στο 56' ο Στέρλινγκ γράφει το Μάντσεστερ Σίτι - Σάλκε 4-0.

23:14

57': Πρώτη αλλαγή για την Ατλέτικο, Κορέα αντί Λεμάρ.

23:11

53': Αν μείνει το 2-0 θα ακολουθήσει παράταση, αλλά ο Ρονάλντο δείχνει... αγριεμένος κι ενώ η Γιουβέντους πιέζει και για το 3-0.

23:07

Ο Ζοάο Κανσέλο σεντράρει από δεξιά, κεφαλιά του Ρονάλντο, ο Όμπλακ διώχνει, αλλά η μπάλα έχει περάσει τη γραμμή, 2-0.

23:06

49': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

23:03

Έχει ξεκινήσει το β' ημίχρονο και στο Μάντσεστερ.

23:03

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

22:49

Η Γιουβέντους ήταν σαφώς ανώτερη στο πρώτο μισό της αναμέτρησης, δεν έκανε πολλές ευκαιρίες, αλλά ο Ρονάλντο βρήκε το γκολ και το β' ημίχρονο αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον.

22:48

Λήξη ημιχρόνου και στο Μάντσεστερ, με τη Σίτι να κάνει... πάρτι κόντρα στη Σάλκε, 3-0.

22:48

45'+2: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

22:47

45'+2: Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Ο Κόκε κάνει τη σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Μοράτα και λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:46

45'+1: Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:45

45': Εκτελεί ο Πιάνιτς από δεξιά, κεφαλιά του Κιελίνι, σε νέο κόρνερ διώχνει ο Όμπλακ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:44

44': Σουτ του Μπερναρντέσκι, κόντρα και κόρνερ.

22:44

Ο Σανέ στο 42' γράφει το Μάντσεστερ Σίτι - Σάλκε 3-0.

22:43

43': Ο Ρονάλντο πιάνει την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Σπινάτσολα από αριστερά, δεν ανησυχεί ο Όμπλακ.