1
21:25

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης", καλή συνέχεια.

21:24

Δίκαιη νίκη για τον Ολυμπιακό, που είναι πάντα στο -7 από τον ΠΑΟΚ. Ίσως η έκταση του σκορ να αδικεί τον Άρη, αλλά δεν ήταν για κάτι παραπάνω τελικά.

21:20

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Άρης 4-1.

21:19

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:16

Σέντρα Κούτρη από τα αριστερά, κόντρα στο πόδι του Βελέθ, κεφαλιά Γκερέρο και 4-1

21:16

90': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:13

88': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά με τον Μαρτίνες από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:10

85': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά στη θέση του Φορτούνη.

21:08

82': Ευκαιρία για τον Άρη. Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά με τον Μαρτίνες, κεφαλιά Ροζ, άουτ.

21:05

79': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά με τον Μαρτίνες. η μπάλα απομακρύνεται.

21:04

78': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπάσα αντί του Ματίγια.

21:01

Ο Μπουχαλάκης άνοιξε για τον Ποντένσε, ταχύτατα από τα αριστερά, σουτ ψηλοκρεμαστό απέξω, βρίσκει και σε Βέλεθ και... μέσα, 3-1.

21:01

75': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:01

Φάση διαρκείας στα καρέ του Ολυμπιακού, η μπάλα δεν απομακρύνεται, φτάνει μετά από κόντρα στον Μπουχαλάκη στον Μαρτίνες, καλοτραβηγμένο γεμάτο σουτ και 2-1.

21:01

74': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:58

72': Κόρνερ με τον Φορτούνη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο...

20:57

71': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Φορτούνη, η μπάλα απομακρύνεται προσωρινά και επιστρέφει στον αρχηγό του Ολυμπιακού, παράλληλα σέντρα σουτ από θέση μέσα δεξιά, απομακρύνει ο Ροζ με το κεφάλι προ του Μεριά, που ήταν έτοιμος και μόνος να σκοράρει...

20:56

70': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούστος στη θέση του Μασούρα, που χειροκροτείται θερμά.

20:55

69': Εκτελεί ο Ματίγια από τα δεξιά το κόρνερ για τον Άρη, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:54

Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Ματέο Γκαρσία αφήνει για τον Βαρελιάνό από τα δεξιά, σουτ, σε κόρνερ ο Σα.

20:54

"Γιάννη ψυχάρα Ολυμπιακάρα", φωνάζει η Θύρα 7 και χειροκροτεί και όλο το γήπεδο για τον Γιάννη Αλαμπασύνη, ο οποίος δέχθηκε πρόσφατα επίθεση από χούλιγκαν σε αγώνα του πόλο γυναικών των "ερυθρολεύκων".

20:52

65': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα από τα αριστερά, ο Φορτούνης στοάρει, σουτ από το ύψος του πέναλτι, ψηλά άουτ.

20:48

62': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκερέρο στη θέση του Χασάν.

20:48

62': Οφσάιντ ο Eλαμπντελαουί, σωστή υπόδειξη.

20:43

57': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη... Ο Μαρτίνες στη θέση του Φετφατζίδη, που χειροκροτείται από τον κόσμο του Ολυμπιακού.

20:42

Μικρή διακοπή, καθώς είναι στο έδαφος τραυματισμένος ο Χασάν.

20:36

50': Σουτ Ματέο Γκρασία από τα δεξιά, κοντράρει η μπάλα, χάνει τη δύναμη της, εύκολα μαζεύει ο Σα.

20:33

47': Διώχνει ο Βέλεθ καθαρά με το χέρι σε σέντρα του Κούτρη μέσα στην περιοχή. Πέναλτι για τον Ολυμπιακό, που δεν το δίνει ο Σιδηρόπουλος.

20:31

20:20

Στη γλώσσα της στατιστικής ο Ολυμπιακός έχει 3 τελικές έναντι 6 του Άρη. Οι "ερυθρόλευκοι" την κατοχή σε ποσοστό 57% και οι "κίτρινοι" στο 43%.