Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα αναδεικνύονται ισόπαλοι με 1-1.

20:54

Λήξη του αγώνα.

20:52

90+3': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο. Νωρίτερα οι Φθιώτες διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι για χέρι του Τζημόπουλου. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι από το ριπλέι, που δεν ήταν διαφωτιστικό.

20:50

20:47

Ο Μπουκουβάλας εκτελεί το κόρνερ, ο Κάστρο πετάγεται στην καρδιά της άμυνας και με κεφαλιά κάνει το 1-1.

20:45

86': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

20:45

86': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά.

20:42

82': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Τομάς αντί Δημούτσου.

20:38

79': Μικρή διακοπή, έχει πέσει κάτω ο Δημούτσος και δείχνει να πονά χαμηλά στο δεξί του πόδι. Ξεκινά στο λεπτό το ματς.

20:32

71': Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός.

20:28

69': Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός γηπέδου ο Πίτι, μπαίνει ο Μπλάζιτς.

20:26

67': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Λέο παίρνει τη θέση του Μάνου.

20:23

63': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

20:21

62': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Γιάκος αντί Α. Σκόνδρα.

20:19

60': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Έξω ο Βιντάλ, μέσα ο Αποστολόπουλος.

20:18

59': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Μπερτόλιο, πάνω στα χέρια του Μιχαήλ η μπάλα.

20:17

58': Κίτρινη κάρτα στον Πάντελιτς για φάουλ στον Πίτι λίγο έξω από το ημικύκλιο.

20:15

Ο Βάντερσον προλαβαίνει με αυτοθυσία τη μπάλα πριν αυτή περάσει εκτός πλάγιας γραμμής, βγάζει μία καλοτραβηγμένη σέντρα από τα αριστερά και ο Καραμάνος με κεφαλιά ψαράκι από το σημείο του πέναλτι σκοράρει για το 1-0.

20:15

56': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:12

Επιστρέφει στο γήπεδο και ο αμυντικός του ΠΑΣ.

20:10

51': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Κάργας και βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου με το φορείο. Ξεκινά στο λεπτό το ματς.

20:05

20:01

Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Γ. Σκόνδρας, μέσα ο Βασιλαντωνόπουλος.

19:48

Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα ισόπαλοι χωρίς γκολ, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία μεγάλη φάση.

19:47

Λήξη πρώτου μέρους.

19:45

19:44

44': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Πίτι κάνει μια ωραία σέντρα, ο Μπαράλες - από οριακή θέση - πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Μιχαήλ του λέει «όχι». Ο Καρυπίδης παίρνει το... ριμπάουντ αλλά είναι εκτεθειμένος.

19:40

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους.

19:37

36': Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.

19:35

35': Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο ΠΑΣ για μαρκάρισμα του Βάντερσον στον Πάντελιτς. Υπάρχει μία μικρή επαφή αλλά ο αμυντικός της Λαμίας βρίσκει πρώτα καθαρά τη μπάλα.

19:33

30': Ο Χάβος ζητά από τον Πίτι να πάρει πρωτοβουλίες.

19:30

Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα στο ΔΑΚ Λαμίας, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.

19:24

22': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Αθανασιάδης κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Κάργας πιάνει την φαλτσαριστή κεφαλιά λίγο πίσω από την μικρή περιοχή αλλά ο Σαράνοφ απογειώνεται και με το ένα χέρι αποκρούει σε κόρνερ. Αυτό εκτελείται αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ πάνω στον γκολκίπερ των γηπεδούχων.

19:19

19': Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά περνούν ανεκμετάλλευτα.

19:16

15': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Πάντελιτς περίπου δέκα μέτρα έξω από την περιοχή και στην ευθεία με την εστία, κόντρα στο τείχος και λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σαράνοφ η μπάλα. Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

19:13

12': Δυνατό σουτ του Μπερτόλιο αρκετά έξω από την περιοχή και αριστερά, πάνω από τα δοκάρια.

19:07

Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο.

19:03

Στο ΔΑΚ Λαμίας βρίσκονται και περίπου 100 οπαδοί του ΠΑΣ.

19:01

1': Ξεκινάει το ματς στη Λαμία.

18:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:57

Στους 16 βαθμούς η θερμοκρασία στη Λαμία.

18:52

Στην ένατη θέση με 28 βαθμούς βρίσκονται οι Φθιώτες, δέκατη τρίτη με 21 η ομάδα του Γιάννη Πετράκη.

18:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση της Λαμίας με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.