2
18:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ.

18:53

Δίκαιη νίκη για τον Απόλλωνα, που είχε τις μεγάλες ευκαιρίες του αγώνα, ενώ η Κέρκυρα δεν μπόρεσε να μπει απειλητικά στην περιοχή του.

18:52

Τέλος του αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα Πόντου, με δύο εκτελέσεις πέναλτι του Πορτουλίδη.

18:51

90+4': Ο Πορτουλίδης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 2-0 για τον Απόλλωνα Πόντου.

18:51

90+3': Κόκκινη κάρτα στον Κρητικό.

18:50

90+3': Νέο πέναλτι για τον Απόλλωνα. Καθαρή ανατροπή του Κυβελίδη από τον Κρητικό.

18:48

4 λεπτά οι καθυστερήσεις στο β' ημίχρονο.

18:47

90+1': Νέοκ κόρνερ για τον Απόλλωνα, αλλά δεν το εκμεταλλεύεται.

18:47

90': Μεγάλη απόκρουση του Κουτζαβασίλη, σε σουτ του Χασομέρη μέσα από την περιοχή και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

18:46

89': Σουτ του Καλογέρη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα καταλήγει άουτ.

18:42

85': Ο Τσουμάνης στη θέση του Ολαϊτάν.

18:41

84': Εκπληκτική απόκρουση του Πολίτη σε σουτ του Σιατραβάνη από την δεξιά γωνία της περιοχής, καθώς διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

18:40

84': Οφσάιντ ο Ολαιτάν.

18:38

81': Ο Ολαϊτάν μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, γυρίζει την μπάλα, αλλά δεν προλαβαίνει ο Κυβελίδης να μπει στη φάση.

18:37

80': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από αριστερά, αλλά διώχνει ο Ιωάννου με κεφαλιά.

18:34

Στο έδαφος ο Ολαϊτάν για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Η Κέρκυρα ψάχνει το γκολ, αλλά δεν βρίσκει ευκαιρίες.

18:30

74': Ο Αποστολίδης στη θέση του Αναστασίου στην τελευταία αλλαγή της Κέρκυρας.

18:30

73': Καλό δεξί σουτ του Ντα Μότα έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πολίτη.

18:25

69': Ο Ντα Μότα στη θέση του Θεοδωράκη στη δεύτερη αλλαγή της Κέρκυρας.

18:22

66': Σουτ του Λινάρδου μπλοκάρει ο Πολίτης.

18:21

64': Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα, αρχικά ο Κυβελίδης από κοντά δεν μπορει να νικήσει τον Κουτζαβασίλη και εν συνεχεία αποκρούει νέο σουτ του Χαντάκια έξω από την περιοχή και στην τρίτη προσπάθεια στο πλασέ του Κυβελίδη η μπάλα καταλήγει άουτ.

18:20

63': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από αριστερά, το εκτελεί ο Πορτουλίδης, διώχνει ο Ιωάννου με κεφαλιά.

18:17

61': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, του οποίου οι παίκτες το εκτελούν με πάσα και χάνουν την μπάλα.

18:16

60': Τραυματισμός του Χασομέρη, που είναι στο έδαφος. Σηκώνεται και συνεχίζει το ματς.

18:16

59': Ο Γεωργακόπουλος στη θέση του Ζορμπά και 4-4-2 για την Κέρκυρα.

18:15

58': Φάουλ για την Κέρκυρα 7-8 μέτρα έξω από την περιοχή, το εκτελεί απ' ευθείας ο Κόντος, μπλοκάρει ο Πολίτης.

18:13

Αρχίζουν να ανάβουν οι προβολείς στο ΕΑΚ της Κέρκυρας, καθώς πέφτει ο ήλιος.

18:10

54': Κόρνερ για την Κέρκυρα από αριστερά. Το εκτελεί ο Κόντος, η μπάλα περνάει από όλους και βγαίνει εκτός περιοχής. Σουτ του Ιωάννου η μπάλα καταλήγει άουτ.

18:07

51': Κίτρινη κάρτα στον Χασομέρη.

18:04

48': Σουτ του Ολαϊτάν δεξιά μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

18:03

47': Οφσάιντ ο Θεοδωράκης.

18:02

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

17:46

Τέλος α' ημιχρόνου, αν και δεν έχουν συμπληρωθεί τα δύο λεπτά των καθυστερήσεων.

17:45

45+1': Κόρνερ για την Κέρκυρα, ο Πολίτης αποκρούει σε προσπάθεια του Χαντάκια.

17:43

2 λεπτά οιι καθυστερήσεις στο α' ημίχρονο.

17:43

45': Κίτρινη κάρτα στον Καλογέρη.

17:42

44': Διπλή ευκαιρία στην ίδια φάση από τον Σουντουρά, που μπαίνει στην περιοχή, περνάει και τον Κουτζαβασίλη, μπερδεύονται οι αμυντικοί, η μπάλα χτυπάει στο δεξί δοκάρι και δεύτερο σουτ, αλλά πάνω στην γραμμή αποκρούει ο Ιωάννου.

17:42

44': Σουτ του Ολαϊτάν έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.

17:41

43': Οφσάιντ ο Πασάς, σε μια οριακή φάση για τους γηπεδούχους.

17:41

42': Κόρνερ για την Κέρκυρα, μετά την εκτέλεση φάουλ του Κόντου.

17:36

Ο Πορτουλίδης εκτέλεσε εύστοχα στο πέναλτι με δύναμη και ψηλά και ο Απόλλων Πόντου προηγείται 1-0 στην Κέρκυρα.

17:36

38': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

17:35

37': Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου.

17:35

37': Πέναλτι για τον Απόλλωνα για κράτημα του Ιωάννου στον Κυβελίδη. Πρόκειται για μια δύσκολη απόφαση του διαιτητή, αν και ο αμυντικός κρατάει με το χέρι και βάζει και το πόδι του χαμηλά.

17:34

36': Ο Ζορμπάς γυρίζει στο ματς, αφού του παράσχονται οι πρώτες βοήθειες, μετά το χτύπημα στο πρόσωπο.

17:31

33': Κόρνερ για την Κέρκυρα από αριστερά και νέο κόρνερ, μετά την παρεμβολή του Χασομέρη, όμως κι αυτό περνά ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους.

17:30

32': Ο Σουντουρά κλέβει την μπάλα στο κέντρο από τον Ιωάννου, μπαίνει μέσα στην περιοχή, αλλά ανοίγει το κοντρόλ και μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

17:27

29': Ο Λινάρδος κερδίζει έξυπνα ένα κόρνερ για την Κέρκυρα, αλλά μετά την εκτέλεση διώχνει με κεφαλιά ο Σουντουρά.

17:24

26': Κίτρινη κάρτα στον Κόντο για σκληρό φάουλ πάνω στον Ολαϊτάν.

17:22

24': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα, καθώς ο Σιατραβάνης αστοχεί μόνος του από το ύψος του πέναλτι, σε γύρισμα του Πασά από αριστερά.

17:19

21': Ο Πασάς κόβεται αντικανονικά από τον Σαμαρά έξω από την περιοχή του Απόλλωνα, αλλά ο διαιτητής δεν καταλογίζει το φάουλ.

17:17

19': Ο Πασάς δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου και βγαίνει άουτ.

17:14

16': Σέντρα του Ολαϊτάν από αριστερά με δεξί, η μπάλα βρίσκει στον Κόντο και καταλήγει κόρνερ.

17:13

15': Σουτ του Ολαϊτάν έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει τον Ιωάννου και καταλήγει κόρνερ.