3
24:38

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

24:37

Τέλος παράτασης στο «Ντραγκάο«! Η Πόρτο επικρατεί με 3-1 της Ρόμα και προκρίνεται στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

24:29

Η Πόρτο κάνει το 3-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τέλες στο 117'.

24:15

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης, παραμένει το 2-1 υπέρ της Πόρτο.

24:01

Στο μεταξύ η παράταση στο «Ντραγκάο» έχει ξεκινήσει.

23:57

Η ελλιπέστατη Γιουνάιτεντ κερδίζει με 1-3 την Παρί Σεν Ζερμέν και παίρνει μία επική πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:57

Τέλος στο ματς.

23:56

90+9': Κίτρινη κάρτα στον Σο.

23:55

Τέλος στην κανονική διάρκεια στο Πόρτο - Ρόμα, 2-1 και το ματς πηγαίνει στην παράταση.

23:53

Παίζουμε τις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων.

23:52

90+5': Τρίτη αλλαγή για την Παρί. Έξω ο Ντάνι Άλβες, μέσα ο Καβάνι.

23:51

Ο Ράσφορντ νικά τον Μπουφόν από την άσπρη βούλα και γράφει το 1-3.

23:51

90+4': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

23:50

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:49

Δίνει το πέναλτι ο Σκόμινα.

23:47

90': Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ από τα δεξιά αλλά θα δει το VAR ο Σκόμινα καθώς υπάρχει υποψία για χέρι του Κιμπεμπέ. Βρίσκει στο χέρι του αλλά έχει γυρισμένη την πλάτη ο αμυντικός της Παρί.

23:44

87': Τρίτη αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Γιανγκ αφήνει τη θέση του στον Γκρίνγουντ.

23:41

Ο Βεράτι κάνει την κάθετη στον Εμπαπέ, εκείνος δεν μπορεί να περάσει τον Ντε Χέα στο τετ α τετ, η μπάλα φτάνει στον Μπερνάτ που σουτάρει από πλάγια θέση και αριστερά αλλά σημαδεύει το κάθετο δοκάρι.

23:41

84': ΔΟΚΑΡΙ για την ΠΑΡΙ!

23:39

82': Χαμηλή σέντρα - σουτ του Μενιέ από τα δεξιά, απομακρύνει με υπερένταση ο Ντε Χέα.

23:38

81': Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Έξω ο Περέιρα, μέσα ο Τσονγκ.

23:36

79': Κόρνερ για την Παρί από τα δεξιά. Εκτελείται άσχημα με πάσα από τον Ντι Μαρία και δεν αποφέρει κάτι.

23:35

Παραμένει το 2-1 στο Πόρτο - Ρόμα στο 75'.

23:32

75': Κίτρινη κάρτα στον Παρέδες.

23:30

73': Οφσάιντ ο Εμπαπέ, ήταν εκτεθειμένος.

23:27

70': Διπλή αλλαγή για την Παρί. Παρέδες και Μενιέ αντί Κέρερ και Ντράξλερ αντίστοιχα.

23:26

69': Έχει πέσει κάτω με πρόβλημα τραυματισμού ο Ντράξλερ και ζητάει αλλαγή.

23:22

Δεν έχει σταματήσει να βρέχει στο Παρίσι.

23:17

60': Σουτ εκτός περιοχής από τον Ντι Μαρία, στα χέρια του Ντε Χέα.

23:14

Πόρτο - Ρόμα 2-1 με γκολ του Μαρεγκά στο 52'. Αν μείνει αυτό το σκορ μέχρι το φινάλε τότε το ματς θα πάει στην παράταση.

23:13

56': Ο Ντι Μαρία σκοράρει με υπέροχο πλασέ έπειτα από πάσα του Εμπαπέ με τακουνάκι, αλλά το γκολ του δεν μετράει. Ήταν ακάλυπτος ο Αργεντινός τη στιγμή που δέχθηκε την πάσα από τον συμπαίκτη του.

23:08

51': Κόρνερ για την Παρί από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

23:05

48': Οφσάιντ ο Ντράξλερ, αλλά καλυπτόταν.

23:02

46': Έναρξη δεύτερου μέρους στο Παρίσι.

22:48

Ημίχρονο και στο Οπόρτο. Πόρτο και Ρόμα ισόπαλες στο 1-1.

22:48

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγείται με 1-2 της Παρί Σεν Ζερμέν.

22:47

22:46

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:42

42': Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Ο Νταλότ κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενο και καταλήγει στην αγκαλιά του Μπουφόν. Παραλίγο αυτογκόλ για την Παρί.

22:37

Η Ρόμα κάνει το 1-1 κόντρα στην Πόρτο, με πέναλτι του Ντε Ρόσι στο 36'.

22:36

36': Ο Ράσφορντ πλασάρει μέσα από την περιοχή, λίγο έξω η μπάλα αλλά υποδιεκνύεται ορθώς σε θέση οφσάιντ. Ως μη γενόμενη η φάση.

22:35

35': Αναγκαστική αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Έξω ο Μπαϊγί, μέσα ο Νταλότ.

22:34

34': Κίτρινη κάρτα στον Ντι Μαρία.

22:31

Ο Ράσφορντ κάνει ένα σουτ εκτός περιοχής, ο Μπουφόν δεν μπορεί να συγκρατήσει τη μπάλα και στην επαναφορά ο Λουκάκου τη σπρώχνει στα δίχτυα για το 1-2. Φέρει σοβαρή ευθύνη για το γκολ ο τερματοφύλακας της Παρί.

22:30

30': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

22:29

29': Ο Ράσφορντ μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, κάνει ένα συρτό διαγώνιο σουτ, σημαδεύοντας το απέναντι δοκάρι, αλλά αστοχεί.

22:27

Η Πόρτο παίρνει προβάδισμα κόντρα στη Ρόμα με γκολ του Σοάρες στο 26'.

22:25

25': Κόρνερ για την Παρί από τα αριστερά, η μπάλα φτάνει μετά από κόντρες στον Τ. Σίλβα που σουτάρει ψηλά.

22:21

21': Ευκαιρία για την Παρί. Καλοτραβηγμένο σουτ του Ντι Μαρία λίγο έξω από την περιοχή, εκατοστά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ντε Χέα η μπάλα.

22:20

20': Ευκαιρία για την Παρί. Ο Ντι Μαρία μέσα στην περιοχή δίνει αριστερά στον Μπερνάτ που σουτάρει με δύναμη αλλά ο Ντε Χέα αποκρούει.

22:18

Παραμένει το 0-0 στο Πόρτο - Ρόμα στο 20ό λεπτό.

22:14

14': Σουτ - βολές του Ντάνι Άλβες μέσα από την περιοχή και δεξιά, ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:12

Ο Εμπαπέ κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και ο Μπερνάτ ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

22:12

12': ΓΚΟΛ για την ΠΑΡΙ!

22:08

7': Ευκαιρία για την Παρί. Ο Μπερνάτ κάνει το παράλληλα γύρισμα από τα αριστερά, αλλά ο Εμπαπέ δεν μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή.

22:04

Τραγικό γύρισμα του Κέρερ προς τα πίσω, ο Λουκάκου επωφελείται, βγαίνει φάτσα με τον Μπουφόν, τον περνάει και πλασάρει σε άδεια εστία για το 0-1.

22:03

2': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

22:01

1': Σέντρα στο «Παρκ Ντε Πρενς».

21:58

Καταρρακτώδης βροχή αυτή την ώρα στο Παρίσι.

21:57

Και τώρα ώρα για τον ύμνο του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:51

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Πόρτο φιλοξενεί τη Ρόμα και καλείται να υπερασπιστεί το εις βάρος της 2-1 στο «Ολίμπικο».

21:49

Με αποστολή ανάγκης ταξίδεψε στο Παρίσι η Γιουνάιτεντ καθώς, εκτός από τον τιμωρημένο Πογκμπά, ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ δεν υπολογίζει και στους τραυματίες Μάτα, Μάτιτς, Ερέρα, Λίνγκαρντ, Τζόουνς, Νταρμιάν, Βαλέντσια και Σάντσες.

21:47

Ξανά δίχως τον «λαβωμένο» Νεϊμάρ οι γηπεδούχοι.

21:43

Στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων στο «Ολντ Τράφορντ», οι Παριζιάνοι είχαν επιβληθεί με 0-2.

21:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Σε περίπου 20 λεπτά ξεκινά ο αγώνας ρεβάνς για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Μπουφόν, Κέρερ, Τ. Σίλβα, Κιμπεμπέ, Μπερνάτ, Μαρκίνιος, Βεράτι, Ντάνι Άλβες, Ντράξλερ, Ντι Μαρία, Εμπαπέ
Αναπ: Αρεολά, Καβάνι, Τσούπο - Μοτίνγκ, Νταγκμπά, Κουρζαβά, Μενιέ, Παρέδες
Ντε Χέα, Λίντελοφ, Μπαϊγί, Σμόλινγκ, Σο, ΜακΤόμινεϊ, Γιανγκ, Φρεντ, Περέιρα, Ράσφορντ, Λουκάκου
Αναπ: Ρομέρο, Ρόχο, Νταλότ, Γκάρνερ, Τσονγκ, Γκόμες, Γκρίνγουντ
Ρέφερι: Νταμίρ Σκόμινα (Σλοβενία) Βοηθοί: Γιούρι Πραπρότνικ (Σλοβενία), Ρόμπερτ Βούκαν (Σλοβενία) 4ος: Ματέι Γιουγκ (Σλοβενία)