1
21:33

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης", καλό σας βράδυ.

21:26

Ασύλληπτη αποτυχία για τον Ολυμπιακό, απίστευτη επιτυχία για τη Λαμία, που γράφει ιστορία. Εκτός όλων των στόχων πλέον οι Πειραιώτες. Και όλα αυτά, ξεπερνούν το σοβαρότατο λάθος του Κομίνη, που δεν έδωσε πέναλτι σε χέρι του Πλιάτσικα.

21:24

Αποδοκιμασίες στο "Γ. Καραϊσκάκης"...

21:23

Λήξη αναμέτρησης! Η Λαμία κερδίζει 0-1 και πετά εκτός Κυπέλλου τον Ολυμπιακό!

21:22

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά, ο Κούτρης κακό γύρισμα, εύκολα ο Σαράνοβ.

21:21

90'+3: Νέο γέμισμα, δεν μπορεί με το κεφάλι ο Μασούρας, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Λαμίας.

21:20

90'+2: Σέντρα Τσιμίκα από τα αριστερά, ο Σισέ σε θέση φορ, στοπάρει ανοιχτά και έτσι ο Σαράνοβ μπλοκάρει.

21:19

Ψηλοκρεμαστό σουτ Νάτχο από θέση έξω αριστερά, άουτ.

21:19

90'+1: Ο Τόμας ούτε σέντρα ούτε σουτ από τα αριστερά και άουτ.

21:18

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις...

21:17

90': Φάουλ για τον Ολυμπιακό στα πλάγια με τον Φορτούνη. Εκτελείται και δεύτερη φορά, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

21:15

87': Κόρνερ από τα αριστερά για τον Ολυμπιακό μετά την απόκρουση, Μασούρας εκτελεί, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:14

86': Εκτελεί ο Φορτούνης, πέφτει στα δεξιά και το πιάνει ο Σαράνοβ!

21:13

85': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Ποντένσε μέσα στην περιοχή, τις ντρίπλες πάνω στον Ασίγκμπα, το δίνει ο Κομίνης. Υπάρχει παράβαση.

21:10

83': Σουτ Φορτούνη από θέση έξω δεξιά, πέφτει και διώχνει ο Σαράνοβ.

21:09

82': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Νάτχο από τα αριστερά, ο Ποντένσε σουτ από θέση μέσα δεξιά, σε κόρνερ ο Σαράνοβ. Εκτελεί ο Φορτούνης από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:09

81': Φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά, ο Μασούρας δεν μπορεί, σε κόρνερ διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

21:07

80': Ο Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του Μπεχαράνο.

21:06

78': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:05

77': Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης δίνει πάρε-βάλε στον Χασάν με πάσα γλυκιά από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, πλασέ από τη βούλα του πέναλτι ο Αιγύπτιος, που στέλνει την μπάλα άνω από την εστία της Λαμίας.

21:04

76': Οφσάιντ ο Μασούρας, σωστή υπόδειξη.

21:03

76': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Κούτρη, η μπάλα απομακρύνεται.

21:02

74': Σουτ Σισέ απέξω, άστοχο αρκετά μέτρα...

21:01

73': Ο Νάτχο βρίσκει τον Φορτούνη, αλλά στοπάρει αντί να σουτάρει από θέση μέσα δεξιά και ο Σαράνοβ μαζεύει.

21:01

72': Οφσάιντ ο Ποντένσε, ήταν εκτεθειμένος.

20:58

71': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε από τα δεξιά κόβει για τον Γκιλιέρμε, στοπάρει, ευθύβολο σουτ από το ύψος του πρώτου δοκαριού, σωτήρια με το ένα πόδι ο Σαράνοβ σε κόρνερ. Εκτελείται γρήγορα γρήγορα και περνά ανεκμετάλλευτο.

20:58

70': Σέντρα Φορτούνη, για ελάχιστα εκατοστά ο Μασούρας δεν μπορεί μόνος να κάνει την προβολή...

20:56

69': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης με φάλτσα από τα αριστερά, αδύναμη κεφαλιά του Χασάν, ο Σαράνοβ το... έχει.

20:55

68': Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπουλούλης στη θέση του Μπλάζιτς.

20:55

Οφσάιντ ο Καραμάνος, σωστή υπόδειξη.

20:54

67': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός. Ο Χασάν στη θέση του Σολδάνο.

20:53

66': Υπόδειξη οφσάιντ στον Τσιμίκα, λάθος υπόδειξη.

20:52

65': Σέντρα-σουτ Ποντένσε από τα δεξιά, ο Σαράνοβ εύκολα.

20:52

64': Σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά Σολδάνο, δεν έχει πρόβλημα ο τερματοφύλακας της Λαμίας.

20:50

62': Σουτ Φορτούνη λίγο πριν από το σημείο του πέναλτι, ο Πλιάτσικας διώχνει, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του στην επαναφορά, νέο σουτ από τον Φορτούνη με πόδι αυτή τη φορά ο Πλιάτσικας. Υπάρχει παράβαση, σοβαρότατο λάθος του Κομίνη.

20:47

Στο έδαφος ο Επστάιν μετά από διεκδίκηση με τον Σισέ μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού... Μικρή διακοπή, κέδρος κάποια πολύτιμα δευτερόλεπτα για τη Λαμία, που με αυτό το 0-1 είναι η ομάδα που προκρίνεται αυτή τη στιγμή!

20:47

59': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς στη θέση του Ασούμπρε.

20:44

56': Άμεσα ο Μαρτίνς προχωρεί σε διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ποντένσε αντί Γκερέρο, Φορτούνης αντί Μπουχαλάκη.

20:42

54': Εκτελεί το κόρνερ ο Τσιμίκας από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:41

53': Καλοτραβηγμένο δυνατό διαγώνιο σουτ Νάτχο από τα αριστερά του ημικύκλιου, με εκτίναξη σωτήρια σε κόρνερ ο Σαράνοβ.

20:40

Σέντρα Σκόνδρα από τα δεξιά, ο Επστάιν επιχειρεί το σουτ, κόντρα η μπάλα φτάνει στον Τόμας κοντινή προβολή από τα δεξιά και 0-1.

20:40

52': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:38

50': Κόρνερ από τα αριστερά με τον Τσιμίκα, ο Σολδάνο την κεφαλιά, στην αγκαλιά του Σαράνοβ.

20:33

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες.