-
2
22:08

22:07

Ο ΠΑΟΚ προκρίνεται στους «4» του Κυπέλλου Ελλάδας, με την απόφαση του Σκουλά να δώσει πέναλτι στο 119' να είναι προς συζήτηση, σε μια πολύ δύσκολη φάση πάντως.

22:06

120'+2: Λήξη του αγώνα, 4-2 κι ενώ οι παίκτες του Πανιωνίου ως ένδειξη διαμαρτυρίας για το πέναλτι δεν ήθελαν να κάνουν τη σέντρα για να συνεχιστεί το παιχνίδι.

22:05

120'+2: Κίτρινη στον Μπανανά.

22:04

120': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:03

Ο Βιεϊρίνια στέλνει την μπάλα ψηλά στα δίχτυα, δεν μπορεί να αντιδράσει εκεί ο Κότνικ, 4-2.

22:03

119': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:01

117': Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη στον Μανθάτη.

22:01

117': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μίσιτς σουτάρει, ο Μανθάτης βρίσκει την μπάλα πρώτα με τα πλευρά, μετά με τα χέρια, ο Σκουλάς βλέπει παράβαση.

21:57

Κάθετη πάσα του Ολιβέιρα στον Βιεϊρίνια, που γυρίζει από δεξιά, κοντράρει η μπάλα στον Ντομίνγκες και εξ επαφής την σπρώχνει στα δίχτυα ο Ακπόμ, 3-2.

21:57

114': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:56

113': Σέντρα του Βιεϊρίνια από αριστερά, νέα κεφαλιά του Μάτος, άουτ.

21:55

112': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Σεντράρει από δεξιά ο Ολιβέιρα, καρφωτή κεφαλιά του Μάτος, στη ρίζα του αριστερού δοκαριού η μπάλα.

21:55

111': Κόρνερ κερδίζει για τον ΠΑΟΚ ο Βιεϊρίνια, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:52

109': Σουτ του Σβιντέρσκι από το ημικύκλιο της περιοχής, δεν είναι καλό, άουτ.

21:50

106': Ο Ακπόμ σκοράρει με κεφαλιά, αλλά σωστά υποδεικνύει επιθετικό φάουλ του Κρέσπο στον Κότνικ ο Σκουλάς.

21:49

106': Έναρξη β' ημιχρόνου παράτασης.

21:48

105'+2: Τέλος α' ημιχρόνου παράτασης.

21:47

105'+1: Ο Μάτος σεντράρει από δεξιά, κεφαλιά του Ίνγκασον, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:46

105': Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

21:38

98': Κίτρινη στον Καμαρά για φάουλ στον Μίσιτς.

21:37

97': Τέταρτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Μίσιτς αντί Ενρίκε. Υπενθυμίζεται ότι επιτρέπεται η τέταρτη αλλαγή, καθώς το ματς πήγε στην παράταση.

21:35

Ο Καμαρά μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και σουτάρει, κάτω από τα πόδια του Πασχαλάκη περνά η μπάλα και 2-2.

21:34

94': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

21:32

92': Ο Γιαννούλης κερδίζει κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το εκτελεί ο ίδιος, επιθετικό φάουλ στον Σταυρόπουλο.

21:31

91': Έναρξη α' ημιχρόνου παράτασης.

21:25

Επιθετικός μονόλογος του ΠΑΟΚ ήταν το παιχνίδι στο β' ημίχρονο, ο Πανιώνιος γύρισε πολύ πίσω από νωρίς, δέχθηκε τελικά το 2-1 και προκύπτει το έξτρα ημίωρο.

21:24

90'+5: Τέλος κανονικής διάρκειας, 2-1, και το ματς πάει στην παράταση.

21:23

90'+3: Κίτρινη στον Μανιάτη για διαμαρτυρία.

21:20

90'+1: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

90': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, Καμαρά αντί Τσιλούλη.

21:17

88': Ο Τσιλούλης φεύγει στην αντεπίθεση, ανοίγει το κοντρόλ και πλασάρει, με τον Πασχαλάκη να διώχνει με το πόδι. Χάνει την ευκαιρία για το 2-2 ο Πανιώνιος.

21:12

Ο Γιαννούλης εκτελεί κόρνερ από αριστερά, ο Σταυρόπουλος προσπαθεί να διώξει με το πόδι, αλλά ουσιαστικά δίνει ασίστ στον Σβιντέρσκι, που με κοντινή κεφαλιά γράφει το 2-1.

21:11

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:08

79': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Βιεϊρίνια σεντράρει από αριστερά, αφύλακτος πιάνει την κεφαλιά ο Ακπόμ και ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

21:07

78': Άρτσε αντί Παπαγεωργίου, δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο.

21:04

74': Μάτος αντί Σάκχοφ, τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

21:02

73': Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Μπίσεσβαρ σεντράρει από αριστερά, προβολή του Σάκχοφ, διώχνει ο Κότνικ, που σταματά και το κοντινό σουτ του Σβιντέρσκι.

21:01

71': Κίτρινη στον Κότσιτς για φάουλ με το χέρι.

20:59

70': Εκτελεί κόρνερ ο Μπίσεσβαρ από δεξιά, αδύναμη κεφαλιά του Ίνγκασον, μπλοκάρει εύκολα ο Κότνικ.

20:56

67': Κίτρινη στον Ντομίνγκες για καθυστέρηση.

20:53

64': Κίτρινη στον Μανθάτη για φάουλ στον Γιαννούλη.

20:52

63': Κίτρινη στον Κότνικ για καθυστέρηση.

20:50

61': Σουτ του Ενρίκε από θέση μέσα δεξιά, ωραία διώχνει σε κόρνερ ο Κότνικ. Αυτό περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

20:49

60': Μπανανά αντί Μπουμάλ, πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο.

20:46

57': Κίτρινη στον Κόρμπο για φάουλ στον Μπίσεσβαρ.

20:45

56': Ακπόμ αντί Λημνιού, δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

20:44

54': Από την εκτέλεση του κόρνερ ο Σβιντέρσκι πιάνει την κεφαλιά, βρίσκει στο χέρι του Σταυρόπουλου η μπάλα, είναι ακούσιο όμως.

20:42

53': Σουτ του Σβιντέρσκι εντός περιοχής, άουτ είναι, κόρνερ βλέπει ο Σκουλάς για κόντρα στον Σταυρόπουλο.

20:41

52': Κίτρινη στον Ολιβέιρα για φάουλ στον Ντουρμισάι.

20:41

52': Τρία διαδοχικά κόρνερ για τον ΠΑΟΚ περνούν ανεκμετάλλευτα.

20:36

47': Ο Λημνιός γυρίζει από δεξιά, πλασέ του Μπίσεσβαρ λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι, κοντράρει η μπάλα στον Κόρμπο και κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:34

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.