1
19:05

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:04

Ο Αστέρας Τρίπολης κερδίζει με 4-1 τον Εργοτέλη και με δύο νίκες προκρίνεται στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

19:03

Λήξη του αγώνα.

19:02

Ο Κώτσιρας δίνει στα δεξιά στον Φερνάντεθ, ο οποίος από πλάγια θέσα μέσα από την περιοχή πλασάρει εύστοχα για το 4-1.

19:02

90+3': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

19:01

Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Έρφορντ γυρίζει και πιάνει ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής, εκτινάσσεται και αποκρούει σε κόρνερ ο Αθανασιάδης που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:58

Μπαλιά του Αραβίδη στην πλάτη της άμυνας του Εργοτέλη προς στον Καλτσά, ο οποίος ολομόναχος απέναντι από τον Καλογεράκη δεν αστοχεί για το 3-1.

18:58

89': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:56

88': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:54

85': Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Έξω ο Μπρους, μέσα ο Γροντής.

18:53

85': Κίτρινη κάρτα στον Μπρους.

18:51

83': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Βγαίνει ο Μπαστιάνος, μπαίνει ο Βλάχος.

18:48

Φάουλ - γέμισμα του Κώτσιρα από τα δεξιά, ο Αραβίδης πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και νικά τον Καλογεράκη για το 2-1.

18:47

79': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:45

76': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Έξω ο Μπουτσάκης, μέσα ο Ροβίθης.

18:42

73': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Καλτσά από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, ο Φερνάντεθ κάνει την προβολή από τη μικρή περιοχή αλλά ο Καλογεράκης κάνει μεγάλη διπλή επέμβαση.

18:41

Σέντρα του Κοιλιάρα από τα αριστερά, ο Ιατρούδης νικά κατά κράτος στον αέρα τον Μαρτίνεθ και με κεφαλιά σκοράρει για το 1-1.

18:40

72': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

18:39

71': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Φερνάντεθ σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πέφτει στη δεξιά του γωνία και παραχωρεί κόρνερ ο Καλογεράκης που όμως περνά ανεκμετάλλευτο.

18:37

67': Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός.

18:35

66': Οφσάιντ ο Έφορντ, αλλά καλυπτόταν.

18:33

65': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης αφήνει τη θέση του στον Καλτσά.

18:29

61': Αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Ρόλε, μέσα ο Φερνάντεθ.

18:28

61': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Καπνίδης αντί Κουατένγκ.

18:23

55': Σουτ εκτός περιοχής του Αραβίδη, στα χέρια του Καλογεράκη.

18:20

52': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, απομακρύνει ο Μπάτζιος.

18:19

50': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.

18:17

49': οφσάιντ ο Αραβίδης.

18:14

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

18:01

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 1-0 του Εργοτέλη.

18:01

17:58

44': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Αραβιδης σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα κοντράρει στον Οικονόμου και αλλάζει πορεία αλλά ο Καλογεράκης πέφτει στη δεξιά του γωνία και παραχώρει κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

17:56

42': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, απομακρύνει ο Μπουτσάκης.

17:52

38': Οι Αρκάδες φτάνουν με ευκολία στα όρια της περιοχής του Εργοτέλη, ωστόσο τα χαλούν στην τελική προσπάθεια.

17:48

34': Ο Τσιλιανίδης αδειάζει με ντρίμπλα ρουλέτα τον Μπρους, κάνει το σουτ εκτός περιοχής αλλά είναι κακό.

17:44

29': Μακρινό και συρτό σουτ από τον Τσιλιανίδη, έξω.

17:41

27': Κίτρινη κάρτα στον Μπελόκ.

17:40

Στο 51% υπέρ του Αστέρα η κατοχή της μπάλας.

17:34

20': Ο Κουατένγκ σουτάρει από πολύ δύσκολη γωνία, εντός περιοχής και αριστερά, πάνω από τα δοκάρια.

17:27

13': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:25

11': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, απευθείας στα χέρια του Καλογεράκη η μπάλα.

17:23

Υπέροχη μπαλιά από τον άξινα του Ρόλε στον Μπαστιάνο, ο οποίος μέσα από την περιοχή και δεξιά προλαβαίνει την έξοδο του Καλογεράκη, περνάει με υπέροχο πλασέ τη μπάλα από πάνω του και σκοράρει για το 1-0.

17:23

9': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

17:17

3': Σουτ του Ρόλε, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει χωρίς δυσκολία ο Καλογεράκης.

17:14

17:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:11

Τσουχτερό το κρύο στην Τρίπολη, στους 7 βαθμούς η θερμοκρασία.

17:05

Οι Αρκάδες είναι το μεγάλο φαβορί για πρόκριση στους «4» του θεσμού μετά το υπέρ τους 1-0 στο πρώτο ματς στο Παγκρήτιο.

16:57

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγώνας ρεβάνς της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Εργοτέλη, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Άνχελ Μαρτίνεθ, Βαλιέντε, Μπελόκ, Μπαστιάνος, Τσιλιανίδης, Ρόλε, Αραβίδης
Αναπ: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Βλάχος, Τζίμας, Φερνάντεθ, Καλτσάς, Δουβίκας
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Καλογεράκης, Μπουρσέλης, Οικονόμου, Μπάτζιος, Κοιλιάρας, Μπρους, Μπουτσάκης, Τσέλιος, Κουατένγκ, Έφορντ, Ιατρούδης
Αναπ: Κατσιμήτρος, Προβιδάκης, Γροντής, Καπνίδης, Ροβίθης, Μπαχανάκ, Χατζηδίμπας
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτωλοακαρνανίας), Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας) 4ος: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)