0
16:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:51

Ο Πανιώνιος επικρατεί με 2-0 του Πανιωνίου και παίρνει ένα σπουδαίο τρίποντο στην προσπάθειά του να εξασφαλίσει όσο πιο δυνατόν την παραμονή του στη Σούπερ Λίγκα.

16:50

Λήξη του αγώνα.

16:47

16:46

89': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:44

88': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Βγαίνει ο Άρτσε, μπαίνει ο Μπουμάλ.

16:43

86': Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη.

16:41

84': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελείται με πάσα, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

16:39

83': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Δώνης αντί Μαυρομμάτη.

16:36

79': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μανιάτης αφήνει τη θέση του στον Μπανανά.

16:34

77': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:33

Πιέζει τα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός.

16:32

76': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

16:30

73': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Κάτσε, μέσα ο Μουνιέ.

16:29

72': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Τσιλούλης αντί Σπιριντόνοβιτς.

16:25

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

16:25

68': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Κόρμπος και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

16:23

66': Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη.

16:22

65': Οφσάιντ ο Βέργος, λανθασμένη υπόδειξη.

16:20

63': Κόρνερ από τα δεξιά κερδίζει ο Μασούρας, αλλά διώχνει ο Άλτμαν.

16:18

61': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βέργος αντί Χατζηγιοβάνη.

16:16

59': Σουτ του Μακέντα από πλάγια θέση και δεξιά εντός περιοχής, απομακρύνει ο Κότνικ.

16:12

Ο Σπιριντόνοβιτς εκτελεί χαμηλά το κόρνερ, ο Κόρμπος πασάρει στον Σταυρόπουλο ο οποίος ξεμαρκάριστος απέναντι από τον Διούδη σκοράρει για το 2-0. Κάκιστη αντίδραση από την «πράσινη» άμυνα...

16:12

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:12

55': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά.

16:09

51': Οφσάιντ ο Μακέντα, ήταν οριακά εκτεθειμένος ο φορ του Παναθηναϊκού.

16:07

50': Συρτό σουτ του Άρτσε από τα όρια της μεγάλης περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Διούδης.

16:02

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

15:46

Ο Πανιώνιος προηγείται με 1-0 του Παναθηναϊκού.

15:46

15:44

43': Κίτρινη κάρτα στον Μαυρομμάτη.

15:41

41': Οφσάιντ ο Ντουρμισάι. Λανθασμένη υπόδειξη, καλυπτόταν ο φορ του Πανιωνίου.

15:36

36': Ο Σπιριντόνιβιτς εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, προβολή του Κόρμπου, στα χέρια του Διούδη η μπάλα.

15:28

27': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σουτ στη κίνηση του Ντουρμισάι μέσα από την περιοχή, πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ ο Διούδης αλλά δεν αποφέρει κάτι.

15:22

22': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:20

19': Σέντρα - σουτ του Πούγγουρα από τα δεξιά, πάνω από τα δοκάρια.

15:15

15': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:10

Ο Ντουρμισάι κουβάλαει τη μπάλα από τα δεξιά, πασάρει στον Άρτσε, εκείνος δίνει αριστερά στον Σπιριντόνοβιτς και ο Αυστριακός πλασάρει από κοντά τον Διούδη για το 1-0.

15:10

10': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

15:06

6': Ο Χατζηθεοδωρίδης σεντράρει από τα αριστερά, ο Χατζηγιοβάνης σουτάρει στη κίνηση στο δεύτερο δοκάρι αλλά είναι πολύ άστοχος.

15:03

2': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, διώχνει ο Μανιάτης. Φώναξε ο Κουρμπέλης για τράβηγμα του Ντουρμισάι μέσα στην περιοχή αλλά ο Κουμπαράκης είπε «παίζετε». Από το ριπλέι, πάντως, φάνηκε ότι υπάρχει παράβαση.

15:01

14:58

Στις εξέδρες βρίσκεται και ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Άγγελος Αναστασιάδης, μαζί με τους Άγγελο Μπασινά και Στέλιο Γιαννακόπουλο.

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:51

Στους 6 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία αυτή τη στιγμή στη Νέα Σμύρνη.

14:50

Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Παναθηναϊκός είχε κερδίσει με 1-0 με γκολ του Χατζηθεοδωρίδη.

14:46

Δέκατοι με 23 βαθμούς οι Νεοσμυρνιώτες, στην έκτη θέση με 31 το «τριφύλλι».

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση Πανιώνιος - Παναθηναϊκός, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.