1
17:30

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας απόγευμα.

17:29

Δικαιότατη επικράτηση του Λεβαδειακού, που έπαιξε έξυπνα, με καλό κοουτσάρισμα από τον Καραγεωργίου και πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις. Δεν του έχει δοθεί και πέναλτι.

17:27

Λήξη του αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον Λεβαδειακό με "χρυσή" αλλαγή και σκόρερ τον 19χρονο Ιωαννίδη.

17:26

90+3' ο Στανόγεβιτς στη θέση του Νανγκίς.

17:26

Ο Ιωαννίδης στο πρώτο δοκάρι, μόνος του με κεφαλιά κάνει το 0-1 για τον Λεβαδειακό, εκμεταλλευόμενος τη σέντρα του Κονέ από δεξιά.

17:25

90+3' ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

17:25

90+2': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Λεβαδειακό.

17:23

90+1': Ο Παντελιάδης στη θέση του Καραχάλιου στη δεύτερη αλλαγή του Λεβαδειακού.

17:23

3 λεπτά οι καθυστερήσεις του β' ημιχρόνου.

17:21

88': Ο Ιωαννίδης στη θέση του Μέλεγκ στην πρώτη αλλαγή του Λεβαδειακού.

17:18

86': Ο Σαρπόνγκ στη θέση του Κοβάσεβιτς στην τρίτη και τελευταία αλλαγή της Ξάνθης. Ρίχνει στο ματς, όποιον επιθετικογενή έχει στον πάγκο ο Ράσταβατς.

17:16

83': Ο Ντουρίτσκοβιτς γεμίζει την μπάλα στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ από μέσα δεξιά, όμως η μπάλα χτυπάει την πλάτη του Λισγάρα και καταλήγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

17:11

78': Ο Αντιλέχου προλαβαίνει με το κεφάλι και προστατεύει την μπάλα και τον Μπάγιτς στην λάθος έξοδο που κάνει και ενώ ο Ντουρίτσκοβιτς προσπαθεί να μπει στη φάση στη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής.

17:08

75': Κακή εκτέλεση φάουλ του Μέλεγκ από δεξιά, εύκολα ο Μπαξεβανίδης διώχνει με κεφαλιά το γέμισμα του παίκτη του Λεβαδειακού.

17:05

Αμφότεροι τιμωρήθηκαν για... κοκορομαχία, μετά από ένα φάουλ υπέρ του Μαρκόβσκι.

17:04

72': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

17:04

72': Κίτρινη κάρτα στον Μέλεγκ.

17:03

71': Ο Μπρίτο παίρνει τη θέση του Μπαριέντος στη δεύτερη αλλαγή της Ξάνθης.

17:01

68': Ο Τσαμπούρης εκτελεί φάουλ από τα δεξιά, λίγο πάνω από το κέντρο, όμως είναι εύκολη... λεία για τον Ζίβκοβιτς, που μπλοκάρει την μπάλα.

16:59

Ξαναπήρε τον έλεγχο της μπάλας η Ξάνθη.

16:57

64': Οφσάιντ ο Νανγκίς, όμως είναι λανθασμένη υπόδειξη, αν και στο όριο ο παίκτης του Λεβαδειακού.

16:54

61': Ο Κασάδο κάνει χέρι μέσα στην περιοχή και κόβει τον Μαρκόβσκι. Είναι πέναλτι υπέρ του Λεβαδειακού, που κακώς δε δίνει ο διαιτητής.

16:53

60': Μέσα ο Ντε Αμορίμ για την Ξάνθη, εκτός βγαίνει ο Καντά στην πρώτη αλλαγή των γηπεδούχων.

16:52

59': Οφσάιντ ο Μαρκόβσκι.

16:51

58': Σουτ του Ντουρίτσκοβιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει πάνω στον Ντιόγκο και φτάνει ήρεμα στα χέρια του Μπάγιτς.

16:49

56': Καλό σουτ του Νανγκίς με το δεξί από το ύψος της περιοχής και δεξιά, η μπάλα... περνάει δίπλα από αριστερό δοκάρι του Ζίβκοβιτς. Καλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.

16:48

55': Μπαλιά του Κοβάσεβιτς στον Ντουρίτσκοβιτς, που κάνει κεφαλιά - πάσα, αλλά ο Μπάγιτς βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει στην μικρή περιοχή.

16:46

Πέφτει η ψυχολογία των παικτών της Ξάνθης, μετά το χαμένο πέναλτι του Ντουρίτσκοβιτς και ανεβαίνει εκείνων του Λεβαδειακού.

16:42

50': Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.

16:41

49' Εκτελεί ο Ντουρίτσκοβιτς, το βάζει, αλλά διαιτητής δίνει επανάληψη. Στη δεύτερη εκτέλεση αποκρούει ο Μπάγιτς.

16:39

47': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά και ΠΕΝΑΛΤΙ! Εκτελεί το κόρνερ ο Ντουρίτσκοβιτς, η μπάλα σκάει στο έδαφος, και πρώτα χτυπάει στο σώμα του Μαρκόβσκι και μετά στο απλωμένο χέρι του Μητρόπουλου. Διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι, αλλά η απόφαση του Παπαδόπουλου φαίνεται να είναι σωστή.

16:38

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:23

Λήξη του α' ημιχρόνου στα Πηγάδια. Μία καλή ευκαιρία έχει το ματς, με την κεφαλιά του Καντά άουτ στο 38ο λεπτό. Στο 0-0 οι δύο ομάδες.

16:22

1 λεπτό οι καθυστερήσεις στο α' ημίχρονο.

16:20

43': Οφσάιντ ο Ντιόγκο, σωστή υπόδειξη από τον β' βοηθό, Νικολαϊδη.

16:19

Βαδίζουμε στο 42ο λεπτό του αγώνα και αρχίζει να φυσάει στα Πηγάδια... Ας ελπίσουμε να μη δυναμώσει τόσο πολύ ο άνεμος και αναγκαστεί πάλι ο διαιτητής να διακόψει την αναμέτρηση.

16:15

38': Σέντρα από δεξιά με το αριστερό του Ντουρίτσκοβιτς, αλλά ο Καντά αστοχεί με κεφαλιά, μόνος, αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι.